WOPR

Artykuły - WOPR (4)

 • WOPR: Od początku wakacji utonęły 64 osoby

  WOPR: Od początku wakacji utonęły 64 osoby

  Od początku wakacji utonęły w Polsce 64 osoby. Według danych WOPR, do tragedii najczęściej dochodzi na kąpieliskach niestrzeżonych. Co czwarta osoba wchodzi do wody pod wpływem alkoholu.
 • Zatoka Gdańska: Trwają poszukiwania 80-letniego żeglarza

  Zatoka Gdańska: Trwają poszukiwania 80-letniego żeglarza

  Trwają poszukiwania żeglarza, który zaginął wczoraj wieczorem na Zatoce Gdańskiej. W akcji bierze udział pięć jednostek ratowniczych i śmigłowiec.
 • Absurdalne zachowanie krakowskiego WOPR-u

  Absurdalne zachowanie krakowskiego WOPR-u

  Krakowski oddział Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wygrał 25 tysięcy złotych dotacji na zapewnienie bezpieczeństwa plażowiczom wypoczywającym nad Wisłą. Choć ratownicy narzekają na braki funduszy, pieniędzy ostatecznie nie przyjęto.
 • Od początku maja utonęło ponad 120 osób

  Od początku maja utonęło ponad 120 osób

  Od początku maja w kraju utonęło 121 osób, z czego aż 17 w ciągu ostatniej doby - wynika z policyjnych statystyk. Osoby wypoczywające nad wodą powinny zachować ostrożność, rozwagę i korzystać ze strzeżonych kąpielisk - podkreśla prezes WOPR Jerzy Telak.
 • Tony śmieci wydobyto z Czarnej Hańczy

  Strażacy, leśnicy, wędkarze, ratownicy WOPR i organizatorzy spływów kajakowych sprzątali w sobotę rzekę Czarną Hańczę na terenie powiatu sejneńskiego (woj. podlaskie). Z dna wydobyto m.in. motocykl i piekarnik kuchenny.
 • Lód na małych jeziorach zbyt cienki, by na niego wchodzić

  Lód na małych jeziorach zbyt cienki, by na niego wchodzić

  Mniejsze jeziora na Szlaku Wielkich Jezior, np. Jagodne, są już pokryte lodem, ale Mazurski WOPR apeluje, by na nie jeszcze nie wchodzić. Duże jeziora, np. Mamry, wciąż falują, a lód pojawił się na nich tylko w portach i zatoczkach.
 • WOPR przeprowadza się do nowych pomieszczeń

  Koniec kłopotów lokalowych mazurskiego WOPR-u: ratownicy rozpoczęli przeprowadzkę do nowych pomieszczeń w ekomarinie nad Niegocinem. Przez lata ratownicy na dyżurze siedzieli za szafą w tym samym pokoju co dyspozytor, nie mieli szatni ani kuchni.
 • Nagłe załamanie pogody najgroźniejsze dla żeglarzy

  Nagłe załamanie pogody najgroźniejsze dla żeglarzy

  Wielkie Jeziora Mazurskie nie przeżywają w tym sezonie oblężenia. Żeglarzy jest mniej, ale ratownicy WOPR nie narzekają na brak pracy. - Każdego dnia na Mazurach pływa około 40 tys. osób - podkreśla Dariusz Luma, dyspozytor mazurskiego WOPR w Giżycku.
 • Numer ratunkowy WOPR znajdziesz nawet na plaży

  Numer ratunkowy WOPR znajdziesz nawet na plaży

  Na całym wybrzeżu województwa zachodniopomorskiego, od Świnoujścia po Jarosławiec ustawiono 1850 słupków z numerem ratunkowym WOPR - informuje reporter radia RMF FM.
 • Wojewoda podziękował WOPR-owcom

  Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski podziękował dziś dwóm ratownikom WOPR z Płocka, którzy 18 czerwca pierwsi dotarli na miejsce wypadku samolotu kpt. Marka Szufy i wydobyli pilota uwięzionego w kabinie, po tym jak rozbita maszyna zatonęła w Wiśle.

Filmy - WOPR (3)

 • Jakie najczęstsze błędy popełniają Polacy nad wodą?

  W Polsce tego lata w wodzie straciło życie 208 osób. Niestety, według statystyk był to rekord utonięć. Dlaczego doszło do tych tragedii? O błędach popełnianych przez osoby odpoczywające nad wodą opowiedzieli: ratownik basenowy WOPR Maja Nować, ratownik Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Tomasz Kurowicki i ratownik koordynator kąpieliska morskiego w Międzyzdrojach Mateusz Bobek. Kto może poruszać się w strefie czerwonej boi, a kto w strefie żółtej? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Spacerujesz po zamarzniętej rzece? Zobacz, co może cię spotkać

  Kilka dni temu nurkowie wyłowili z Wisły ciało mężczyzny, który wszedł na zamarzniętą rzekę nieopodal Mostu Grunwaldzkiego w Krakowie. W sobotę podobną akcję przeprowadzono na wysokości Klasztoru Sióstr Norbertanek na Salwatorze. Młody mężczyzna spacerował po zamarzniętej rzece, kiedy załamał się pod nim lód. Na miejsce zostali wysłani strażacy oraz zespół nurków. Na szczęście tym razem mężczyznę udało się uratować. W związku z tymi wydarzeniami krakowskie WOPR przygotowało materiał edukacyjny i po raz kolejny przestrzega przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne. TUTAJ znajdziesz więcej informacji.
 • Bezpieczne wakacje nad morzem. O tym musicie pamiętać!

  Wybieracie się nad wodę? Pamiętajcie zatem, by zawsze wybierać kąpieliska, na których są ratownicy. Pomoc udzielana na plaży strzeżonej przybywa błyskawicznie, bo nawet w 30 sekund! Najczęściej popełniane błędy nad wodą to m.in. spożywanie dużej ilości alkoholu. Ratownicy apelują: PIŁEŚ, NIE PŁYWAJ! Ratownicy przestrzegają także rodziców, pamiętajcie, by nie spuszczać pociech z oczu. Ratownicy najczęściej interweniują w sprawie zaginięć, to prawdziwa plaga. W weekendy bywa na plaży nawet kilkadziesiąt tysięcy osób! PREMIERA W INTERII W KAŻDY PONIEDZIAŁEK OD 9:00.