Biznes - Wrocław

Synonimy:
Wroclaw, wrocław. wrocława Wrocławiu Wrocławski wrocłąw
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wrocław (3388)

 • Dla mieszkańców spółdzielni we Wrocławiu prąd prawie za darmo

  Dla mieszkańców spółdzielni we Wrocławiu prąd prawie za darmo

  Spółdzielnia Mieszkaniowa Wrocław-Południe jest inwestorem największej miejskiej, rozproszonej elektrowni fotowoltaicznej w Polsce. Po spłaceniu instalacji, cała spółdzielnia będzie miała energię niemal za darmo - wyjaśnia prezes spółdzielni Józef Śnieżek.
 • Najem mieszkania we Wrocławiu - przewodnik dla studentów

  Najem mieszkania we Wrocławiu - przewodnik dla studentów

  Rynek najmu systematycznie się kurczy. Ilość mieszkań i apartamentów na wynajem w największych aglomeracjach w Polsce okazuje się niewystarczająca w stosunku do zapotrzebowania. Koniunktura rynku najmu ma obecnie olbrzymią dynamikę między innymi z powodu masowego napływu cudzoziemców, i to nie tylko imigrantów zarobkowych, ale także pracowników korporacji, poważnych przedsiębiorców, menadżerów, wysoko wykwalifikowanych specjalistów, studentów przyjeżdżających na wymianę oraz turystów.
 • Wrocław: Zieloni proponują wprowadzenie automatów do recyclingu opakowań plastikowych

  Wrocław: Zieloni proponują wprowadzenie automatów do recyclingu opakowań plastikowych

  Wrocławscy działacze Partii Zieloni rozpoczynają zbiórkę podpisów pod obywatelską inicjatywą uchwałodawczą "Plastikowa butelka zwrotna". Proponują pilotażowy zakup automatu do skupu tych butelek. W sierpniu projekt uchwały trafi na obrady Rady Miejskiej Wrocławia.
 • Mniejsza aktywność inwestorów mieszkaniowych we Wrocławiu

  Mniejsza aktywność inwestorów mieszkaniowych we Wrocławiu

  Dzięki niskiemu udziałowi zakupów inwestycyjnych we Wrocławiu ceny są dość stabilne. Obecnie mieszkania kupują tu przede wszystkim nabywcy szukający lokalu dla siebie. Eksperci Metrohouse, Expandera i serwisu RynekPierwotny.pl mają dla nich dobre wiadomości. W ostatnim czasie staniały kredyty hipoteczne. W przypadku tych z wysokim (min. 20-proc.) wkładem własnym średnia marża jest teraz najniższa od początku 2016 r.
 • Wrocław: Więcej kupujących niż sprzedających

  Pośrednicy działający we Wrocławiu zauważają, że popyt na mieszkania jest wyższy niż zwykle. Obawy przed kolejnymi wzrostami cen powodują, że klienci intensywnie poszukują lokali do zakupu. Nadal silny jest też nurt inwestowania w nieruchomości na wynajem. Coraz wyższe ceny powodują, że Polacy zadłużają się na coraz wyższe kwoty. Eksperci Metrohouse i Expandera ostrzegają jednak, że niskie stopy procentowe nie pozostaną z nami na zawsze. Prawdopodobne jest, że zaczną rosnąc już w przyszłym roku, a wraz z nimi raty kredytów.
 • Stabilne ceny mieszkań we Wrocławiu

  Stabilne ceny mieszkań we Wrocławiu

  We Wrocławiu kupujący nabywają lokale w średniej cenie w okolicach 6000 zł za m kw. Coraz większą popularnością cieszą się większe metrażowo lokale. Z pewnością jednym z powodów przeprowadzek do większych mieszkań są tanie kredyty. Zainteresowanie nimi utrzymuje się nadal na bardzo wysokim poziomie.
 • Wrocław: Krzyki zdeklasowały inne dzielnice

  Wrocław: Krzyki zdeklasowały inne dzielnice

  Wśród wrocławskich lokalizacji to właśnie Krzyki mogą pochwalić się największym zainteresowaniem kupujących mieszkania. Nie jest to żadna sensacja, ponieważ ta dzielnica od lat jest pierwszym wyborem dla mieszkańców Wrocławia.
 • We Wrocławiu podwyżki cen nowych mieszkań

  We Wrocławiu największe wzrosty cen dotyczą rynku pierwotnego, gdzie za mkw. trzeba zapłacić już ponad 6700 zł. Mieszkania z rynku wtórnego są sprzedawane średnio o ponad 700 zł za mkw. taniej. Nieprzerwanie trwa duże zainteresowanie zakupami na kredyt. Eksperci kredytowi zalecają składanie wniosków do kilku banków jednocześnie.
 • Wrocław: Ceny mieszkań w górę, a popyt nadal wysoki

  O 12 proc. w skali roku wzrosły ceny mieszkań we Wrocławiu. Mimo to popyt na lokale utrzymuje się na wysokim poziomie. Należy jednak pamiętać, że z uwagi na duże zainteresowanie kredytami, dla bezpieczeństwa wniosek kredytowy najlepiej złożyć w kilku bankach jednocześnie.
 • Mieszkania we Wrocławiu droższe niż przed rokiem

  Mieszkania we Wrocławiu droższe niż przed rokiem

  We Wrocławiu szczególnym zainteresowaniem cieszą się mieszkania do 350 tysięcy złotych. Klientom sprzyja sytuacja na rynku kredytów, ale choć stosunkowo łatwo jest zaciągnąć kredyt na zakup mieszkania, specjaliści radzą nie przesadzać z kwotą zadłużenia.