Woody Allen

Synonimy:
Allen, Allen Woody woody
Inne znaczenia:
Woody Allen ,

Artykuły - Woody Allen (582)

 • Najnowszy film Woody'ego Allena otworzy festiwal filmowy w San Sebastian

  Najnowszy film Woody'ego Allena otworzy festiwal filmowy w San Sebastian

  Filmem otwarcia 68. festiwalu filmowego w San Sebastian będzie najnowsza produkcja Woody'ego Allena "Rifkin's Festival", której akcja rozgrywa się w trakcie fikcyjnej edycji tego festiwalu filmowego. Zdjęcia do produkcji kręcone były w ubiegłym roku właśnie w tym San Sebastian.
 • Woody Allen dzięki żonie stał się lepszym człowiekiem

  Woody Allen dzięki żonie stał się lepszym człowiekiem

  Woody Allen w najnowszym wywiadzie przyznał, że dzięki małżeństwu z Soon-Yi Previn "uspokoił się" i pozbył wielu neurotycznych cech. Filmowiec odniósł się też do powracających jak bumerang zarzutów o wykorzystywanie seksualne przybranej córki Dylan Farrow. "Wiem, że jestem przedmiotem plotek i skandali, ale nie pozwalam sobie na to, by mnie martwiły" - powiedział reżyser.
 • Potępił Woody'ego Allena, by zdobyć Oscara?

  Potępił Woody'ego Allena, by zdobyć Oscara?

  Na początku tygodnia ukazały się kontrowersyjne pamiętniki Woody'ego Allena zatytułowane "Apropos of Nothing". Ich publikacji towarzyszyły liczne protesty osób, które sprzeciwiały się publikacji zwierzeń reżysera oskarżanego o molestowanie seksualne. Allen odniósł się w książce do podobnych aktów potępienia, jakich doświadczył w ostatnim czasie.
 • Kontrowersyjne pamiętniki Woody'ego Allena trafiły na rynek

  Kontrowersyjne pamiętniki Woody'ego Allena trafiły na rynek

  "Apropos od Nothing" to książka, w której Woody Allen ("Annie Hall", "Manhattan", "O północy w Paryżu", "Deszczowy dzień w Nowym Jorku", "Śmietanka towarzyska") wraca pamięcią do swojego dzieciństwa oraz późniejszej kariery filmowej. Stało się o niej głośno za sprawą protestów przeciwko jej publikacji przez wydawnictwo Hachette.
 • Stephen King krytykuje decyzję o odwołaniu premiery pamiętników Woody'ego Allena

  Stephen King krytykuje decyzję o odwołaniu premiery pamiętników Woody'ego Allena

  Zaplanowana na kwiecień premiera pamiętników Woody'ego Allena nie odbędzie się. To efekt fali protestów. Najpierw pomysł opublikowania tej książki skrytykowała przybrana córka reżysera Dylan Farrow, która oskarża go o molestowanie. Potem do protestów dołączył syn Allena, Ronan Farrow, a dzień później na ulicę wyszli pracownicy wydawnictwa Hachette, które miało wydać książkę. W świetle zaistniałej sytuacji wydawcy odwołali premierę "Apropos of Nothing". Tę decyzję z kolei skrytykował Stephen King.
 • Ciąg dalszy zamieszania z książką Woody'ego Allena

  Ciąg dalszy zamieszania z książką Woody'ego Allena

  Od momentu, gdy ogłoszono, że 7 kwietnia odbędzie się premiera pamiętników Woody’ego Allena "Apropos of Nothing", każdy dzień przynosi nowe wiadomości dotyczące protestów przeciwko wydaniu tej książki. Tym razem swoje niezadowolenie wyraziło ponad siedemdziesięciu pracowników wydawnictwa Hachette, którzy w ramach protestu opuścili swoje nowojorskie biura.
 • Syn Woody'ego Allena protestuje przeciwko wydaniu pamiętników ojca

  Syn Woody'ego Allena protestuje przeciwko wydaniu pamiętników ojca

  Nie minęły jeszcze echa protestu adoptowanej córki Woody’ego Allena, Dylan Farrow przeciwko wydaniu pamiętników reżysera, a już do chóru krytyków dołącza Ronan Farrow. Syn Woody’ego Allena zerwał współpracę z wydawnictwem Hachette, które wydaje kontrowersyjną książkę "Apropos of Nothing".
 • Pamiętniki Woody'ego Allena. Czy wybuchnie skandal?

  Pamiętniki Woody'ego Allena. Czy wybuchnie skandal?

  ​Przeciwko publikacji pamiętników Woody'ego Allena protestuje adoptowana córka reżysera i Mii Farrow, Dylan Farrow. "Głęboko niepokojąca, całkowita zdrada" - tak nazywa decyzję wydawnictwa o wydaniu książki "Apropos of Nothing". Kwietniowa premiera książki może się odbić szerokim echem.
 • Woody Allen: Mistrz kina ma urodziny. Jedni go uwielbiają, inni bojkotują

  Woody Allen: Mistrz kina ma urodziny. Jedni go uwielbiają, inni bojkotują

  Jedni kochają go za pełne humoru i filozoficznych rozważań o ludzkiej egzystencji filmy, drudzy tymczasem te same filmy bojkotują, a ich twórcę potępiają, dając wiarę oskarżeniom o nadużycia seksualne. Woody Allen, kontrowersyjny mistrz kina, kończy 84 lata.
 • Woody Allen reżyserem opery w La Scali

  Woody Allen reżyserem opery w La Scali

  Woody Allen został reżyserem operowym. La Scala gości od 6 do 19 lipca operę Pucciniego "Gianni Schicci" w wersji przygotowanej przez amerykańskiego reżysera.

Filmy - Woody Allen (7)

 • Żona Woody'ego Allena komentuje oskazenia wobec jej męża, źródło: Associated Press/x-news

 • Joanna Kulig: chciałabym kiedyś zagrać u Woody’ego Allena i Quentina Tarantino

  Dobra zawodowa passa Joanny Kulig trwa od wielu sezonów. Dostaje role, o jakich jej koleżanki po fachu mogą tylko pomarzyć. Właśnie rozpoczyna zdjęcia do nowego filmu i przyznaje, że choć niełatwo jest pogodzić pracę na planie dużych produkcji kinowych z próbami w teatrze i przygotowywaniem się do kolejnych castingów, to jednak mnogość obowiązków jest dla niej motywująca. Marzy o tym, by kiedyś zagrać u Woody’ego Allena i Quentina Tarantino. Aktorka przyznaje, że w jej życiu zawodowym dużo się teraz dzieje. Widzowie telewizyjnej Dwójki mogą ją oglądać w kolejnym sezonie serialu „O mnie się nie martw”. Miesiąc temu, z kolei na ekrany kin trafił film „Niewinne”, w którym wraz z Agatą Buzek i Agatą Kuleszą zagrały zakonnice. W tej produkcji Joanna Kulig mówi wyłącznie po francusku. Aktorka zapewnia jednak, że nie miała problemu z posługiwaniem się tym językiem. Nauczyła się go dużo wcześniej – na potrzeby filmu „Sponsoring” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej. Kulig podkreśla, że na razie nie planuje dłuższego odpoczynku, bo już czeka na nią kolejne aktorskie wyzwanie.
 • "Blue Jasmine"

  Jasmine (Cate Blanchett) przywykła do wygodnej egzystencji u boku męża-biznesmena Hala (Alec Baldwin): do świata luksusowych rezydencji i limuzyn, kolacji w najdroższych restauracjach Nowego Jorku i zakupów w butikach topowych projektantów. Jednak kiedy Hal zostaje zatrzymany pod zarzutem malwersacji, a konta małżeństwa zablokowane, jej uporządkowane życie z dnia na dzień zmienia się nie do poznania...
 • "Reżyseria: Woody Allen"

  Portret ikony amerykańskiej komedii, reżysera, aktora i muzyka, Woody'ego Allena. Robert B. Weide spędził z Allenem ponad półtora roku zbierając informacje na temat jego filmów, zwyczajów i najważniejszych wydarzeń z życia komika. Powstała w ten sposób kompletna biografia twórcy kina, który co roku od ponad 40 lat kręci nowy film.