województwo małopolskie

Artykuły - Województwo małopolskie (10)

 • Zarobki w województwie małopolskim w 2018 r.

  Zarobki w województwie małopolskim w 2018 r.

  W 2018 roku w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń wzięły udział 11 424 osoby pracujące w województwie małopolskim. Mediana wynagrodzeń całkowitych w tym województwie wyniosła 4522 zł brutto miesięcznie i jest bardzo zbliżona do mediany ogólnopolskiej (4500 zł). Co czwarta osoba zatrudniona w tym województwie zarabiała nie więcej niż 3400 zł brutto. Z kolei 25 proc. uczestników badania otrzymywało co najmniej 7000 zł brutto miesięcznie.
 • Prawie 16,8 mln turystów odwiedziło województwo małopolskie w 2018 r.

  Prawie 16,8 mln turystów odwiedziło województwo małopolskie w 2018 r.

  Prawie 16,8 mln turystów odwiedziło województwo małopolskie w 2018 r. To o 800 tys. więcej niż w 2017 r. W sumie turyści z kraju i zagranicy pozostawili w regionie ponad 14 mld zł. Dane nt. ruchu turystycznego zaprezentowano w środę w urzędzie marszałkowskim w Krakowie.
 • Rekordowe wyniki ruchu turystycznego w 2016 r. w Małopolsce

  Rekordowe wyniki ruchu turystycznego w 2016 r. w Małopolsce

  Rekordowa liczba 14,9 mln osób odwiedziła w zeszłym roku województwo małopolskie. To o milion więcej niż w 2015 roku - wynika z zaprezentowanych w poniedziałek badań ruchu turystycznego. Na wynik największy wpływ miały Światowe Dni Młodzieży.
 • Zarobki w województwie małopolskim w 2015 r.

  Zarobki w województwie małopolskim w 2015 r.

  Według raportu "Diagnoza Społeczna 2015 - warunki i jakość życia Polaków" województwo małopolskie znalazło się na pierwszym miejscu pod względem ogólnej jakości życia w latach 2007-2015. A jak na odczucia mieszkańców może wpływać poziom wynagrodzenia w tym regionie? Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń 2015 mediana wynagrodzeń w Małopolsce wyniosła 3900 zł brutto miesięcznie. Tym samym województwo uplasowało się ex aequo z województwem pomorskim na trzecim miejscu w zestawieniu regionów o najwyższej medianie wynagrodzeń całkowitych. Wyższe wynagrodzenia odnotowano jedynie w woj. mazowieckim i dolnośląskim.
 • Małopolska: 12,6 mln gości w 2013 roku

  Małopolska: 12,6 mln gości w 2013 roku

  12,6 mln osób z kraju i zagranicy odwiedziło w zeszłym roku województwo małopolskie. To o 4,2 proc więcej niż rok wcześniej. Wpływy z turystyki utrzymują się na tym samym poziomie - 10,5 mld zł.
 • Ostrzeżenie dla kierowców: Silny wiatr w woj. małopolskim i śląskim. W górach halny

  Ostrzeżenie dla kierowców: Silny wiatr w woj. małopolskim i śląskim. W górach halny

  Hulający w Tatrach halny powalił setki drzew, odcięte od świata są m.in. dolina Chochołowska i Kościeliska. W całym województwie małopolskim i na Śląsku mocno wieje, ale na głównych drogach nie ma znaczących utrudnień.
 • Województwo małopolskie otrzymało grunty na terenie Kraków Airport

  Województwo małopolskie otrzymało grunty na terenie Kraków Airport

  Skarb Państwa przekazał w piątek w użyczenie województwu małopolskiemu blisko 250 hektarów gruntów, na których znajduje się pas startowy Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice. Dzięki temu będzie możliwa modernizacja obecnego lub budowa nowego pasa startowego.
 • Hyperion z Grupy MNI zrealizuje projekt infrastrukturalny o wartości 156 mln zł netto

  Warszawska spółka Hyperion należąca do Grupy MNI została wybrana przez Zarząd Województwa Małopolskiego na inwestora, który zrealizuje projekt pod nazwą "Małopolska Sieć Szerokopasmowa", obejmujący blisko 3000 km szerokopasmowej sieci światłowodowej, która umożliwi dostęp do Internetu dla 90 proc. mieszkańców regionu, jak i 100 proc. instytucji publicznych i firm działających w województwie małopolskim.
 • Prawie 11,5 mln osób odwiedziło Małopolskę w zeszłym roku

  Prawie 11,5 mln osób odwiedziło Małopolskę w zeszłym roku

  Prawie 11,5 mln osób z kraju i zagranicy odwiedziło w zeszłym roku województwo małopolskie.
 • Obwodnica dla Zakopanego

  Województwo małopolskie, powiat tatrzański i miasto Zakopane wspólnie sfinansują koszty przygotowania dokumentacji dotyczącej budowy Północnej Obwodnicy Zakopanego - przewiduje porozumienie, które podpisano w środę.