wolnomularstwo

Synonimy:
mason, masoneria masoni sztuka królewska
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wolnomularstwo (56)

 • Polscy masoni. Faktycznie rządzą nad Wisłą?

  Polscy masoni. Faktycznie rządzą nad Wisłą?

  Kontrolowali polskie uniwersytety, a nawet elementarze. Mieli wtyki przy Okrągłym Stole i w przedwojennej endecji. Czy naprawdę rządzili Polską? Pytamy jednego z najlepszych w kraju specjalistów od masonerii.
 • ​Działalność Towarzystwa Patriotycznego w Królestwie Polskim w latach 1815-1830

  Równolegle do związków młodzieżowych rozwijały się spiski w środowisku wojskowym. Taki charakter miało Towarzystwo patriotyczne powstałe z przekształcenia Wolnomularstwa Narodowego.
 • Paul Mason - Człowiek "uwięziony" we własnej skórze

  Paul Mason - Człowiek "uwięziony" we własnej skórze

  Paul Mason, człowiek uznany za jednego z najgrubszych na świecie, po tym jak schudł, opublikował zdjęcia swojego nagiego ciała, aby ostrzec innych przed tym. Sam błaga o pomoc. O sprawie informuje BBC.
 • Oświeceni i druidzi dzierżą władzę nad światem

  Oświeceni i druidzi dzierżą władzę nad światem

  Wydarzenia na świecie nie dzieją się przypadkiem. One mają się wydarzyć, czy to w sprawach każdego narodu, czy w sprawach gospodarczych. A większość z nich jest przygotowywana i zarządzana przez tych, którzy pociągają za sznurki - zdradził Brytyjczyk Denis Haeley, były minister obrony.
 • Sekta w fartuszku i białych rękawiczkach

  Sekta w fartuszku i białych rękawiczkach

  Robespierre, Washington, Poniatowski, Churchill, Mozart, Saint-Exupery, Crowley czy Disney - co łączy tych ludzi? Oprócz chromosomu Y, nic. To oczywiście żart, wszak wszyscy oni byli związani z wolnomularstwem.
 • Legg Mason Zarządzanie Aktywami S.A. zgłasza kandydata na członka Rady Nadzorczej Sygnity

  Legg Mason Zarządzanie Aktywami S.A. zgłasza kandydata na członka Rady Nadzorczej Sygnity W związku ze zwołanym na dzień 27 marca 2012 roku Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniem Sygnity (raport bieżący 10/2012 z 28 lutego 2012 r.), w którego porządku obrad znajduje się punkt 4. dotyczący wyboru członka do Rady Nadzorczej Sygnity, akcjonariusz Spółki, Legg Mason Zarządzanie Aktywami S.A. z siedzibą w Warszawie zgłosił kandydaturę Pana Janusza R. Guy na członka Rady Nadzorczej Sygnity S.A. W załączen
 • Wrocławski skarb masonów...

  Wrocławski skarb masonów...

  Zacznę od końca, czyli od wątku, którym kończył swój tekst o "Wrocławskim sezamie-widmie" Piotr Maszkowski w lutowym numerze "Odkrywcy" w 2011 r. Autor pisał, że "z jakiegoś powodu akurat tą sprawą zainteresowała się Najwyższa Izba Kontroli", i że "na razie nie wiemy dlaczego, być może jeszcze się tego dowiemy". Znam odpowiedź na to pytanie, niejako drugą stronę medalu, to znaczy to, czego nie ma w dokumentach, skądinąd ciekawych, Przedsiębiorstwa Poszukiwań Terenowych (PPT).
 • Wrocławski skarb masonów

  Wrocławski skarb masonów

  Skarbiec skrywał w swym wnętrzu zdeponowany majątek najbogatszych mieszkańców Breslau, którzy zabezpieczyli swe dobra na czas obrony twierdzy. Miał znajdować się w systemie tuneli pod miastem i zabezpieczony był "drzwiami z zamkami sekretnymi, nastawionymi na pewne słowa, zapadki w tunelach, zaminowanie". Lokalizacja podziemnego sejfu znana była nielicznym, zaś do środka można było się dostać jedynie przy pomocy sekretnego planu.
 • Legg Mason zwiększa zaangażowanie w P.R.E.S.C.O. Group

  25 stycznia 2012 r. na podstawie przesłanego do spółki zawiadomienia, Legg Mason Zarządzanie Aktywami SA dom maklerski zarządzający portfelem aktywów Legg Mason Akcji Skoncentrowany Fundusz Inwestycyjny Zamknięty będący jednocześnie podmiotem uprawnionym do wykonywania prawa głosu z akcji należących do Funduszu na walnym zgromadzeniu P.R.E.S.C.O. Group SA, poinformował o przekroczeniu progu 5 proc. ogólnej liczby głosów w spółce.
 • Otrzymanie zawiadomienia od Legg Mason Akcji Skoncentrowany FIZ o przekroczeniu progu 5% ogólnej liczby głosów w Spółce

  Raport bieżący nr 8/2012Podstawa prawna: Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji Zarząd P.R.E.S.C.O. GROUP S.A. ("Spółka") informuje, iż w dniu 25 stycznia 2012 roku otrzymała od Legg Mason Zarządzanie Aktywami S.A. - dom maklerski świadczący usługi zarządzania portfelami, w skład których wchodzi jeden lub większa liczba instrumentów finansowych, uprawniony do wykonywania w imieniu zleceniodawców prawa głosu na walnym zgromadzeniu w zakresie akc