wojsko

Synonimy:
wojsk, wojska wojski wojskowy
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wojsko (4114)

Filmy - Wojsko (31)

 • Komandosi ćwiczą walkę z piratami. Największe rosyjskie manewry na Morzu Śródziemnym od czasu rozpadu ZSRR

  Rosyjskie służby specjalne przeprowadziły ćwiczenia na Morzu Śródziemnym. Komandosi mieli trenować m.in. odbijanie zakładników i działania przeciwko piratom. Ćwiczenia wojsk specjalnych są elementem masowych manewrów rosyjskiej armii w rejonie Morza Śródziemnego. Przez tydzień rosyjscy żołnierze ćwiczą wykonywanie zadań bojowych polegających na odpieraniu ataków z morza i powietrza oraz prowadzeniu walki z okrętami - w tym podwodnymi - i grupami dywersyjnymi umownego przeciwnika. Od czasu upadku ZSRR w 1991 roku Rosja nie prowadziła tam manewrów na tak dużą skalę. (RUPTLY/x-news)
 • Rosyjskie wojska rozpoczynają manewry na Morzu Śródziemnym

  W sobotę rosyjskie wojska rozpoczną manewry marynarki wojennej i wojsk powietrznym. W manewrach wezmą udział 34 samoloty i 26 okrętów.
 • "Wzmocniona wschodnia flanka to podstawa bezpieczeństwa Polski i naszych sojuszników". M. Morawiecki w bazie wojskowej na Łotwie

  Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Rydze z szefem łotewskiego rządu Marisem Kuczinskisem. Wcześniej w ramach obchodów święta Wojska Polskiego premier odwiedził polskich żołnierzy stacjonujących w międzynarodowej bazie wojskowej w Adazi na Łotwie. (TVN24/x-news)
 • Rekordowy budżet amerykańskiej armii. Donald Trump podpisał ustawę z zapisem o Polsce

  716 miliardów dolarów - tyle w przyszłym roku budżetowym Stany Zjednoczone wydadzą na obronność. To o 40 miliardów dolarów więcej niż w tym roku. W ustawie znalazł się też zapis o Polsce. Budżet zakłada szereg inicjatyw mających na celu powstrzymanie, jak to określono, "agresywnych poczynań Rosji". To m.in. zwiększenie wydatków na siły amerykańskie stacjonujące w Europie, szczególnie w jej wschodniej części. Ustawa zaleca Pentagonowi przygotowanie do 1 marca 2019 r. raportu na temat możliwości i celowości stałej obecności w Polsce brygady amerykańskich wojsk lądowych. Ustawa nie zakłada, że amerykańska baza powstanie w Polsce, ale po raz pierwszy taka propozycja ma zostać poddana formalnej analizie i ocenie. (US CBS/x-news)