Wojciech Zieliński

Artykuły - Wojciech Zieliński (72)

 • Wojciech Zieliński o serialu "Diagnoza": Miałem zagrać lekarza

  Wojciech Zieliński o serialu "Diagnoza": Miałem zagrać lekarza

  Kiedy pojawia się na ekranie, od razu budzi sympatię. Nic dziwnego, bo ma "to coś". W drugim sezonie serialu "Diagnoza" Wojciech Zieliński zauroczył nawet zasadniczą panią ordynator Kaletę z rybnickiego szpitala.
 • Wojciech Zieliński: Czarny charakter i szklaneczka whisky

  Wojciech Zieliński: Czarny charakter i szklaneczka whisky

  W październiku na kinowe ekrany trafiły dwa filmy, w których możemy oglądać Wojciecha Zielińskiego: "Zgoda" Macieja Sobieszczańskiego i "Człowiek z magicznym pudełkiem" Bodo Koxa. Aktor wziął również udział w nietypowym projekcie - serialu "Kropla prawdy".
 • Wojciech Zieliński nie jest kulinarnym dyletantem

  Wojciech Zieliński nie jest kulinarnym dyletantem

  Gdy Wojciech Zieliński rozpoczynał przygotowania do roli w serialu "Na noże", którego akcja osadzona jest w świecie eleganckich restauracji, bynajmniej nie był kulinarnym analfabetą. Aktor potrafi gotować - stawia na potrawy proste i zdrowe.
 • Wojciech Zieliński: Musi być ciekawie

  Wojciech Zieliński: Musi być ciekawie

  Jesienią zobaczymy Wojciecha Zielińskiego w nowym serialu TVN "Na noże", ale już dziś opowiada, dlaczego przyjął rolę kucharza i co w życiu liczy się najbardziej.
 • Wojciech Zieliński o roli w nowym serialu "Na noże"

  Wojciech Zieliński o roli w nowym serialu "Na noże"

  Trwają zdjęcia do nowego serialu "Na noże", który znajdzie się wśród jesiennych nowości stacji TVN. W głównego bohatera tej produkcji wciela się Wojciech Zieliński ("Chrzest", "Czerwony pająk", "Lekarze").
 • Wojciech Zieliński: Pacyfista z pistoletem

  Wojciech Zieliński: Pacyfista z pistoletem

  Wojciech Zieliński gra policjanta w trzech kryminalnych produkcjach: serialach "Zbrodnia" i "Prokurator" oraz filmie "Czerwony pająk". Prywatnie aktor nie wyobraża sobie, by mógł być policjantem, gdyż z natury jest pacyfistą.
 • Wojciech Zieliński: Mój bohater nie cierpi już na bezsenność

  Wojciech Zieliński: Mój bohater nie cierpi już na bezsenność

  - Dużo dzisiaj biegałem i odnowiła mi się dawna kontuzja kolana - mówi na wstępie rozmowy. - Ale nic to! Najważniejsze, że gram - dodaje Wojciech Zieliński, którego już 15 października zobaczymy w drugim sezonie serialu "Zbrodnia".

Zdjęcia - Wojciech Zieliński (1)

Filmy - Wojciech Zieliński (9)

 • Wojciech Zieliński i alkohol na planie. "Pozwoliłem sobie"

  Aktor Wojciech Zieliński wziął też udział w reklamowym projekcie "Kropla prawdy". Na pozór zwyczajny elegancki hotel, wewnątrz kameralny bar, charyzmatyczny barman i siedzący przy barze mężczyzna ze szklaneczką whisky w dłoni. Człowiek ten skrywa tajemnicę. Nikt nie wie kim jest, skąd pochodzi i dlaczego skrywa swoją twarz za ciemnymi okularami. Ponoć nikt inny o whisky nie wie tyle co on - brzmi zapowiedź "Kropli prawdy". Zieliński wciela się właśnie w tajemniczą postać w ciemnych okularach. - Gram niewidomego konesera whisky - pojawia się każdym odcinku i jest centralną postacią całości - zdradza aktor.
 • Wojciech Zieliński: Scena z nagimi statystami

  Rola w „Zgodzie” była dla Wojciecha Zielińskiego emocjonalnym wyzwaniem. Wszystko z powodu drastycznych scen, w których musiał brać udział aktor. W jednej z nich podopieczni komendanta depczą ułożonych na ziemi nagich więźniach obozu. - Te sceny z nagimi statystami… bardzo im współczułem. Ja w grubym skórzanym płaszczu i oficerkach, a mimo to było mi zimno – przyznał Zieliński, dodając, że hiperrealizm „Zgody” wymagał podobnych poświęceń.
 • Wojciech Zieliński: Pokazać psychopatę

  W filmie "Zgoda" Macieja Sobieszczańskiego Wojciech Zieliński wcielił się w prawdziwą postać komendanta obozu pracy w Świętochłowicach - Salomona Morela. - Powiedzieć, że to był zły człowiek, to nic nie powiedzieć. Mamy do czynienia z psychopatą. Z jego rąk zginęło w Polsce około 2 tysięcy osób osadzonych w różnych obozach pracy, m.in. w Świętochłowicach – opowiada aktor.
 • Wojciech Zieliński o roli kucharza w serialu "Na noże": Lubię gotować. Sytuacja życiowa zmusiła mnie, aby się nauczyć - źródło: Agencja TVN / x-news