Wojciech Stawowy

Artykuły - Wojciech Stawowy (223)

 • PKO Ekstraklasa. ŁKS chce zakończyć rozgrywki w nieco lepszych nastrojach

  Wyjazdowym meczem z również opuszczającą ekstraklasę Koroną Kielce pożegna się z najwyższą klasą ŁKS. Trener łodzian Wojciech Stawowy liczy, że jego piłkarze pójdą za ciosem po wygranej z Rakowem Częstochowa, co doda optymizmu i wiary przed rywalizacją w 1. lidze.
 • ŁKS. Krótkie urlopy i walka o powrót do Ekstraklasy

  ŁKS. Krótkie urlopy i walka o powrót do Ekstraklasy

  Zaledwie tydzień będą odpoczywali piłkarze ŁKS-u po sezonie, który zakończył się dla nich spadkiem z Ekstraklasy. Podopieczni trenera Wojciecha Stawowego przygotowania do występów w 1. lidze rozpoczną 27 lipca. Celem łodzian będzie szybki powrót do elity. Mimo fatalnych wyników, nie ma mowy o zmianie zatrudnionego wiosną szkoleniowca.
 • Łódzki Klub Sportowy. Wojciech Stawowy: Zabrakło koncentracji

  Łódzki Klub Sportowy. Wojciech Stawowy: Zabrakło koncentracji

  ŁKS przegrał kolejny mecz, tym razem 2-3 z Arką Gdynia. To już 24 porażka łodzian w tym ekstraklasowym sezonie. Poprzednim spadkowiczem, który przegrał tak sporo spotkań była 17 lat temu Pogoń, lecz wówczas w lidze było tylko 30 kolejek.
 • ŁKS - Wisła Kraków 1-2. Skowronek: Nawet się nie cieszymy

  ŁKS - Wisła Kraków 1-2. Skowronek: Nawet się nie cieszymy

  - Wygraliśmy bardzo ważny dla nas mecz, po którym nawet się nie cieszymy. Dlatego, że bardzo dużo nas on kosztował pod względem fizycznym i psychicznym. Nie ma też wielkiej radości, bo chcielibyśmy wygrać w innym stylu - powiedział Artur Skowronek, trener Wisły Kraków, po wygranym 2-1 wyjazdowym meczu z ŁKS-em Łódź.
 • ​ŁKS - Wisła Kraków w 34. kolejce Ekstraklasy. Zapowiedź meczu

  ​ŁKS - Wisła Kraków w 34. kolejce Ekstraklasy. Zapowiedź meczu

  Jeśli "Biała Gwiazda" wygra, a Arka straci punkty, to już w tej kolejce Wisła zapewni sobie utrzymanie. Zadanie krakowian nie wydaje się przesadnie trudne, bo ŁKS ostatnio spisuje się fatalnie.
 • ŁKS. Wojciech Stawowy: Musimy być odporni na krytykę

  ŁKS. Wojciech Stawowy: Musimy być odporni na krytykę

  - Musimy być odporni na krytykę i robić wszystko, żeby złą sytuację zmienić - podkreślił trener zdegradowanego z Ekstraklasy ŁKS Wojciech Stawowy przed ostatnimi meczami w lidze. W piątek łodzianie podejmą Wisłę Kraków, która jest coraz bliżej utrzymania.
 • ŁKS. Wojciech Stawowy: Chcemy wrócić już za rok

  ŁKS. Wojciech Stawowy: Chcemy wrócić już za rok

  W pięciu ostatnich meczach sezonu piłkarze ŁKS-u mają walczyć o godne pożegnanie z Ekstraklasą. Jak zapowiedział trener Wojciech Stawowy, jego drużyna ma wrócić do elity już za rok. - Przede mną jest jasno postawiony cel: wrócić z ŁKS-em po roku do Ekstraklasy i ja ten cel zrealizuję – zadeklarował.
 • ŁKS. Wojciech Stawowy po spadku z PKO Ekstraklasy: Trudno powiedzieć coś sensownego

  ŁKS. Wojciech Stawowy po spadku z PKO Ekstraklasy: Trudno powiedzieć coś sensownego

  We wtorkowy wieczór ŁKS przegrał u siebie z Górnikiem 1-3, przez co stracił szanse na utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Zapewnił sobie je za to zespół z Zabrza. Na pomeczowej konferencji prasowej trener łodzian Wojciech Stawowy nie ukrywał, że spadek wiąże się z wielkimi, negatywnymi emocjami.
 • ŁKS we wtorek może stracić szanse na utrzymanie

  ŁKS we wtorek może stracić szanse na utrzymanie

  ŁKS Łódź już po wtorkowym meczu z Górnikiem Zabrze, na pięć kolejek przed końcem rozgrywek, może stracić matematyczne szanse na utrzymanie się w Ekstraklasie. Stanie się tak, jeśli łodzianie nie odniosą zwycięstwa i niekorzystnie dla nich ułożą się wyniki innych drużyn.
 • Zagłębie - ŁKS 1-0. Stawowy: Tak się grać nie da

  Zagłębie - ŁKS 1-0. Stawowy: Tak się grać nie da

  Los beniaminka z Łodzi jest przesądzony. Piłkarzom ŁKS-u znów kłania się 1. liga. - Tak się grać nie da - mówił po piątkowej porażce 0-1 z Zagłębiem Lubin trener łodzian Wojciech Stawowy.

Filmy - Wojciech Stawowy (10)

 • ŁKS. Stawowy po porażce 2-3 z Arką Gdynia. Wideo

  Arka Gdynia wygrała u siebie z ŁKS-em 3-2. Co na pomeczowej konferencji mówił trener gości Wojciech Stawowy?
 • Wojciech Stawowy dla Interii: Będę wierny swojemu ofensywnemu stylowi. Wideo

  Każdy trener ma swój styl i powinien go modyfikować, natomiast nie powinien odchodzić od pewnych zasad do których jest przekonany. Ja jestem przekonany do stylu kreacyjnego, ofensywnego, kombinacyjnego i temu będę wierny. Dziś praktycznie cały świat tak gra, piłka jest ofensywna i widowiskowa i to chciałbym w ŁKS-ie wprowadzić. To jest proces i na pewno wymaga to czasu, pewnych rzeczy nie można zrobić z dnia na dzień - mówi w rozmowie z Interią trener ŁKS-u Łódź Wojciech Stawowy.
 • Wojciech Stawowy dla Interii: Słuchałem tego o sobie i się śmiałem. Wideo

  Zawsze starałem się mieć bardzo dobre relacje z zawodnikami, ale nie można zapominać też o tym, że trener przede wszystkim powinien być trenerem, powinien wymagać od piłkarzy dyscypliny na boisku i poza nim. O tych moich relacjach chodziły różnego rodzaju opowieści, plotki, oczywiście ja tego wszystkiego słuchałem, czasami się nawet z tego śmiałem, bo wiedziałem jak bardzo mijało się z to z prawdą, natomiast z każdej pracy wyciąga się wnioski, czasy też się zmieniają - mówi w rozmowie z Interią trener ŁKS-u Łódź Wojciech Stawowy.
 • Wojciech Stawowy dla Interii: Nasza Ekstraklasa jest coraz lepsza. Wideo

  Jeśli jest się cały czas w piłce seniorskiej, to tak długi czas może tylko służyć udoskonaleniu swojego warsztatu trenerskiego, żeby wyciągać wnioski z poprzedniej pracy, co się robiło dobrze, co można było zrobić lepiej. Sama Ekstraklasa jest teraz w trochę dziwnej sytuacji związanej z pandemią dlatego nie mogę jeszcze jakoś konkretnie ocenić co się zmieniło od czasu, kiedy pracowałem w niej po raz ostatni. Mogę tylko powiedzieć, że na pewno z każdym rokiem staje się ona coraz lepsza, trenerzy się rozwijają, mamy dużo zdolnej młodzieży, otoczka jest coraz lepsza i oczywiście mamy coraz więcej pięknych stadionów - mówi w rozmowie z Interią trener ŁKS-u Łódź Wojciech Stawowy.