wrak

Artykuły - Wrak (286)

 • Odkryto tajemniczy wrak statku niedaleko Australii

  Odkryto tajemniczy wrak statku niedaleko Australii

  W wodach otaczających Australię znaleziono tajemniczy wrak statku o nieznanym pochodzeniu.
 • Wyciekła kolejna notatka z MSZ. Dotyczy wraku tupolewa

  Wyciekła kolejna notatka z MSZ. Dotyczy wraku tupolewa

  ​Do stycznia 2011 roku rząd nie podejmował zasadniczo działań zmierzających do zwrotu wraku Tu-154M; polska strona zażądała od Rosji "bezzwłocznego zwrotu" wraku w 2012 roku - wynika z notatki opracowanej w 2013 roku w MSZ, do której dotarła PAP.
 • "Rzeczpospolita": Nowy sondaż ws. Smoleńska

  "Rzeczpospolita": Nowy sondaż ws. Smoleńska

  Niemal 38 proc. badanych przez IBRiS Homo Homini uważa, że przyczyny tragedii smoleńskiej zostały wyjaśnione. Więcej jest jednak osób (niemal 48 procent), które są przeciwnego zdania - pisze "Rzeczpospolita". Większość tej ostatniej grupy (prawie 30 proc.) uważa, że przyczyny tragedii nie zostały wyjaśnione i nigdy ich nie poznamy.
 • PiS chce wznowienia prac przez komisję badania wypadków lotniczych

  PiS chce wznowienia prac przez komisję badania wypadków lotniczych

  PiS domaga się, by komisja badania wypadków lotniczych znów zajęła się katastrofą smoleńską - powiedział w poniedziałek szef klubu tej partii Mariusz Błaszczak. Przeciw temu pomysłowi jest Maciej Lasek, który podkreśla, że ustalona przyczyna wypadku nie została podważona.
 • Biegli: Gen. Błasik oraz załoga Tu-154M - nie byli pod wpływem alkoholu

  Biegli: Gen. Błasik oraz załoga Tu-154M - nie byli pod wpływem alkoholu

  Zarówno gen. Andrzej Błasik, jak i załoga Tu-154M, personel pokładowy i funkcjonariusze BOR byli trzeźwi w momencie katastrofy smoleńskiej - wynika z opinii biegłych, której wyniki ujawniła w czwartek Naczelna Prokuratura Wojskowa.
 • Lasek: Kolejny odsłuch nagrań nie powie nic nowego o przyczynie katastrofy

  Lasek: Kolejny odsłuch nagrań nie powie nic nowego o przyczynie katastrofy

  - ​Nie sądzę, żeby udało się odsłuchać cokolwiek, co by przyniosło nowe dane o przyczynach katastrofy smoleńskiej - ocenił w poniedziałek szef zespołu smoleńskiego przy KPRM Maciej Lasek, odnosząc się do informacji, że polscy biegli kolejny raz będą badać nagrania z Tu-154M.
 • NPW: Wpłynęła opinia ws. materiałów wybuchowych na wraku Tu-154M

  NPW: Wpłynęła opinia ws. materiałów wybuchowych na wraku Tu-154M

  Prokuratorzy otrzymali opinię biegłych dotyczącą kwestii ewentualnych pozostałości materiałów wybuchowych na elementach wraku Tu-154M - poinformowała poniedziałek Naczelna Prokuratura Wojskowa. Śledczy analizują ten materiał.
 • Odnaleziono transport pruskich kul armatnich

  Na ślad ogromnego transportu pruskich kul armatnich natrafiono we Włocławku (woj. kujawsko-pomorskie). Spławianą Wisłą amunicję zatopili włocławscy mieszczanie podczas powstania kościuszkowskiego w 1794 roku.
 • RMF24: Wrak na dnie zalewu może skrywać zabytki

  Znaleziony wrak to statek techniczny, czyli służący do różnych prac, a nie do przewożenia pasażerów. Barkę znaleziono na dnie Zalewu Szczecińskiego została zbudowana na początku XX-wieku. Wrak może skrywać wiele zabytkowych przedmiotów.
 • Stefan Niesiołowski ostro o kard. Dziwiszu. "Lepiej niech się zastanowi"

  Stefan Niesiołowski ostro o kard. Dziwiszu. "Lepiej niech się zastanowi"

  Stefan Niesiołowski w Radiu ZET bardzo ostro skrytykował kardynała Dziwisza za wywiad, w których hierarcha powiedział, że "nie rozumie, dlaczego wrak samolotu nadal nie wrócił do Polski". - Lepiej niech się zastanowi, jak naprawić skutki swojej tragicznej, fatalnej decyzji o tym, że Lech Kaczyński, najgorszy prezydent po 1989r., leży na Wawelu - powiedział Niesiołowski w audycji "Gość Radia ZET.

Filmy - Wrak (1)