wpis

Artykuły - Wpis (306)

 • Skarga sposobem na uchylenie decyzji podatkowej

  Skarga sposobem na uchylenie decyzji podatkowej

  Decyzję - po wyczerpaniu trybu odwoławczego w postępowaniu podatkowym - można zaskarżyć do sądu administracyjnego. Skargę należy uzasadnić poprzez wskazanie, własnymi słowami, w jaki sposób kwestionowane rozstrzygnięcie narusza prawo. Wnosząc skargę, trzeba liczyć się z koniecznością uregulowania wpisu, który może wynieść od 100 zł do 100.000 zł.
 • Więzienie za wyłudzenie pieniędzy za wpisy do rejestru gospodarczego

  Więzienie za wyłudzenie pieniędzy za wpisy do rejestru gospodarczego

  Na dwa lata więzienia i 50 tys. zł grzywny skazał Sąd Apelacyjny w Białymstoku mężczyznę oskarżonego o oszustwo wobec ponad 11,6 tys. osób, które zapłaciły mu łącznie ok. 1,2 mln zł za wpis do bazy danych o działalności gospodarczej. Wyrok jest prawomocny.
 • Za obelżywy wpis w internecie można nawet trafić za kratki

  Za obelżywy wpis w internecie można nawet trafić za kratki

  Jestem wykładowcą uniwersyteckim - opowiada pan Jan. W tym roku prowadzę grupę magistrantów. Sprawdzając prace, trafiłem na plagiat. I wtedy zaczęły się moje problemy. Na facebookowym koncie studentów pojawił się anonimowy wpis dotyczący mojej osoby. Jego autor twierdzi, że prowadzę bujne życie seksualne i molestuję studentki, a te, które mi odmawiają, mają ze mną problemy. Co robić, przecież nie mogę pozwolić na takie rzeczy.
 • Tusk skrzywdził nie tylko Małgorzatę?

  Tusk skrzywdził nie tylko Małgorzatę?

  Małgorzata, żona premiera Donalda Tuska, w swojej książce "Między nami" napisała o swoim mężu między innymi "Ten gnojek spieprzył mi życie". Jacek Kurski odniósł się do jej słów w dosyć ciekawy sposób...
 • Sposoby na ściągnięcie alimentów

  Sposoby na ściągnięcie alimentów

  Podczas wizyty u komornika możesz zdecydować, czy alimenty mają być ściągnięte z pensji ojca dziecka, z jego konta, czy majątku, czyli np. sprzedaży auta na licytacji.
 • Wałęsa: Nigdy więcej do Londynu

  Wałęsa: Nigdy więcej do Londynu

  "Zostałem kłamliwie i prowokacyjnie wystawiony przez Ambasadę Polską w Londynie i sponiewierany przez odprawę na lotnisku" - napisał wczoraj wieczorem na swoim mikroblogu w serwisie Wykop Lech Wałęsa. Niestety nie rozwinął tematu.
 • "Nie damy się słoikom". Tako rzecze minister

  "Nie damy się słoikom". Tako rzecze minister

  Maciej Klimczak, podsekretarz stanu ds. kultury w kancelarii prezydenta Bronisława Komorowskiego, zaapelował na stronie inicjatorów akcji "Miasto Jest Nasze" na Facebooku, by zaufać "warszawiakom - prawdziwym od pokoleń". "Nie damy się słoikom" - dodał. A potem zaczął się tłumaczyć...
 • SN: Można podważyć wpis do księgi wieczystej dokonany z mocy samego prawa

  SN: Można podważyć wpis do księgi wieczystej dokonany z mocy samego prawa

  Rękojmia wiary publicznej ksiąg wieczystych nie działa wobec tych, którzy nabyli własność lub użytkowanie wieczyste nieruchomości na podstawie przepisów prawa, bez zawierania umowy - orzekł Sąd Najwyższy.
 • Kim jest "Czarny Anioł Ruchania"?

  Kim jest "Czarny Anioł Ruchania"?

  Niecodzienny wpis Adama 'Nergala' Darskiego na facebookowym profilu Agnieszki Szulim.
 • Czy Snowden schroni się w Polsce?!

  Czy Snowden schroni się w Polsce?!

  Edward Snowden złożył prośbę o azyl polityczny w Polsce. Jak donosi portal Wikileaks, nasz kraj jest na liście państw, do których były agent amerykańskiego wywiadu zwrócił się z wnioskiem o schronienie. Szef polskiego MSZ Radosław Sikorski napisał we wtorek na Twitterze, że "wpłynęło pismo, które nie spełnia warunków formalnych podania o azyl". "Ale nawet gdyby spełniło, nie dam pozytywnej rekomendacji" - zastrzegł.

Filmy - Wpis (1)