województwo śląskie

Artykuły - Województwo śląskie (9)

 • Katowice - miasto z potencjałem

  Katowice - miasto z potencjałem

  Katowice, do tej pory głównie kojarzone z przemysłem, kopalniami i hutami, są w ostatnich latach wymieniane jako jedne z bardziej perspektywicznych miast pod kątem inwestycji. Wpływ na rozwój miasta i budowę jego pozytywnej renomy miało m.in. otwarcie Międzynarodowego Centrum Konferencyjnego, Sali Koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Muzeum Śląskiego.
 • Zarobki w województwie śląskim w 2016 roku

  Zarobki w województwie śląskim w 2016 roku

  W 2016 roku mediana miesięcznych zarobków w województwie śląskim wyniosła 3700 zł. 25 proc. mieszkańców tego województwa zarabiało 2700 zł i mniej, natomiast 25 proc. zarabiało miesięcznie co najmniej 5400 zł. Najwięcej zarabiali pracownicy zatrudnieni w stolicy województwa - Katowicach.
 • Zarobki w województwie śląskim w 2015 r.

  Zarobki w województwie śląskim w 2015 r.

  Mediana wynagrodzeń w województwie śląskim w 2015 roku wyniosła 3500 zł brutto miesięcznie - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak. Z kolei 25 proc. mieszkańców tego regionu zarabiało 5280 zł i więcej, a co czwarty otrzymywał 2570 zł i mniej.
 • ​Śląskie: Co drugi bezrobotny jest długotrwale bez pracy

  ​Śląskie: Co drugi bezrobotny jest długotrwale bez pracy

  Długotrwale bezrobotni stanowią połowę wszystkich zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy woj. śląskiego - poinformował Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach. Na koniec lutego było ich blisko 110 tys., najwięcej - w Częstochowie i Bytomiu.
 • ​Śląskie: Wicemarszałek Kleszczewski złożył rezygnację

  ​Wicemarszałek Mariusz Kleszczewski (PO) złożył rezygnację z członkostwa w zarządzie województwa śląskiego. Powodem dymisji są medialne doniesienia o przyznaniu unijnych dotacji podmiotom gospodarczym, w których udziały ma żona Kleszczewskiego.
 • Pijani za kierownicą miejskich autobusów

  Pijani za kierownicą miejskich autobusów

  Śląscy policjanci zatrzymali kilku pijanych kierowców, którzy przewozili pasażerów. Od rana funkcjonariusze prowadzą akcję kontroli stanu trzeźwości kierowców m.in. autobusów. Na terenie województwa zorganizowano kilka punktów kontrolnych.
 • Śląskie: Zakaz organizowania wyjazdów dla dwóch biur podróży

  Śląskie: Zakaz organizowania wyjazdów dla dwóch biur podróży

  Urząd marszałkowski woj. śląskiego zakazał dwóm biurom podróży prowadzenia działalności organizatora turystyki na 3 lata - to wynik kontroli prowadzonych w br. w 30 biurach podróży działających w regionie. W przypadku tych obu biur nie było poszkodowanych.
 • Apel wojewody śląskiego o szacunek dla pamięci ofiar

  Apel wojewody śląskiego o szacunek dla pamięci ofiar

  Wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk zaapelował do mieszkańców województwa śląskiego o godne uczczenie pamięci ofiar katastrofy kolejowej.
 • Budujesz dom? Pożyczą ci tanio nawet 200 tysięcy złotych

  Budujesz dom? Pożyczą ci tanio nawet 200 tysięcy złotych

  Budowa domów, które będą zużywać około dwukrotnie mniej energii cieplnej od tradycyjnych, może liczyć na wsparcie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Katowicach.