wojsko

Synonimy:
wojsk, wojska wojski wojskowy
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wojsko (4112)

Filmy - Wojsko (27)

 • M. Błaszczak podpisał umowę na zakup rakiet Patriot. Zapłacimy za nie ok. 20 mln złotych

  Zapłacimy za system Patriot razem z systemem zarządzania polem walki 4 mld 750 mln dolarów. To dobra cena - poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, w czasie uroczystości podpisania umowy na zakup systemu antyrakietowego Patriot. Jak dodał, dostawy sprzętu rozpoczną się od 2022 r.
 • To ich pierwsze spotkanie po dłuższej rozłące. Wzruszające

  Kobieta nagrała film z powrotu swojego męża ze służby wojskowej do domu. W domu czekał stęskniony pies, który po zobaczeniu swojego właściciela nie mógł opanować emocji. Zobaczcie sami.
 • Prezydent: Nieprzewidywalność Rosji wymusza od nas zwiększenie potencjału obronnego

  Podczas odprawy kierowniczej kadry MON i Sił Zbrojnych prezydent podziękował ministrowi obrony narodowej za „nadanie zupełnie nowej jakości” współpracy. Andrzej Duda stwierdził, że „dziś może mówić o wspólnej wizji ośrodka prezydenckiego i MON”. Zapowiedział, że wspólnie pracują nad reformą kierowania i dowodzenia silami zbrojnymi, aby „stawić czoła obecnym wyzwaniom”. - Myślę przede wszystkim o nieprzewidywalności polityki Federacji Rosyjskiej. Rosja pokazuje, że jest gotowa sięgnąć do siły militarnej. To niebezpieczne dla nas, dla wszystkich sąsiadów Rosji, wreszcie dla całej społeczności międzynarodowej - powiedział prezydent. - Co więcej Rosja, co pokazały ostatnie ćwiczenia Zapad '17, ćwiczy pełnoskalowy konflikt z NATO, którego areną miałaby być Polska oraz państwa bałtyckie. To wymusza od nas podjęcie konkretnych działań, mających zwiększyć nasz potencjał obronny.
 • Zrobili ojcu najlepszą świąteczną niespodziankę

  Kiedy mężczyzna dowiedział się, że syn nie otrzyma wojskowej przepustki na święta, był mocno rozczarowany. Nie wiedział jednak, że była to nieprawda i cała rodzina przygotowała dla niego niespodziankę. Zobaczcie, jaka będzie reakcja, kiedy zobaczy syna.