worek

Artykuły - Worek (22)

 • Porwana przez talibów

  Porwana przez talibów

  Na patrol wyruszyliśmy o 7 "Skorpionem" kabrio. Zważywszy na fakt, że pogoda pozostawiała wiele do życzenia, nie byłam tym zachwycona. Ale cóż, wojna to wojna - bez względu na wszystko akceptujesz i wykonujesz każdy warunek i polecenia.
 • Byłem w rękach porywaczy

  Byłem w rękach porywaczy

  - Kłamiesz! - mężczyzna z kałasznikowem wrzeszczy prosto w twarz klęczącego przed nim, skutego kajdankami dziennikarza. Po chwili ktoś naciąga worek na głowę zakładnika, a uszy rozrywa huk wystrzału...
 • Komorowski na plaży, Kaczyński u fryzjera

  W przedostatni dzień kampanii wyborczej kandydaci na prezydenta podróżowali po kraju. Bronisław Komorowski apelował o udział w wyborach. Jarosław Kaczyński m.in. przekonywał przedsiębiorców, że trzeba zdjąć "worek kamieni z ich pleców".
 • Kaczyński: Był pan kiedyś w kopalni?

  Trzeba zdjąć worek kamieni z pleców przedsiębiorców; środki europejskie wykorzystywać na gospodarkę nowych technologii i doprowadzić do eksplozji energii społecznej w Polsce - mówił na spotkaniu ze środowiskiem biznesu kandydat PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński.
 • Wielki diamentowy przekręt

  Wielki diamentowy przekręt

  Gorączka złota, która zapanowała w połowie XIX wieku, sprawiła, że do San Francisco ze wszystkich stanów USA zaczęły ściągać tłumy poszukiwaczy przygód. William Black i jego kompan Joe Taylor zdecydowali się wykorzystać pęd po złoto dla własnych celów. Postawili jednak nie na cenny kruszec, lecz kamienie szlachetne...
 • Rajd Św. Mikołaja: Worek z hossą grubymi nićmi szyty

  Amerykańscy inwestorzy momentalnie przestaliby żyć, gdyby odmówiono im możliwości dyskontowania przyszłości i radosnego wyczekiwania lepszego jutra. Jak śpiewał klasyk: "ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy", i to bez względu na bieżące minorowe uwarunkowania makroekonomiczne.
 • Abp Głódź: Otwiera się worek z roszczeniami

  Abp Głódź: Otwiera się worek z roszczeniami

  W projekcie nowej ustawy medialnej znalazł się zapis o przeciwdziałaniu dyskryminacji ze względu na orientację seksualną. - W ten sposób otwiera się worek z roszczeniami - twierdzi abp Sławoj Leszek Głódź w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".
 • Wdech/wydech/wdech...

  Autor dziękuje firmie CUSHIMA za to, że w ramach szkolenia antykidnaperskiego został profesjonalnie porwany i przez 4 godz. przetrzymywany w złych warunkach, co pomogło mu napisać ten artykuł.
 • Wichniarek czyli... "worek kartofli"

  Wichniarek czyli... "worek kartofli"

  Artur Wichniarek negocjuje nowy kontrakt z Arminią Bielefeld. Od tygodni jest ciekawie, szczególnie, że publicznie głos zabiera sam piłkarz, a także jego doradca Andrzej Grajewski. "Niech działacze Arminii nie myślą, że Artur jest workiem kartofli, który można rzucać, gdzie popadnie" - wypalił promotor boksu i menedżer piłkarski.
 • Poczekamy 300 lat?

  Poczekamy 300 lat?

  Od roku do trzech lat rozkłada się worek na śmieci, po dodaniu podczas jego produkcji specjalnego granulatu "eco-degran". Bez dodatku granulatu foliowy worek rozkłada się ok. 300 lat. Technologia stosowana m.in. w USA, Francji i Szwajcarii, wkrótce ma być wprowadzona na polski rynek. Do wprowadzenia granulatu przygotowuje się dolnośląska firma produkująca worki do segregowanych śmieci - Starpack. Autorem i właścicielem patentu na granulat jest mieszkający w Australii Polak - Henryk Meisner.