Wrocław

Synonimy:
Wroclaw, wrocław. wrocława Wrocławiu Wrocławski wrocłąw
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wrocław (6028)

 • Dla mieszkańców spółdzielni we Wrocławiu prąd prawie za darmo

  Dla mieszkańców spółdzielni we Wrocławiu prąd prawie za darmo

  Spółdzielnia Mieszkaniowa Wrocław-Południe jest inwestorem największej miejskiej, rozproszonej elektrowni fotowoltaicznej w Polsce. Po spłaceniu instalacji, cała spółdzielnia będzie miała energię niemal za darmo - wyjaśnia prezes spółdzielni Józef Śnieżek.
 • Najem mieszkania we Wrocławiu - przewodnik dla studentów

  Najem mieszkania we Wrocławiu - przewodnik dla studentów

  Rynek najmu systematycznie się kurczy. Ilość mieszkań i apartamentów na wynajem w największych aglomeracjach w Polsce okazuje się niewystarczająca w stosunku do zapotrzebowania. Koniunktura rynku najmu ma obecnie olbrzymią dynamikę między innymi z powodu masowego napływu cudzoziemców, i to nie tylko imigrantów zarobkowych, ale także pracowników korporacji, poważnych przedsiębiorców, menadżerów, wysoko wykwalifikowanych specjalistów, studentów przyjeżdżających na wymianę oraz turystów.
 • Żużlowa Grand Prix wraca do Wrocławia

  Żużlowa Grand Prix wraca do Wrocławia

  Po 12 latach żużlowa Grand Prix ponownie zostanie rozegrana na Stadionie Olimpijskim. Pierwsze w ogóle zawody tego cyklu odbyły się w 1995 roku właśnie we Wrocławiu. - Grand Prix wraca do domu - powiedział Dariusz Śledź.
 • Wrocław: Zieloni proponują wprowadzenie automatów do recyclingu opakowań plastikowych

  Wrocław: Zieloni proponują wprowadzenie automatów do recyclingu opakowań plastikowych

  Wrocławscy działacze Partii Zieloni rozpoczynają zbiórkę podpisów pod obywatelską inicjatywą uchwałodawczą "Plastikowa butelka zwrotna". Proponują pilotażowy zakup automatu do skupu tych butelek. W sierpniu projekt uchwały trafi na obrady Rady Miejskiej Wrocławia.
 • hive od teraz we wrocławskim ZOO

  hive od teraz we wrocławskim ZOO

  Elektryczne hulajnogi hive wkraczają na teren Wielkiej Wyspy, powiększając tym samym swoją strefę dostępności aż o 25 proc. Od teraz mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska będą mogli dotrzeć do wrocławskiego ZOO w nowy sposób.
 • SatRevolution udostępnia dane satelitarne miastu Wrocław

  SatRevolution udostępnia dane satelitarne miastu Wrocław

  Wrocław to pierwsze polskie miasto, któremu SatRevolution udostępni dane satelitarne.
 • Mniejsza aktywność inwestorów mieszkaniowych we Wrocławiu

  Mniejsza aktywność inwestorów mieszkaniowych we Wrocławiu

  Dzięki niskiemu udziałowi zakupów inwestycyjnych we Wrocławiu ceny są dość stabilne. Obecnie mieszkania kupują tu przede wszystkim nabywcy szukający lokalu dla siebie. Eksperci Metrohouse, Expandera i serwisu RynekPierwotny.pl mają dla nich dobre wiadomości. W ostatnim czasie staniały kredyty hipoteczne. W przypadku tych z wysokim (min. 20-proc.) wkładem własnym średnia marża jest teraz najniższa od początku 2016 r.
 • Wrocław: Więcej kupujących niż sprzedających

  Pośrednicy działający we Wrocławiu zauważają, że popyt na mieszkania jest wyższy niż zwykle. Obawy przed kolejnymi wzrostami cen powodują, że klienci intensywnie poszukują lokali do zakupu. Nadal silny jest też nurt inwestowania w nieruchomości na wynajem. Coraz wyższe ceny powodują, że Polacy zadłużają się na coraz wyższe kwoty. Eksperci Metrohouse i Expandera ostrzegają jednak, że niskie stopy procentowe nie pozostaną z nami na zawsze. Prawdopodobne jest, że zaczną rosnąc już w przyszłym roku, a wraz z nimi raty kredytów.
 • Stabilne ceny mieszkań we Wrocławiu

  Stabilne ceny mieszkań we Wrocławiu

  We Wrocławiu kupujący nabywają lokale w średniej cenie w okolicach 6000 zł za m kw. Coraz większą popularnością cieszą się większe metrażowo lokale. Z pewnością jednym z powodów przeprowadzek do większych mieszkań są tanie kredyty. Zainteresowanie nimi utrzymuje się nadal na bardzo wysokim poziomie.
 • Wrocław: Krzyki zdeklasowały inne dzielnice

  Wrocław: Krzyki zdeklasowały inne dzielnice

  Wśród wrocławskich lokalizacji to właśnie Krzyki mogą pochwalić się największym zainteresowaniem kupujących mieszkania. Nie jest to żadna sensacja, ponieważ ta dzielnica od lat jest pierwszym wyborem dla mieszkańców Wrocławia.

Filmy - Wrocław (17)

 • Jak zmieniają się centra biurowe polskich miast?

  Rynek powierzchni biurowych to w Polsce 9 mln m kw. Z tego 5,5 mln m kw. przypada na rynek warszawski. Duży jest udział Krakowa i Wrocławia, m.in. ze względu na duży standard życia oraz tworzenie oddziałów zagranicznych firm w tych miastach.
 • Mieszkania na wynajem to dobra inwestycja

  Między 3,5 a 5 proc. – to średnie roczne zyski z wynajmu mieszkania na siedmiu największych rynkach w kraju, największe można osiągnąć w Gdańsku i Warszawie. Zainteresowanie takimi inwestycjami rośnie, również wśród mikroinwestorów. Eksperci przekonują, że potencjał polskiego rynku jest duży, bo zaledwie 4 proc. Polaków wynajmuje mieszkanie. W niektórych krajach zachodnich odsetek ten sięga 50 proc. Przybywa inwestorów kupujących lokale do wynajęcia, by na nich zarabiać. Zysk z takiej działalności może znacznie przewyższać to, co oferują inwestorom banki. Obecnie stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego są najniższe w historii i w rezultacie takie też jest oprocentowanie bankowych lokat. Realnie można na nich dziś zarobić nieco ponad 2 proc. w skali roku. Kupienie mieszkania na wynajem daje dwa razy więcej. Obecnie średnia dla siedmiu największych polskich miast jest na poziomie ponad 4,3 proc. w skali roku – wynika z badania Domiporta.pl oraz Home Brokera. Najlepszymi miastami do inwestowania w mieszkania na wynajem są Gdańsk, Warszawa oraz Wrocław. Komentuje Maciej Górka, ekspert ds. nieruchomości Domiporta.pl.
 • W marcu odbędzie się 35. Przegląd Piosenki Aktorskiej

  Organizatorzy 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu zabiegają o to, aby festiwal ten wyróżnił się na tle podobnych przedsięwzięć. Tegoroczny obfitować ma w sporą liczbę premierowych spektakli, a na festiwalowej scenie pojawi się plejada polskich aktorów teatralnych i nie tylko. Festiwal odbędzie się w dniach 20-30 marca. – Kwalifikacje we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol podzielone są na dwa dni. Pierwszy dzień eliminacji przeznaczony jest dla utalentowanych aktorów-amatorów, natomiast w drugim dniu udział biorą profesjonaliści – studenci szkół teatralnych, aktorzy oraz wokaliści – mówi Joanna Kiszkis, rzecznik tegorocznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej.
 • Wrocławska policja jest ponad prawem?

  Zobaczcie materiał wideo i sami oceńcie zachowanie kierowcy radiowozu...