Wrocław

Synonimy:
Wroclaw, wrocław. wrocława Wrocławiu Wrocławski wrocłąw
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wrocław (5271)

 • Wrocław: Romowie opuścili koczowisko

  Ostatni Romowie opuścili koczowisko przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu. Około stu osób w efekcie prowadzonego przez Miasto Wrocław i Fundację Dom Pokoju projektu społecznego zamieszkało w wynajmowanych mieszkaniach.
 • We Wrocławiu koncern BSH chce docelowo zatrudnić 1,3 tys. osób

  We Wrocławiu koncern BSH chce docelowo zatrudnić 1,3 tys. osób

  ​Nowe centrum logistyczne firmy BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego powstanie we Wrocławiu. W piątek wmurowano kamień węgielny pod inwestycję. Obiekt ma być ukończony w pierwszym kwartale 2019 r. Docelowo we wrocławskich zakładach firmy BSH zatrudnienie znajdzie 1,3 tys. osób.
 • Wrocław wybrany najlepszym kierunkiem podróży w 2018 r.

  Wrocław wybrany najlepszym kierunkiem podróży w 2018 r.

  Wrocław zdobył tytuł najlepszego europejskiego kierunku turystycznego w 2018 r. w konkursie European Best Destination. Stolica Dolnego Śląska wyprzedziła takie miasta jak Paryż, Londyn czy Barcelona.
 • We Wrocławiu ciągle wysoki popyt na mieszkania

  We Wrocławiu ciągle wysoki popyt na mieszkania

  Jak wynika z najnowszego raportu Metrohouse i Expandera, średnia ofertowa cena nowych mieszkań we Wrocławiu wzrosła o 1,9 proc. w porównaniu do III kwartału 2017 r. Za 1 m kw. lokum z rynku pierwotnego, deweloperzy oczekiwali średnio 6310 zł.
 • Wrocław - mieszkania z rynku wtórnego mocno drożeją

  Wrocław należy do ścisłej czołówki polskiego rynku nieruchomości - zarówno komercyjnych, jak i mieszkaniowych. Deweloperzy budują tu dużo, popyt jest silny, a ceny ostatnio wyraźnie rosną. W ciągu roku mieszkania na wrocławskim rynku wtórnym poszły w górę aż o 10 proc. Na rynku pierwotnym odnotowano 5 proc. wzrost.
 • Wrocław: Gdzie kupić mieszkanie pod wynajem?

  Wrocław: Gdzie kupić mieszkanie pod wynajem?

  Wrocław jest jednym z najpiękniejszych i najszybciej rozwijających się polskich miast. Potencjał stolicy Dolnego Śląska doceniają także inwestorzy, którzy zachęceni wysokimi stopami zwrotu z najmu, chętnie kupują mieszkania w najpopularniejszych dzielnicach.
 • ​"Fakt": Policjanci, którzy pobili staruszkę, wciąż nie zostali zwolnieni

  ​"Fakt": Policjanci, którzy pobili staruszkę, wciąż nie zostali zwolnieni

  Funkcjonariusze Lidia S. i Piotr L., którzy we Wrocławiu znęcali się nad 84-letnią kobietą, wciąż pobierają pensję w policji - informuje "Fakt".
 • Wynajem mieszkań we Wrocławiu - perspektywy rynkowe

  Wynajem mieszkań we Wrocławiu - perspektywy rynkowe

  Od 1300 do 1500 zł - tyle wynoszą przeciętne czynsze najmu dwupokojowych mieszkań (40 - 50 mkw.) we Wrocławiu. Najdroższą dzielnicą jest Stare Miasto ze stawkami wynoszącymi nawet około 100 zł/mkw. Najtańsze są osiedla peryferyjne - m.in. Leśnica, Psie Pole, Jagodno, Sołtysowice.
 • Wrocław: Adwokat oskarżona o przekupstwo

  Wrocław: Adwokat oskarżona o przekupstwo

  Adwokat z Wrocławia Anna D. ma odpowiedzieć przed sądem za złożenie obietnicy udzielenia korzyści majątkowej asystentce prokuratorskiej z Wydziału Zamiejscowego PK we Wrocławiu. Podejrzana chciała uzyskać w zamian informacje na temat postępowania przygotowawczego.

Zdjęcia - Wrocław (0)

 • Polska Lokalna
  Pożar na placu budowy we Wrocławiu
 • Polska Lokalna
  Pożar na placu budowy we Wrocławiu
 • Polska Lokalna
  Pożar na placu budowy we Wrocławiu
 • Polska Lokalna
  Pożar na placu budowy we Wrocławiu
 • Polska Lokalna
  Schron odsłonił swe tajemnice
 • Polska Lokalna
  Schron odsłonił swe tajemnice

Filmy - Wrocław (19)

 • G. Schetyna: K. Ujazdowski kandydatem PO na prezydenta Wrocławia

  Będę rekomendował wrocławskim strukturom PO, żeby poparły kandydaturę Kazimierza Michała Ujazdowskiego na stanowisko prezydenta miasta Wrocławia – powiedział Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej. Ujazdowski ma dołączyć także do gabinetu cieniu PO. Schetyna informując o poparciu Platformy dla kandydatury Ujazdowskiego wyraził nadzieję, że przejmie on „cały dorobek i aktywność pani prof. Alicji Chybickiej". – Chcielibyśmy, żeby wykorzystał pracę pani profesor – powiedział Schetyna. W Platformie rozważano wystawienie posłanki Alicji Chybickiej na prezydent Wrocławia. Jej sztab zlecił przeprowadzenie sondażu w listopadzie 2017 roku. Chybicka osiągnęła w nim wynik 61 proc., co dałoby jej zwycięstwo w pierwszej turze. Jednak w styczniu 2018 roku, posłanka z Wrocławia znalazła się w grupie parlamentarzystów, którzy świadomie nie wzięli udziału w głosowaniu nad projektami dotyczącymi aborcji. Szef partii na Dolnym Śląsku senator Jarosław Duda przyznał wtedy, że zachowanie Chybickiej było niewłaściwe. Ujazdowski poinformował, że „nie zgłasza akcesu do członkostwa w PO”, ale chce intensywnie uczestniczyć w pracach programowych tej partii. Krytykował m.in. powierzenie Stanisławowi Piotrowiczowi z PiS, który był prokuratorem w okresie PRL, funkcji przewodniczącego sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.
 • Mieszkania na wynajem to dobra inwestycja

  Między 3,5 a 5 proc. – to średnie roczne zyski z wynajmu mieszkania na siedmiu największych rynkach w kraju, największe można osiągnąć w Gdańsku i Warszawie. Zainteresowanie takimi inwestycjami rośnie, również wśród mikroinwestorów. Eksperci przekonują, że potencjał polskiego rynku jest duży, bo zaledwie 4 proc. Polaków wynajmuje mieszkanie. W niektórych krajach zachodnich odsetek ten sięga 50 proc. Przybywa inwestorów kupujących lokale do wynajęcia, by na nich zarabiać. Zysk z takiej działalności może znacznie przewyższać to, co oferują inwestorom banki. Obecnie stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego są najniższe w historii i w rezultacie takie też jest oprocentowanie bankowych lokat. Realnie można na nich dziś zarobić nieco ponad 2 proc. w skali roku. Kupienie mieszkania na wynajem daje dwa razy więcej. Obecnie średnia dla siedmiu największych polskich miast jest na poziomie ponad 4,3 proc. w skali roku – wynika z badania Domiporta.pl oraz Home Brokera. Najlepszymi miastami do inwestowania w mieszkania na wynajem są Gdańsk, Warszawa oraz Wrocław. Komentuje Maciej Górka, ekspert ds. nieruchomości Domiporta.pl.
 • W marcu odbędzie się 35. Przegląd Piosenki Aktorskiej

  Organizatorzy 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu zabiegają o to, aby festiwal ten wyróżnił się na tle podobnych przedsięwzięć. Tegoroczny obfitować ma w sporą liczbę premierowych spektakli, a na festiwalowej scenie pojawi się plejada polskich aktorów teatralnych i nie tylko. Festiwal odbędzie się w dniach 20-30 marca. – Kwalifikacje we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol podzielone są na dwa dni. Pierwszy dzień eliminacji przeznaczony jest dla utalentowanych aktorów-amatorów, natomiast w drugim dniu udział biorą profesjonaliści – studenci szkół teatralnych, aktorzy oraz wokaliści – mówi Joanna Kiszkis, rzecznik tegorocznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej.
 • Wrocławska policja jest ponad prawem?

  Zobaczcie materiał wideo i sami oceńcie zachowanie kierowcy radiowozu...