wojsko

Synonimy:
wojsk, wojska wojski wojskowy
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wojsko (4118)

 • Wojsko ma zwalczać "niesłuszne poglądy" w wietnamskim internecie

  Wojsko ma zwalczać "niesłuszne poglądy" w wietnamskim internecie

  W Wietnamie utworzono liczącą 10 tys. osób jednostkę wojskową, której zadaniem będzie walka z "niesłusznymi poglądami" w internecie - podała agencja Reutera.
 • MON idzie na zakupy. Wojsko dostanie sprzęt za 2 mld zł

  MON idzie na zakupy. Wojsko dostanie sprzęt za 2 mld zł

  Niszczyciel min, okręt ratowniczy, artyleria dalekiego zasięgu... MON podpisze umowy na 2 mld zł.
 • Polska zbroi się na potęgę

  Polska zbroi się na potęgę

  Polska modernizuje armię i zwiększa wydatki na obronność. W obawie przed rosyjską agresją zbroi się prawie cała Europa. Polska realizuje olbrzymi program modernizacji armii. Na początku października do prezydenta trafiła ustawa zwiększająca wydatki na obronność w perspektywie 2030 roku do co najmniej 2,5 proc. PKB.
 • Podkarpackie: HSW dostarczyła wojsku pierwszy moduł Regina

  Podkarpackie: HSW dostarczyła wojsku pierwszy moduł Regina

  Huta Stalowa Wola zakończyła dostawę dla wojska pierwszego, wdrożeniowego dywizjonowego modułu ogniowego Regina - poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka prasowa HSW Jowita Jajdelska. W skład modułu wchodzi m.in. 24 samobieżnych haubic Krab.
 • Rosjanie zaprezentowali zbroję żołnierza przyszłości

  Rosjanie zaprezentowali zbroję żołnierza przyszłości

  W Moskiewskim Instytucie Stali i Stopów (MISIS) zaprezentowano imponującą zbroję, która już za kilka lat może być standardowym wyposażeniem rosyjskiego żołnierza.
 • H. Cegielski-Poznań ma produkować pojazdy dla wojska

  H. Cegielski-Poznań ma produkować pojazdy dla wojska

  List intencyjny ws. nawiązania współpracy przemysłowej i biznesowej w dziedzinie produkcji pojazdów wojskowych podpisała w poniedziałek spółka H. Cegielski-Poznań (HCP) z tureckim przedsiębiorstwem Otokar.
 • Radom: Siedziba legendarnej fabryki broni na sprzedaż

  Radom: Siedziba legendarnej fabryki broni na sprzedaż

  Siedziba legendarnej Fabryki Broni w Radomiu "idzie pod młotek". Prawie stuletni obiekt należy do Skarbu Państwa. Przed wojną firma słynęła m.in. z produkcji pistoletów VIS i rowerów.
 • Rząd planuje zwiększyć wydatki na wojsko

  Rząd planuje zwiększyć wydatki na wojsko

  2,5 proc. PKB - tyle będą wynosić wydatki na obronność do 2030 roku. Opublikowany projekt ustawy przewiduje również zwiększenie liczebności armii do 200 tys. żołnierzy, w tym 130 tys. zawodowych
 • Generał Jarosław Mika nowym dowódcą generalnym

  Generał Jarosław Mika nowym dowódcą generalnym

  Obecny dowódca 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej gen. dyw. Jarosław Mika obejmie stanowisko dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych - poinformowało we wtorek BBN. Dotychczasowy dowódca generalny gen. broni Mirosław Różański został odwołany z końcem stycznia.
 • Wojsko przygotowuje wspólne ćwiczenia z oddziałami z USA

  Wojsko przygotowuje wspólne ćwiczenia z oddziałami z USA

  Bison, Gepard, Dragon i Saber Guardian - to kryptonimy ćwiczeń wojskowych, w których uczestniczą lub mogą uczestniczyć rozmieszczani obecnie w Polsce żołnierze z USA razem z oddziałami polskimi. Przedstawiciele dowództw z obu państw pracują obecnie nad szczegółami.

Filmy - Wojsko (24)

 • Zrobili ojcu najlepszą świąteczną niespodziankę

  Kiedy mężczyzna dowiedział się, że syn nie otrzyma wojskowej przepustki na święta, był mocno rozczarowany. Nie wiedział jednak, że była to nieprawda i cała rodzina przygotowała dla niego niespodziankę. Zobaczcie, jaka będzie reakcja, kiedy zobaczy syna.
 • Gołębie do zadań specjalnych

  Gołębie mają tutaj szczególną rolę - są bowiem specjalną siłą wspierającą francuskie wojsko. Jakie zadania czekają na skrzydlatych szeregowych?
 • USA zaatakowało w odwecie bazę wojsk Asada w Syrii

  USA dokonały w piątek nad ranem ataku na bazę lotnictwa syryjskiego z użyciem 59 pocisków samosterujących Tomahawk. Była to odpowiedź na atak bronią chemiczną na opanowane przez rebeliantów miasto, o który Waszyngton oskarżył prezydenta Syrii Asada. Jak wynika z najnowszych informacji, są ofiary śmiertelne ataku USA, a baza została "niemal całkowicie zniszczona".
 • Gen. Bronowicz: Z armii odchodzą oficerowie w kwiecie wieku. Kierują nimi powody honorowe

  - Z armii odchodzą oficerowie w kwiecie wieku, przy pełnym potencjale twórczym - mówi w "Popołudniowej rozmowie" w RMF FM generał Janusz Bronowicz. - Najprawdopodobniej kierowały nimi powody honorowe – dodaje były dowódca dywizji w Wojsku Polskim pytany o falę odejść wojskowych. Gość Marcina Zaborskiego stwierdza, że sytuacja w armii jest "bardzo poważna". Pytany zmiany w armii koordynowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej i jego szefa Antoniego Macierewicza odpowiada: - Odniosę się do porównania sportowego. Nie wiem, czy trener Nawałka byłby zadowolony, gdyby skład, sposób gry ustalali członkowie zarządu PZPN.