Wojciech Zieliński

Artykuły - Wojciech Zieliński (72)

 • Wojciech Zieliński o serialu "Diagnoza": Miałem zagrać lekarza

  Wojciech Zieliński o serialu "Diagnoza": Miałem zagrać lekarza

  Kiedy pojawia się na ekranie, od razu budzi sympatię. Nic dziwnego, bo ma "to coś". W drugim sezonie serialu "Diagnoza" Wojciech Zieliński zauroczył nawet zasadniczą panią ordynator Kaletę z rybnickiego szpitala.
 • Wojciech Zieliński: Czarny charakter i szklaneczka whisky

  Wojciech Zieliński: Czarny charakter i szklaneczka whisky

  W październiku na kinowe ekrany trafiły dwa filmy, w których możemy oglądać Wojciecha Zielińskiego: "Zgoda" Macieja Sobieszczańskiego i "Człowiek z magicznym pudełkiem" Bodo Koxa. Aktor wziął również udział w nietypowym projekcie - serialu "Kropla prawdy".
 • Wojciech Zieliński nie jest kulinarnym dyletantem

  Wojciech Zieliński nie jest kulinarnym dyletantem

  Gdy Wojciech Zieliński rozpoczynał przygotowania do roli w serialu "Na noże", którego akcja osadzona jest w świecie eleganckich restauracji, bynajmniej nie był kulinarnym analfabetą. Aktor potrafi gotować - stawia na potrawy proste i zdrowe.
 • Wojciech Zieliński: Musi być ciekawie

  Wojciech Zieliński: Musi być ciekawie

  Jesienią zobaczymy Wojciecha Zielińskiego w nowym serialu TVN "Na noże", ale już dziś opowiada, dlaczego przyjął rolę kucharza i co w życiu liczy się najbardziej.
 • Wojciech Zieliński o roli w nowym serialu "Na noże"

  Wojciech Zieliński o roli w nowym serialu "Na noże"

  Trwają zdjęcia do nowego serialu "Na noże", który znajdzie się wśród jesiennych nowości stacji TVN. W głównego bohatera tej produkcji wciela się Wojciech Zieliński ("Chrzest", "Czerwony pająk", "Lekarze").
 • Wojciech Zieliński: Pacyfista z pistoletem

  Wojciech Zieliński: Pacyfista z pistoletem

  Wojciech Zieliński gra policjanta w trzech kryminalnych produkcjach: serialach "Zbrodnia" i "Prokurator" oraz filmie "Czerwony pająk". Prywatnie aktor nie wyobraża sobie, by mógł być policjantem, gdyż z natury jest pacyfistą.
 • Wojciech Zieliński: Mój bohater nie cierpi już na bezsenność

  Wojciech Zieliński: Mój bohater nie cierpi już na bezsenność

  - Dużo dzisiaj biegałem i odnowiła mi się dawna kontuzja kolana - mówi na wstępie rozmowy. - Ale nic to! Najważniejsze, że gram - dodaje Wojciech Zieliński, którego już 15 października zobaczymy w drugim sezonie serialu "Zbrodnia".

Zdjęcia - Wojciech Zieliński (1)

Filmy - Wojciech Zieliński (8)

 • Wojciech Zieliński i alkohol na planie. "Pozwoliłem sobie"

  Aktor Wojciech Zieliński wziął też udział w reklamowym projekcie "Kropla prawdy". Na pozór zwyczajny elegancki hotel, wewnątrz kameralny bar, charyzmatyczny barman i siedzący przy barze mężczyzna ze szklaneczką whisky w dłoni. Człowiek ten skrywa tajemnicę. Nikt nie wie kim jest, skąd pochodzi i dlaczego skrywa swoją twarz za ciemnymi okularami. Ponoć nikt inny o whisky nie wie tyle co on - brzmi zapowiedź "Kropli prawdy". Zieliński wciela się właśnie w tajemniczą postać w ciemnych okularach. - Gram niewidomego konesera whisky - pojawia się każdym odcinku i jest centralną postacią całości - zdradza aktor.
 • Wojciech Zieliński: Scena z nagimi statystami

  Rola w „Zgodzie” była dla Wojciecha Zielińskiego emocjonalnym wyzwaniem. Wszystko z powodu drastycznych scen, w których musiał brać udział aktor. W jednej z nich podopieczni komendanta depczą ułożonych na ziemi nagich więźniach obozu. - Te sceny z nagimi statystami… bardzo im współczułem. Ja w grubym skórzanym płaszczu i oficerkach, a mimo to było mi zimno – przyznał Zieliński, dodając, że hiperrealizm „Zgody” wymagał podobnych poświęceń.
 • Wojciech Zieliński: Pokazać psychopatę

  W filmie "Zgoda" Macieja Sobieszczańskiego Wojciech Zieliński wcielił się w prawdziwą postać komendanta obozu pracy w Świętochłowicach - Salomona Morela. - Powiedzieć, że to był zły człowiek, to nic nie powiedzieć. Mamy do czynienia z psychopatą. Z jego rąk zginęło w Polsce około 2 tysięcy osób osadzonych w różnych obozach pracy, m.in. w Świętochłowicach – opowiada aktor.
 • Wojciech Zieliński jesienią w dwóch serialach kryminalnych

  Wojciech Zieliński wcieli się w rolę policjanta Wojciecha Kielaka w serialu „Prokurator”, który będzie emitowany w TVP 2, oraz zagra komisarza Tomasza Nowińskiego w drugim sezonie serialu „Zbrodnia”, emitowanym w kanale AXN. Aktor przyznaje, że nie spodziewał się, że obie produkcje będzie można oglądać jesienią. Postarał się jednak, aby jego postacie, choć inne charakterologicznie, różniły się też wyglądem. – Produkcje zazębiły się, nie mogłem więc dokonać jakiejś specjalnej zmiany w obrazku. Pomalowałem włosy na kolor siwy i prostowałem je, żeby różnić się, bo kino, czy na dużym ekranie, czy na małym, to jednak to jest obrazek. W graniu to są zupełnie inne typy. Tomasz Nowiński nie ogląda się za spódniczkami, jest introwertycznym ekstrawertykiem. Witold Kielak jest ekstrawertykiem, ma zupełnie inne tempo wewnętrzne, to inna energia. To są zupełnie dwa inne byty – komisarz z Helu i komisarz z Warszawy – mówi Wojciech Zieliński.