worki

Artykuły - Worki (13)

 • McDonald's testuje papierowe słomki

  McDonald's testuje papierowe słomki

  Od 7 stycznia br. w wybranych lokalach polskiej sieci McDonald's wprowadzi możliwość wyboru papierowej słomki. Polski rynek jest jednym z kilkunastu, na których marka testuje rozwiązania, mogące zastąpić słomki wykonane z plastiku.
 • Bronisze: Kupujemy w skrzynkach i workach

  Bronisze: Kupujemy w skrzynkach i workach

  Polacy szukają tam gdzie taniej. Na hurtowej giełdzie w Broniszach coraz więcej osób prywatnych kupuje warzywa i owoce. Giełda obsługuje detal, pod warunkiem ze kupimy skrzynkę jabłek czy worek ziemniaków.
 • Śmieci bez oznakowania. Nie można wymagać umieszczania nazwisk na workach

  Śmieci bez oznakowania. Nie można wymagać umieszczania nazwisk na workach

  Gminy nie mogą zobowiązywać mieszkańców do podawania na workach z odpadami danych osobowych. Eksperci kwestionują też zamieszczanie na nich adresów czy kodów kreskowych.
 • Uprzejmie donoszę w sprawie śmieci

  Uprzejmie donoszę w sprawie śmieci

  Firmy naciągające na ekstraopłaty zbyt rzadko odbierane worki, brak pojemników, dzikie wysypiska. Inspektorzy ochrony środowiska i UOKiK dostają dziesiątki zgłoszeń od ludności.
 • Worek z dolarami rozwiązany

  Wczorajsze popołudnie upłynęło pod znakiem oczekiwania na wieczorne decyzje amerykańskich władz monetarnych. W tym czasie kurs eurodolar oscylował na poziomie 1,29. Mocniejszy ruch do góry można było obserwować po tym jak na rynku pojawiła się informacja, że FED zdecydował się na uruchomienie trzeciego programu skupu obligacji.
 • Worek z dolarami rozwiązany

  Eurodolar mimo ciągłych napięć rynkowych i obaw m.in. o przyszłość Grecji i Włoch dobrze rozpoczął dzisiejsze notowania. Byki po raz kolejny podjęły próbę sforsowania krótkoterminowego oporu na poziomie 1,3750 i tym razem im się udało i to jeszcze przed południem. Widać zatem, że panujący od wczoraj optymizm zarówno na rynku walutowym jak i akcji nie opuścił inwestorów.
 • Test odkurzaczy: Z workiem czy bez?

  Test odkurzaczy: Z workiem czy bez?

  Odkurzacze bezworkowe wciąż pozostają w tyle za tymi tradycyjnymi - z workiem na kurz. Dobra wiadomość jest taka, że w teście znalazło się parę niedrogich odkurzaczy ocenionych na czwórkę. Ale - uwaga - jest też jeden mierny.
 • Mondi negocjuje z Smurfit Kappa Group zakup fabryki worków papierowych

  Mondi negocjuje z Smurfit Kappa Group (SKG) zakup zakładu produkującego worki papierowe SKG Kolonia Rzeczków - poinformowała Smurfit Kappa Group.
 • Rajd Św. Mikołaja: Worek z hossą grubymi nićmi szyty

  Amerykańscy inwestorzy momentalnie przestaliby żyć, gdyby odmówiono im możliwości dyskontowania przyszłości i radosnego wyczekiwania lepszego jutra. Jak śpiewał klasyk: "ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy", i to bez względu na bieżące minorowe uwarunkowania makroekonomiczne.
 • Poczekamy 300 lat?

  Poczekamy 300 lat?

  Od roku do trzech lat rozkłada się worek na śmieci, po dodaniu podczas jego produkcji specjalnego granulatu "eco-degran". Bez dodatku granulatu foliowy worek rozkłada się ok. 300 lat. Technologia stosowana m.in. w USA, Francji i Szwajcarii, wkrótce ma być wprowadzona na polski rynek. Do wprowadzenia granulatu przygotowuje się dolnośląska firma produkująca worki do segregowanych śmieci - Starpack. Autorem i właścicielem patentu na granulat jest mieszkający w Australii Polak - Henryk Meisner.