Wojciech Smarzowski

Artykuły - Wojciech Smarzowski (61)

 • ​Na planie nowego filmu Smarzowskiego padł tysięczny klaps

  ​Na planie nowego filmu Smarzowskiego padł tysięczny klaps

  Prace nad najnowszym filmem Wojciecha Smarzowskiego, który nosi tytuł "W2", idą pełną parą. Jak poinformowało na Facebooku produkujące film Studio Metrage, pod koniec ubiegłego tygodnia na planie padł klaps numer tysiąc. Filmowcy pożegnali wakacje w okolicach Warszawy, a między 2 i 9 września ekipę "W2" będzie można spotkać w okolicach Wyszkowa.
 • Wojciech Smarzowski wciąż szuka statystów

  Wojciech Smarzowski wciąż szuka statystów

  Trwa maraton castingowy do najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego. Po tradycyjnych castingach, które odbyły się w Ciechocinku i Bydgoszczy, czas na casting on-line. "W tym castingu możesz uczestniczyć bez wychodzenia z domu!" - czytamy w zaproszeniu opublikowanym na facebookowym koncie Studia Metrage, producenta filmu. Tym razem poszukiwane są osoby o semickim typie urody.
 • Dr Misio i Wojciech Smarzowski znowu razem: Zobacz teledysk "Strach XXI wieku". Kiedy premiera nowej płyty?

  Dr Misio i Wojciech Smarzowski znowu razem: Zobacz teledysk "Strach XXI wieku". Kiedy premiera nowej płyty?

  Do sieci trafił teledysk "Strach XXI wieku" będący tytułowym utworem z nadchodzącej płyty grupy Dr Misio. To kolejna współpraca Arkadiusza Jakubika z reżyserem Wojciechem Smarzowskim.
 • Ruszają prace nad kontynuacją "Wesela" Wojciecha Smarzowskiego

  Ruszają prace nad kontynuacją "Wesela" Wojciecha Smarzowskiego

  Według najnowszych wytycznych związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa w dobie pandemii COVID-19, od soboty, 6 czerwca, można organizować wesela z udziałem maksymalnie 150 osób. Jedno z takich wesel zorganizuje... Wojciech Smarzowski, który szykuje kontynuację swojego głośnego filmu. Zdjęcia do filmu "W2" ruszą już w te wakacje, a w najbliższy weekend 13-14 czerwca odbędzie się casting dla wszystkich osób, które są zainteresowane wzięciem udziału w tym projekcie w roli statystów.
 • Wojciech Smarzowski pracuje nad filmem "W2"

  Wojciech Smarzowski pracuje nad filmem "W2"

  W pierwszej połowie 2020 roku w Polsce i na Łotwie mają ruszyć zdjęcia do najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego zatytułowanego "W2". Według informacji opublikowanej na Facebooku przez produkujące film Studio Metrage, na chwilę obecną pandemia koronawirusa nie wymusiła na razie żadnych zmian w procesie przygotowań do rozpoczęcia realizacji filmu.
 • Wojciech Smarzowski wyreżyserował teledysk

  Wojciech Smarzowski wyreżyserował teledysk

  Wojciech Smarzowski, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich reżyserów, znów stanął za kamerą. Tym razem zrealizował teledysk do utworu Piotra Bukartyka "Brudna miłość". Autor "Wesela" i "Kleru" wybrał tę piosenkę ze względu na jej "oazowy" wydźwięk. Później się zdziwił.
 • Wojciech Smarzowski kręci nowy film. O czym będzie "W2"?

  Wojciech Smarzowski kręci nowy film. O czym będzie "W2"?

  W pierwszej połowie 2020 roku ruszają zdjęcia do nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego pod roboczym tytułem "W2" - poinformował producent obrazu Studio Metrage.
 • "Kler" nominowany do nagrody Parlamentu Europejskiego

  "Kler" nominowany do nagrody Parlamentu Europejskiego

  Film "Kler" Wojciecha Smarzowskiego o nadużyciach w Kościele katolickim znalazł się w gronie 10 produkcji nominowanych do tegorocznej Nagrody Filmowej Lux, przyznawanej od 2007 r. przez Parlament Europejski. Twórca zwycięskiego filmu odbierze nagrodę w listopadzie w Strasburgu.
 • Wojciech Smarzowski otrzymał Nagrodę im. Krzysztofa Krauzego za "Kler"

  Wojciech Smarzowski otrzymał Nagrodę im. Krzysztofa Krauzego za "Kler"

  Wojciech Smarzowski został w piątek, 6 kwietnia, ogłoszony laureatem 4. Nagrody im. Krzysztofa Krauzego, przyznawanej przez Gildię Reżyserów Polskich. Kapituła doceniła go za film "Kler", który - jak podkreśliła - "daje wielką wiarę w siłę kina".
 • Wojciech Smarzowski kręci sequel jednego ze swoich filmów?

  Wojciech Smarzowski kręci sequel jednego ze swoich filmów?

  Polski Instytut Sztuki Filmowej opublikował listę wniosków złożonych do pierwszej sesji programu "produkcja filmowa" w 2019 roku. Wśród filmów starających się o dofinansowanie jest także najnowsze dzieło Wojtka Smarzowskiego. Tytuł wskazuje, że jest to sequel jego kinowego debiutu.

Zdjęcia - Wojciech Smarzowski (2)

 • film.interia.pl
  "Dom zły": Szokujący naturalizm
 • film.interia.pl
  Robert Wabich: Nowy początek

Filmy - Wojciech Smarzowski (20)

 • Wojciech Smarzowski: "Pod Mocnym Aniołem" to film o samotności

  17 stycznia do kin wchodzi film "Pod Mocnym Aniołem" Wojciecha Smarzowskiego, który jest adaptacją powieści Jerzego Pilcha. To historia pisarza zmagającego się z alkoholizmem. W roli głównej wystąpił Robert Więckiewicz.
 • "Pod Mocnym Aniołem"

  Najnowszy film Wojtka Smarzowskiego, reżysera "Drogówki", "Róży" i "Wesela" to wstrząsająca, choć nie pozbawiona humoru, opowieść o nałogu i próbach wydobycia się z niego - i o miłości, która wszystko ocala. Scenariusz jest oparty na znakomitej powieści Jerzego Pilcha "Pod Mocnym Aniołem" (Nagroda Literacka NIKE 2001).
 • "Pod Mocnym Aniołem" - praca nad filmem

  Najnowszy film Wojtka Smarzowskiego, reżysera "Drogówki", "Róży" i "Wesela" to wstrząsająca, choć nie pozbawiona humoru, opowieść o nałogu i próbach wydobycia się z niego - i o miłości, która wszystko ocala. Scenariusz jest oparty na znakomitej powieści Jerzego Pilcha "Pod Mocnym Aniołem" (Nagroda Literacka NIKE 2001).
 • Robert Więckiewicz w roli człowieka na krawędzi

  Robert Więckiewicz jest gwiazdą nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego „Pod Mocnym Aniołem”. Aktor wyznaje, dlaczego przyjął rolę pisarza-alkoholika w adaptacji powieści Jerzego Pilcha, a także opowiada o poprzedzającym wcielenie się w nią kosztownym procesie emocjonalno-fizycznym.