wrc

Artykuły - Wrc (2158)

 • WRC: Sebastien Ogier liderem Rajdu Sardynii

  WRC: Sebastien Ogier liderem Rajdu Sardynii

  Awaria drążka kierowniczego spowodowała, że Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta R5) nie ukończył pierwszego etapu Rajdu Sardynii, 7. rundy mistrzostw świata. Po piątkowym etapie prowadzi obrońca tytułu Francuz Sebastien Ogier (Ford Fiesta WRC).
 • Rajd Portugalii: Wygrana Thierry'ego Neuville'a, Łukasz Pieniążek drugi w WRC2

  Rajd Portugalii: Wygrana Thierry'ego Neuville'a, Łukasz Pieniążek drugi w WRC2

  Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC) wygrał w niedzielę Rajd Portugalii, szóstą rundę mistrzostw świata. Doskonale wypadł Łukasz Pieniążek jadący Skodą Fabią R5, który zajął drugie miejsce w WRC2. W klasyfikacji generalnej Polak był dziewiąty.
 • WRC. FIA naciska na organizatorów Rajdu Australii

  WRC. FIA naciska na organizatorów Rajdu Australii

  Sezon 2017 WRC tradycyjnie zakończył się w Australii. Ostatnie rozstrzygnięcia miały miejsce kilka dni temu, a mistrzem został Sebastien Ogier. Organizatorzy WRC nie są do końca zadowoleni z ostatniego rajdu w sezonie. Głównym problemem jest małe zainteresowanie kibiców. Promotorzy serii już naciskają Australię, by ta zdecydowała się na przeniesienie rywalizacji z Coffs Harbour w okolice Perth.
 • Ogier o celach na najbliższy sezon

  Ogier o celach na najbliższy sezon

  - "W poprzednich latach dużo w sporcie osiągnąłem i uważam, że teraz w nowym zespole nie mam nic do stracenia" - uważa czterokrotny rajdowy mistrz świata Francuz Sebastien Ogier, który w sezonie 2017 będzie kierowcą zespołu M-Sport.
 • Ogier znalazł nowego pracodawcę. Jednak nie Toyota!

  Ogier znalazł nowego pracodawcę. Jednak nie Toyota!

  Czterokrotny mistrz świata w rajdach samochodowych Sebastien Ogier związał się z teamem M-Sport Ford. Dotychczas francuski kierowca związany był z Volkswagenem, ale niemiecki koncern miesiąc temu ogłosił zakończenie programu startów w tym cyklu.
 • Zapadła decyzja ws. Rajdu Polski w WRC

  Zapadła decyzja ws. Rajdu Polski w WRC

  30 listopada 2016 roku w Wiedniu, Światowa Rada Sportów Motorowych FIA (WMSC) zatwierdziła kalendarz rajdowych mistrzostw świata na rok 2017. Podobnie jak w tym sezonie rywalizacja o mistrzowskie tytuły zostanie rozegrana podczas trzynastu rund. 74. Rajd Polski z bazą w Mikołajkach będzie ósmą rundą w dniach 30 czerwca - 2 lipca 2017.
 • Rajd Safari wróci do kalendarza WRC?

  Rajd Safari wróci do kalendarza WRC?

  Rajd Safari, jedna z najtrudniejszych imprez samochodowych na świecie, być może wróci do kalendarza mistrzostw świata WRC od 2019 roku - potwierdził prezes Automobilklubu Kenii Fineasz Kimathi.
 • Ogier bez pracy nie będzie. Testował Yarisa WRC!

  Ogier bez pracy nie będzie. Testował Yarisa WRC!

  Czterokrotny rajdowy mistrz świata Francuz Sebastien Ogier testował na trasach w Katalonii nowy model Toyoty Yaris WRC, która ma zadebiutować w rajdowych mistrzostwach świata w Rajdzie Monte Carlo w styczniu 2017 roku.
 • WRC już na finiszu. Pożegnanie z VW

  WRC już na finiszu. Pożegnanie z VW

  Norweg Andreas Mikkelsen (VW Polo WRC) wygrał Rajd Australii, 13., ostatnią rundę mistrzostw świata. Triumf w całym cyklu już wcześniej zapewnił sobie jego kolega z zespołu Francuz Sebastien Ogier, który tym razem był drugi, ze stratą 14,9 s.
 • Gorąco w świecie WRC. Ekipa VW przejdzie do Toyoty?

  Gorąco w świecie WRC. Ekipa VW przejdzie do Toyoty?

  Fin Jari-Matti Latvala będzie w nowym sezonie startował w rajdowych mistrzostwach świata WRC - zapewnia menedżer wicemistrza globu z 2015 roku Timo Joukhi.

Filmy - Wrc (1)

 • Fiesta RS WRC

  Na targach Autosport International Racing Car Show 2012 w Birmingham zaprezentowano nowego rajdowego forda fiesta RS WRC. Zapraszamy na film z tego wydarzenia.