Biznes - wpadł

Artykuły - Wpadł (16)

 • Jak polski bank wpadł na islandzką minę!

  Jak polski bank wpadł na islandzką minę!

  Historia, którą tutaj opiszemy, dotyczy nieistniejącego już banku, ale ciągle działającej aktywnie na rynku finansów prezes tej instytucji. Osoba, która swoją decyzją spowodowała gigantyczne straty w jednym banku, może współkierować inną instytucją bankową? Jest to możliwe. W Polsce.
 • Kiedy wpadnie drugi milion?

  Kiedy wpadnie drugi milion?

  1 774 723 - tyle dokładnie interaktywnych formularzy PIT wpłynęło od podatników do systemu e-Deklaracje do wczoraj, tj. 27 kwietnia. To ponad 70 000 więcej niż w czwartek. Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwo Finansów do zakończenia okresu rozliczeniowego informuje na bieżąco o liczbie złożonych PIT przez internet.
 • Wpadł już pierwszy milion deklaracji rocznych

  26 marca 2012 r. liczba złożonych przez podatników e-deklaracji PIT przekroczyła milion - poinformowało we wtorek w komunikacie Ministerstwo Finansów. To ponad dwa razy więcej niż w tym samym okresie 2011 r., kiedy złożono przez internet 402 tys. deklaracji.
 • Pawlak: Ktoś w UE wpadł na szatański pomysł podwyższenia akcyzy na LPG

  W UE ktoś wpadł na szatański pomysł, żeby podwyższać akcyzę na gaz LPG - powiedział w piątek dziennikarzom wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Dodał, że Polskę czeka batalia przeciw tej podwyżce.
 • Gdy zginie karta, wpadniesz w panikę

  Gdy zginie karta, wpadniesz w panikę

  Co zrobi większość Polaków po zgubieniu karty płatniczej? Wpadnie w panikę i nie będzie miało pojęcia co począć. Dwie trzecie użytkowników kart nie ma nawet zanotowanego numeru telefonu, pod który należałoby zadzwonić, aby ją zastrzec.
 • Totalizator wpadł w dołek

  Totalizator wpadł w dołek

  Państwowemu gigantowi odbija się czkawką afera hazardowa, ale głównie błędy jego władz - twierdzi "Puls Biznesu". Na zmianach w prawie hazardowym Totalizator Sportowy mógł wiele zyskać. A jego sprzedaż spada o ponad 20 proc.
 • Byki wpadły w poślizg

  Inwestorzy nie poszli za ciosem i środowa sesja kończy się niewielką korektą dla warszawskich indeksów. Chłodem zawiało z zagranicy, która zapoczątkowała spadki, mimo publikacji optymistycznych informacji makroekonomicznych. Dziś nastąpił odczyt indeksu Chicago PMI, który pozytywnie zaskoczył handlujących. W grudniu wartość indeksu Chicago PMI nieoczekiwanie wzrosła do 60 pkt. Analitycy oczekiwali spadku do 55,1 pkt z 56,1 pkt w listopadzie (najwyższego poziomu od roku).
 • Polacy wpadli w spiralę zadłużenia

  Polacy wpadli w spiralę zadłużenia

  Już blisko 1,5 mln klientów banków zalega z płatnościami zobowiązań powyżej 60 dni, a ponad milion Polaków ma opóźnienia przekraczające pół roku - podaje "Rzeczpospolita".
 • Wpadli w pułapkę gminy

  Lokatorzy czynszówek przy ul. Ząbkowskiej na warszawskiej Pradze nie mogą zamieniać swoich mieszkań na inne. Mogą się z nich wyprowadzić tylko na bruk - informuje poniedziałkowe "Życie Warszawy".
 • Poczta wpadła w dołek

  Poczta wpadła w dołek

  500 mln zł straty i konieczność uzyskania przynajmniej 200 mln zł państwowego kredytu - w takie tarapaty wpędzili Pocztę Polską związkowcy. Skutkiem mogą być zwolnienia pracowników, zapowiada "Puls Biznesu".