wprowadzono

Artykuły - Wprowadzono (1018)

 • Milosz Zeman: Ludzie irracjonalnie boją się wprowadzenia euro

  Milosz Zeman: Ludzie irracjonalnie boją się wprowadzenia euro

  - Ludzie w Czechach irracjonalnie boją się wprowadzenia euro, choć byłaby to jedynie zmiana skali opisu zjawisk ekonomicznych analogiczna do zmiany skali mierzenia temperatury - oświadczył w czwartek czeski prezydent Milosz Zeman.
 • KE wzywa Polskę do wprowadzenia przepisów ws. plastikowych torebek

  KE wzywa Polskę do wprowadzenia przepisów ws. plastikowych torebek

  Komisja Europejska przeszła do II etapu procedury przeciwko Polsce w związku z niewprowadzeniem przez nasz kraj unijnej dyrektywy, której celem jest ograniczenie zużycia lekkich plastikowych toreb na zakupy. MŚ chce, by nowe regulacje obowiązywały od końca 2018 r.
 • Fiskus planuje wprowadzenie akcyzy na e-papierosy

  Fiskus planuje wprowadzenie akcyzy na e-papierosy

  Wprowadzenie akcyzy na płyn do papierosów elektronicznych i tzw. nowatorskie wyroby tytoniowe przewiduje przygotowany przez resort finansów projekt nowelizacji ustawy o akcyzie. Zmiana ma dać budżetowi prawie 100 mln zł rocznie.
 • Parlament Europejski za wprowadzeniem prostszych etykiet energetycznych

  Parlament Europejski za wprowadzeniem prostszych etykiet energetycznych

  Podczas wtorkowej sesji plenarnej w Strasburgu europosłowie zagłosowali za wprowadzeniem prostszych etykiet energetycznych na sprzęty AGD, obejmujących skalę od A do G. Wcześniej Parlament Europejski zawarł już nieformalne porozumienie w tej sprawie z Radą UE.
 • Wprowadzenie zmian do porządku obrad walnego zgromadzenia Emitenta na żądanie akcjonariusza

  Raport bieżący nr 24/2017Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresoweZarząd LARQ S.A. z siedzibą w Warszawie ("Emitent”) informuje, że do porządku obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia, zwołanego na 30 czerwca 2017 roku wprowadzono nowe punkty: (i) podjęcie uchwały w sprawie zmiany oznaczenia akcji serii C Spółki oraz zmiany statutu Spółki poprzez zmianę § 5 Statutu Spółki, oraz (ii) podjęcie uchwały w sprawie zmiany statutu Spółki p
 • Włochy: Podatek od wycieraczek i serwetek w Modenie

  Podatek od wycieraczek, a także od serwetek w barach wprowadzono w Modenie na północy Włoch. Dziennik "Corriere della Sera" informuje we wtorek, że wezwanie do zapłacenia tej należności rozesłano do kilkudziesięciu sklepów i lokali.
 • Branża hazardowa dalej od szkół i kościołów

  Branża hazardowa dalej od szkół i kościołów

  W nowej ustawie hazardowej wprowadzono ograniczenia dotyczące umieszczania automatów do gier. Określono, że nie mogą być zbyt blisko szkół i kościołów. Liczba automatów będzie ograniczona poprzez uzależnienie od przeliczenia na 1 tys. mieszkańców.
 • Wprowadzenie do obrotu giełdowego akcji

  Raport bieżący nr 5/2017Podstawa Prawna: Inne uregulowania Zarząd spółki Griffin Premium RE.. N.V. ("Spółka”) informuje, iż Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. na podstawie Uchwały nr 365/2017 z dnia 12 kwietnia 2017 roku postanowił: - wprowadzić z dniem 13 kwietnia 2017 roku w trybie zwykłym do obrotu giełdowego na rynku podstawowym 156.133.179 akcji zwykłych spółki Griffin Premium RE.. N.V. o wartości nominalnej 1 EUR (jedno euro) każda, oznac
 • Wprowadzenie akcji do obrotu

  Raport bieżący nr 78/2017Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresoweZarząd NEUCA S.A. ("Spółka”) informuje, iż uchwałą Nr 337/2017 z dnia 4 kwietnia 2017 r. Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. postanowił dopuścić do obrotu giełdowego na rynku podstawowym z dniem 7 kwietnia 2017 r.: - 195.000 (sto dziewięćdziesiąt pięć tysięcy) akcji zwykłych na okaziciela serii J Spółki, - 58.130 (pięćdziesiąt osiem tysi
 • 91 proc. Polaków popiera wprowadzenie nowego systemu podatkowego - raport

  91 proc. Polaków popiera wprowadzenie nowego systemu podatkowego - raport

  Propozycja wprowadzenia nowego systemu podatkowego, wyliczanego jako procent od sprzedaży firm, jest lepsza od aktualnie obowiązującego. To opinia 91 proc. badanych, zawarta w raporcie "Czego Polacy nie wiedzą o podatkach?".

Filmy - Wprowadzono (2)

 • Wszedł w życie dekret migracyjny Trumpa

  Decyzją amerykańskiego Sądu Najwyższego, po kilku miesiącach kontrowersji i sporów, wszedł w życie dekret migracyjny prezydenta Trumpa. Dokument wprowadza część przepisów zawieszających przyjmowanie uchodźców i wpuszczanie na terytorium USA obywateli sześciu krajów muzułmańskich. Decyzję ogłoszono o 2:00 w nocy czasu polskiego.
 • Wszedł w życie dekret migracyjny Trumpa

  Decyzją amerykańskiego Sądu Najwyższego, po kilku miesiącach kontrowersji i sporów, wszedł w życie dekret migracyjny prezydenta Trumpa. Dokument wprowadza część przepisów zawieszających przyjmowanie uchodźców i wpuszczanie na terytorium USA obywateli sześciu krajów muzułmańskich. Decyzję ogłoszono o 2:00 w nocy czasu polskiego.