wolne rodniki

Artykuły - Wolne rodniki (11)

 • Gdy witaminy mogą zabić

  Gdy witaminy mogą zabić

  Łykamy witaminy każdego dnia, jakby były źródłem wiecznej młodości. W najlepszym wypadku - są one nieskuteczne. W najgorszym - mogą zaprowadzić nas do grobu. Czy naprawdę warto?
 • Czerwone wino zapewnia stałą tarczę przed nowotworami

  Czerwone wino zapewnia stałą tarczę przed nowotworami

  Kobiety, które boją się raka piersi powinny pić regularnie umiarkowane ilości czerwonego wina. Naukowcy z University of Manchester dowiedli, że trunek ten działa korzystnie w późniejszych etapach choroby nowotworowej.
 • Dlaczego trzeba jeść kiszonki?

  Dlaczego trzeba jeść kiszonki?

  Warzywa i owoce w procesie kiszenia nie tracą witamin i minerałów.
 • Wolne rodniki nie tak groźne

  Wolne rodniki nie tak groźne

  Wolne rodniki mogą być mniej szkodliwe, niż do tej pory przypuszczano. Niemieccy naukowcy publikują na łamach czasopisma "Cell Metabolism" wyniki badań, które wskazują, że skutki działania reaktywnych form tlenu, powstających w komórkach, są mniej poważne, niż myśleliśmy. A co za tym idzie: działanie popularnych przeciwutleniaczy nie jest nam tak niezbędne, jak się nas przekonuje.
 • Najczęściej zadawane pytania o grillowanie

  Najczęściej zadawane pytania o grillowanie

  Sezon grillowania w pełni. Chcesz zdejmować z rusztu soczyste, aromatyczne steki, bez szkodliwych substancji? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące grilla.
 • Seria Oriflame Swedish SPA

  Seria Oriflame Swedish SPA

  Nowa seria Swedish Spa to kolekcja niezwykłych i niepowtarzalnych kosmetyków, inspirowanych czterema żywiołami natury: wodą, ogniem, ziemią i powietrzem. Dzięki nim, można poczuć się jak w luksusowym salonie spa. Produkty serii zawierają kompleks Hydracare + z czerwonymi algami, który regeneruje, nawilżaja i oczyszczają skórę.
 • Tołpa Huminea Futuris

  Tołpa Huminea Futuris

  Innowacyjny, hypoalergiczny preparat w postaci kremu o lekkiej konsystencji korygujący zmarszczki mimiczne. Intensywnie nawilża, odpręża i wygładza rysy twarzy.
 • Odmładzający program przeciwzmarszczkowy

  Odmładzający program przeciwzmarszczkowy

  Z myślą o pielęgnacji dojrzałej skóry kobiet po 45 roku życia, firma Eveline Cosmetics opracowała Odmładzający przeciwzmarszkowy program Caviar Prestige.
 • Mięcho zdrowsze od owoców

  Mięcho zdrowsze od owoców

  Jestem redaktorem MH. Nie jadłem owoców i warzyw od 25 lat. Na pierwszy rzut oka jestem zdrów jak ryba. Ale czy pozory nie mylą? Postanowiłem to sprawdzić.
 • SPA Oddech Amazonii, Avon

  Seria stworzona do pielęgnacji cery i ciała SPA Oddech Amazonii Avonu zawierająca bogactwo ekstraktów pochodzących z tropikalnych lasów deszczowych. Dzięki zawartości cennych skstraktów i olejków roślinnych oczyszcza, dotlenia i nawilża skórę.

Filmy - Wolne rodniki (1)

 • Antyoksydanty bronią w walce z wolnymi rodnikami

  Stres, papierosy, opalanie się i spaliny - to w dużej mierze przyspiesza powstawanie wolnych rodników. W niewielkiej ilości są one potrzebne naszemu systemowi odpornościowemu. Jednak ich nadmiar jest groźny dla organizmu. Wolne rodniki nie tylko szkodzą naszej skórze, lecz także zwiększają ryzyko groźnych chorób. Bronią w walce z wolnymi rodnikami są antyoksydanty. Substancje te odpowiadają za hamowanie reakcji utleniania. W związku z tym pomagają zapobiegać chorobom i opóźniają proces starzenia się. Antyoksydanty można obecnie znaleźć w wielu kosmetykach. Jednak najlepiej dostarczać je wraz z pożywieniem. Naukowcy opracowali skalę ORAC, która mierzy ich poziom w danych produktach. Gdzie jest ich szczególnie dużo? Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery. (Agencja TVN/x-news)