wojna światowa

Artykuły - Wojna światowa (101)

 • Russell Crowe stanie za kamerą

  Russell Crowe stanie za kamerą

  Russell Crowe zadebiutuje jako reżyser. Aktor nie tylko stanie za kamerą dramatu "The Water Diviner", ale zagra w nim również główną rolę.
 • Spielberg wskrzesza czas wojny

  Spielberg wskrzesza czas wojny

  - Dziś, kiedy kręcę filmy, towarzyszy mi to samo podekscytowanie, które odczuwałem jako młody chłopak, kiedy w latach 60. eksperymentowałem z taśmą filmową o szerokości ośmiu milimetrów - mówi Steven Spielberg.
 • Przeżył 47 dni dryfując na Pacyfiku

  Przeżył 47 dni dryfując na Pacyfiku

  Zestrzelony nad Pacyfikiem przez 47 dni dryfował na oceanie, broniąc się zarówno przed kulami wroga, jak i szczękami wygłodniałych rekinów. Wyszedł zwycięsko ze starcia z psychopatycznym komendantem. Zdobył miłość kobiety, która była poza zasięgiem jego możliwości. Mowa o Louisie Zamperinim.
 • 250 kg bomba lotnicza leżała na dnie rzeki Bóbr

  250 kg bomba lotnicza leżała na dnie rzeki Bóbr

  W rzece Bóbr w pobliżu wsi Bukowina Bobrzańska (woj. lubuskie) znaleziono ćwierćtonową bombę lotniczą, prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Niewybuch zabrali dziś saperzy - poinformowała rzecznik policji w Żaganiu Sylwia Woroniec.
 • Jak zatrzymano "rosyjski walec parowy"

  Jak zatrzymano "rosyjski walec parowy"

  W listopadzie 1914 r. Rosjanie rozpoczęli operację zaczepną, której celem był Kraków. Skutki zajęcia tego miasta byłyby katastrofalne dla Austro-Węgier. Zagrożenie pruskiego Śląska mogłoby skłonić Berlin do pokoju z Rosją, kosztem oddania Moskwie ziem polskich. Efekty wprowadzenia tradycyjnej rosyjskiej "polityki knuta i pogromu" byłyby wręcz trudne do wyobrażenia.