Wrocław

Synonimy:
Wroclaw, wrocław. wrocława Wrocławiu Wrocławski wrocłąw
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wrocław (5273)

 • Stabilne ceny mieszkań we Wrocławiu

  Stabilne ceny mieszkań we Wrocławiu

  We Wrocławiu kupujący nabywają lokale w średniej cenie w okolicach 6000 zł za m kw. Coraz większą popularnością cieszą się większe metrażowo lokale. Z pewnością jednym z powodów przeprowadzek do większych mieszkań są tanie kredyty. Zainteresowanie nimi utrzymuje się nadal na bardzo wysokim poziomie.
 • Wrocław: Krzyki zdeklasowały inne dzielnice

  Wrocław: Krzyki zdeklasowały inne dzielnice

  Wśród wrocławskich lokalizacji to właśnie Krzyki mogą pochwalić się największym zainteresowaniem kupujących mieszkania. Nie jest to żadna sensacja, ponieważ ta dzielnica od lat jest pierwszym wyborem dla mieszkańców Wrocławia.
 • We Wrocławiu podwyżki cen nowych mieszkań

  We Wrocławiu największe wzrosty cen dotyczą rynku pierwotnego, gdzie za mkw. trzeba zapłacić już ponad 6700 zł. Mieszkania z rynku wtórnego są sprzedawane średnio o ponad 700 zł za mkw. taniej. Nieprzerwanie trwa duże zainteresowanie zakupami na kredyt. Eksperci kredytowi zalecają składanie wniosków do kilku banków jednocześnie.
 • Wrocław: Ceny mieszkań w górę, a popyt nadal wysoki

  O 12 proc. w skali roku wzrosły ceny mieszkań we Wrocławiu. Mimo to popyt na lokale utrzymuje się na wysokim poziomie. Należy jednak pamiętać, że z uwagi na duże zainteresowanie kredytami, dla bezpieczeństwa wniosek kredytowy najlepiej złożyć w kilku bankach jednocześnie.
 • Olympus otworzy we Wrocławiu centrum usług biznesowych

  Olympus otworzy we Wrocławiu centrum usług biznesowych

  Olympus - japoński producent technologii m.in dla systemów medycznych, rozwiązań naukowych i aparatów cyfrowych - otworzy we Wrocławiu centrum usług biznesowych dla Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki. Firma w ciągu najbliższych dwóch lat chce zatrudnić 300 osób.
 • Mieszkania we Wrocławiu droższe niż przed rokiem

  Mieszkania we Wrocławiu droższe niż przed rokiem

  We Wrocławiu szczególnym zainteresowaniem cieszą się mieszkania do 350 tysięcy złotych. Klientom sprzyja sytuacja na rynku kredytów, ale choć stosunkowo łatwo jest zaciągnąć kredyt na zakup mieszkania, specjaliści radzą nie przesadzać z kwotą zadłużenia.
 • Wrocław: Romowie opuścili koczowisko

  Ostatni Romowie opuścili koczowisko przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu. Około stu osób w efekcie prowadzonego przez Miasto Wrocław i Fundację Dom Pokoju projektu społecznego zamieszkało w wynajmowanych mieszkaniach.
 • We Wrocławiu koncern BSH chce docelowo zatrudnić 1,3 tys. osób

  We Wrocławiu koncern BSH chce docelowo zatrudnić 1,3 tys. osób

  ​Nowe centrum logistyczne firmy BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego powstanie we Wrocławiu. W piątek wmurowano kamień węgielny pod inwestycję. Obiekt ma być ukończony w pierwszym kwartale 2019 r. Docelowo we wrocławskich zakładach firmy BSH zatrudnienie znajdzie 1,3 tys. osób.
 • Mieszkania we Wrocławiu znów drożeją

  Według raportu Metrohouse i Expandera ceny mieszkań we Wrocławiu rosną. Po stabilizacji z początku roku, w marcu znów kupowaliśmy droższe lokale. Mimo to, na rynku widać duże ożywienie, coraz więcej osób chce nabyć własne M. Przy szukaniu finansowania dla tego typu inwestycji jedynym problemem może być spadająca dostępność kredytów.

Zdjęcia - Wrocław (0)

 • Polska Lokalna
  Pożar na placu budowy we Wrocławiu
 • Polska Lokalna
  Pożar na placu budowy we Wrocławiu
 • Polska Lokalna
  Pożar na placu budowy we Wrocławiu
 • Polska Lokalna
  Pożar na placu budowy we Wrocławiu
 • Polska Lokalna
  Schron odsłonił swe tajemnice
 • Polska Lokalna
  Schron odsłonił swe tajemnice

Filmy - Wrocław (22)

 • Nożownik zaatakował kobietę we Wrocławiu. Na pomoc ruszył nastoletni chłopak

  Atak nożownika w centrum Wrocławiu. Napastnik ranił kobietę pracującą w jednym ze sklepów po czym uciekł. Trwa policyjna obława. 59-latka z licznymi ranami trafiła do szpitala. Jej stan jest ciężki. Przed przyjazdem karetki o życie kobiety walczył 17-latek. (TVN24/x-news)
 • PO i Nowoczesna zaprezentowały wspólnego kandydata na prezydenta Wrocławia. Został nim Jacek Sutryk

  Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna i liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer ogłosili wspólnego kandydata na prezydenta Wrocławia. Został nim Jacek Sutryk, obecny dyrektor departamentu ds. społecznych przy Urzędzie Miejskim Wrocławia. Kandydat jest także wspierany przez obecnego prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza oraz SLD. (TVN24/x-news)
 • Platforma rezygnuje z K. Ujazdowskiego

  Kazimierz Ujazdowski nie będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia – ogłosił przewodniczący tej partii Grzegorz Schetyna. Nowego kandydata Koalicji Obywatelskiej wskaże Nowoczesna. (TVN24/x-news)
 • G. Schetyna: K. Ujazdowski kandydatem PO na prezydenta Wrocławia

  Będę rekomendował wrocławskim strukturom PO, żeby poparły kandydaturę Kazimierza Michała Ujazdowskiego na stanowisko prezydenta miasta Wrocławia – powiedział Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej. Ujazdowski ma dołączyć także do gabinetu cieniu PO. Schetyna informując o poparciu Platformy dla kandydatury Ujazdowskiego wyraził nadzieję, że przejmie on „cały dorobek i aktywność pani prof. Alicji Chybickiej". – Chcielibyśmy, żeby wykorzystał pracę pani profesor – powiedział Schetyna. W Platformie rozważano wystawienie posłanki Alicji Chybickiej na prezydent Wrocławia. Jej sztab zlecił przeprowadzenie sondażu w listopadzie 2017 roku. Chybicka osiągnęła w nim wynik 61 proc., co dałoby jej zwycięstwo w pierwszej turze. Jednak w styczniu 2018 roku, posłanka z Wrocławia znalazła się w grupie parlamentarzystów, którzy świadomie nie wzięli udziału w głosowaniu nad projektami dotyczącymi aborcji. Szef partii na Dolnym Śląsku senator Jarosław Duda przyznał wtedy, że zachowanie Chybickiej było niewłaściwe. Ujazdowski poinformował, że „nie zgłasza akcesu do członkostwa w PO”, ale chce intensywnie uczestniczyć w pracach programowych tej partii. Krytykował m.in. powierzenie Stanisławowi Piotrowiczowi z PiS, który był prokuratorem w okresie PRL, funkcji przewodniczącego sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.