wojna

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Wojna (Film (1994)[The War] Reż.Jon Avnet) ,

Artykuły - Wojna (2410)

Filmy - Wojna (39)

 • Wojna oczami kobiet. Z czym mierzą się matki i żony żołnierzy?

  Anna Skrajna jest żoną żołnierza, który pięć lat temu został ranny podczas misji w Afganistanie. Pod samochodem którym jechał wybuchła mina. Jakie odniósł obrażenia? Z czym mierzą się żony żołnierzy idących na wojnę? - Bardzo dużo pracuję z matkami, żonami, córkami żołnierzy i te kobiety muszą być jeszcze silniejsze - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" Bianka Zalewska. - One nie mogą pokazać mężczyźnie jak są słabe, ponieważ ten mężczyzna potrzebuje wsparcia, zwłaszcza gdy ranny wraca do domu - dodała dziennikarka.
 • Haley: Jeśli dojdzie do wojny, całkowicie zniszczymy Koreę

  Ambasador USA przy ONZ Nikki Haley oświadczyła, że Stany Zjednoczone "całkowicie zniszczą" reżim w Pjongjangu, jeśli dojdzie do wojny. Zaapelowała do wszystkich krajów o zerwanie kontaktów dyplomatycznych i handlowych z Koreą Północną.
 • Flotylle rzeczne na zdjęciach

  Dotarliśmy do rosyjskich archiwum, w których znaleźliśmy historyczne zdjęcia ukazujące flotylle rzeczne. Były one częścią marynarki wojennej składającej się z okrętów rzecznych i działająca na wodach śródlądowych.
 • Bitwa o Anglię

  Bitwa o Anglię inaczej zwana Bitwą o Wielką Brytanię toczyła się pomiędzy brytyjskim RAF-em, wspomaganym przez państwa koalicji, a niemieckim Luftwaffe. Walki miały miejsce między 10 lipca, a 31 października 1940 roku. Warto wspomnieć, że Bitwa o Anglię była pierwszą kampanią toczącą się wyłącznie za pomocą lotnictwa. W podniebnych potyczkach uczestniczyli także polscy piloci, dzięki którym udało się odeprzeć atak nazistów.