World Games

Artykuły - World Games (21)

 • World Games. Polscy żużlowcy ze złotym medalem

  World Games. Polscy żużlowcy ze złotym medalem

  Polscy żużlowcy zdobyli we Wrocławiu złoty medal igrzysk sportów nieolimpijskich - The World Games 2017. W finale turnieju par biało-czerwoni pokonali Australijczyków. Trzecie miejsce zajęli Szwedzi.
 • World Games. Polskie drużyny piłki ręcznej plażowej poza podium

  W turnieju piłki ręcznej plażowej światowych igrzysk sportów nieolimpijskich - The World Games 2017 - obie polskie drużyny walczyć będą we Wrocławiu o miejsca 5-8. W fazie ćwierćfinałowej kobiety przegrały z Hiszpankami 0:2 (12:16, 10:17), a mężczyźni z Brazylijczykami także 0:2 (14:18, 22:28).
 • World Games. Złoto i srebro Polaków oraz spora dawka emocji

  World Games. Złoto i srebro Polaków oraz spora dawka emocji

  Do 12 medali powiększyła polska ekipa dorobek w The World Games 2017. W środę w Jelczu-Laskowicach złoto wywalczył w wioślarstwie halowym Artur Mikołajczewski, a srebro - Bartosz Zabłocki. Na kilku obiektach widzowie otrzymali sporą dawkę emocji.
 • World Games. Dwa medale Polaków w wioślarstwie halowym

  Artur Mikołajczewski (KW Gopło Kruszwica) zdobył w Jelczu-Laskowicach złoty, a Bartosz Zabłocki (AZS Szczecin) srebrny medal w zawodach w wioślarstwie halowym 10. światowych igrzysk sportów nieolimpijskich - The World Games 2017.
 • Jarosław Olech ze złotem w trójboju siłowym na World Games

  Jarosław Olech ze złotem w trójboju siłowym na World Games

  Jarosław Olech zdobył we Wrocławiu złoty medal 10. światowych igrzysk sportowych World Games w trójboju siłowym. Publiczność przeraził Norweg Kristoffer Eikeland, który po tym jak w martwym ciągu próbował podnieść 350 kg, padł niczym ścięty na podeście. Jak wyjaśnił ratownik medyczny, to może zdarzyć się każdemu, przy nadmiernym wysiłku fizycznym.
 • World Games. Poniedziałek bez medali Polaków

  World Games. Poniedziałek bez medali Polaków

  W czwartym, deszczowym dniu rywalizacji sportowców na arenach światowych igrzysk we Wrocławiu - The World Games, Polacy nie wzbogacili dorobku medalowego i nadal mają jeden złoty, trzy srebrne oraz cztery brązowe.
 • World Games - latające dyski to gra bez ... sędziów

  World Games - latające dyski to gra bez ... sędziów

  Ultimate, czyli latające dyski, to jedyna dyscyplina w programie światowych igrzysk we Wrocławiu, która nie potrzebuje sędziów. Rywalizację na boisku prowadzą sami uczestnicy meczu. - Wzięło się to z ducha gry - podkreślił menedżer polskiej kadry Maciej Antoniak.
 • Cztery medale Polaków w sobotę w World Games

  Cztery medale Polaków w sobotę w World Games

  Cztery medale wywalczyli reprezentanci Polski drugiego dnia odbywających się we Wrocławiu The World Games, światowych igrzysk sportowych. Brązowe krążki w sumo w wadze lekkiej zdobyli Magdalena Macios i Paweł Wojda, natomiast w ratownictwie wodnym srebrny medal wywalczyła sztafeta mężczyzn 4x25 metrów z manekinem, a brązowy sztafeta kobiet 4x50 metrów.
 • The World Games. Futbol amerykański podbija Polskę

  Futbol amerykański jest jedną z czterech dyscyplin, które znalazły się w programie The World Games 2017 na zaproszenie. Wpływ na to miał niesamowity rozwój dyscypliny od Bałtyku do Tatr, w tym także we Wrocławiu.
 • World Games - Amelia Pisarczyk: Pływanie w płetwach zmierza na olimpiadę

  - Pływanie w płetwach to widowiskowy i dynamiczny sport - uważa Amelia Pisarczyk, uczestniczka światowych igrzysk odbywających się we Wrocławiu. Według zawodniczki klubu Nautilus Jastrzębie-Zdrój za kilka lat znajdzie się on w olimpijskim programie.