Wołyń (film)

Artykuły - Wołyń (film) (42)

 • "Wołyń": Skarga na emisję filmu w TVP1

  "Wołyń": Skarga na emisję filmu w TVP1

  Emisja filmu "Wołyń" w niedzielny wieczór, 8 lipca, w TVP1 wzbudziła kontrowersje. Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęła skarga na porę nadawania i brutalne sceny.
 • ​"Wołyń" zwycięzcą polskiego festiwalu w Kalifornii

  ​"Wołyń" zwycięzcą polskiego festiwalu w Kalifornii

  Jury 18. edycji Polish Film Festival w Los Angeles wyróżniło "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego nagrodą dla najlepszego filmu - Hollywood Eagle Award. Na ceremonii otwarcia imprezy w Egyptian Theatre w Hollywood przyznano też siedem innych nagród.
 • "Polska bez znieczulenia" w Canal+

  "Polska bez znieczulenia" w Canal+

  W ostatni weekend czerwca Canal+ zaprezentuje cykl "Polska bez znieczulenia". Jakie filmy obejrzą widzowie?
 • ​Michalina Łabacz: Szkoła życia

  ​Michalina Łabacz: Szkoła życia

  - Sporo osób mówiło mi, że zostałam rzucona na głęboką wodę, ale tak naprawdę głębszej wody wymarzyć sobie nie mogłam. Spełniło się moje największe marzenie - mówi Michalina Łabacz, która rolą Zosi w "Wołyniu" Wojciecha Smarzowskiego debiutowała na dużym ekranie.
 • Festiwalowa wersja filmu "Wołyń" na Blu-ray i DVD

  Festiwalowa wersja filmu "Wołyń" na Blu-ray i DVD

  Uhonorowany 9 statuetkami Polskich Nagród Filmowych "Wołyń" Wojtka Smarzowskiego trafia dziś na płyty Blu-ray i DVD. W limitowanych edycjach dwupłytowych znajduje się także wersja festiwalowa filmu, niepokazywana do tej pory w polskich kinach.
 • "Wołyń" na Blu-ray i DVD: Tego nie było w kinach

  "Wołyń" na Blu-ray i DVD: Tego nie było w kinach

  "Wołyń" Wojtka Smarzowskiego z Michaliną Łabacz i Arkadiuszem Jakubikiem w rolach głównych 29 marca pojawi się na płytach Blu-ray i DVD. W 2-płytowych wydaniach specjalnych Blu-ray i DVD dostępna będzie po raz pierwszy wersja festiwalowa filmu, nie pokazywana do tej pory w polskich kinach.
 • "Wołyń": Blisko milion widzów

  "Wołyń": Blisko milion widzów

  Trzeci weekend po premierze "Wołyń" Wojtka Smarzowskiego ma już na koncie 919 tysięcy widzów - poinformował dystrybutor obrazu.
 • ​Arkadiusz Jakubik: Dobro jest nudne

  ​Arkadiusz Jakubik: Dobro jest nudne

  - Nie dostaję łatwych ról do zagrania - przekonuje Arkadiusz Jakubik, który największe uznanie zdobył występami w głośnych filmach Wojciecha Smarzowskiego. W tym roku możemy oglądać kolejny rezultat jego współpracy z reżyserem, wstrząsający "Wołyń". Po pierwszych pokazach są także: thriller Macieja Pieprzycy "Jestem mordercą", w którym wcielił się w seryjnego zabójcę, i "Prosta historia o morderstwie", jego drugi reżyserski projekt, w którym postanowił zbadać korzenie zła.
 • Wojtek Smarzowski: Wierzę, że uda się pokazać "Wołyń" na Ukrainie

  Wojtek Smarzowski: Wierzę, że uda się pokazać "Wołyń" na Ukrainie

  - Wierzę, że prędzej czy później na Ukrainie uda się zrobić projekcję "Wołynia" - powiedział w czwartek reżyser filmu Wojciech Smarzowski. - Jestem gotowy do rozmowy, ale działanie teraz nie zależy ode mnie; to zadanie dyplomacji - dodał artysta.
 • "Wołyń": Apel do polskich polityków

  "Wołyń": Apel do polskich polityków

  Przewodniczący Rady Najwyższej (parlamentu) Ukrainy Andrij Parubij zaapelował we wtorek do polskich polityków o unikanie ocen filmu Wojciecha Smarzowskiego "Wołyń", mówiącego o zbrodniach ukraińskich nacjonalistów na polskiej ludności Wołynia.

Zdjęcia - Wołyń (film) (1)

 • film.interia.pl
  Gdynia 2016: Laureaci

Filmy - Wołyń (film) (6)