Wojciech Młynarski

Synonimy:
Młynarski,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wojciech Młynarski (70)

 • Wojciech Młynarski - Nie miałby siły przebicia do ćwierćintelektualistów

  Wojciech Młynarski - Nie miałby siły przebicia do ćwierćintelektualistów

  Wojciech Młynarski dla kilku pokoleń polskiej inteligencji był kimś wyjątkowym. I o tym mówią wszyscy, którzy z Panem Wojtkiem pracowali, spotykali się. Niby pisał tylko piosenki, ale to było coś dużo więcej – piękna literatura, znakomity zmysł obserwacyjny, ironia ale i liryzm. Poniższy fragment pochodzi z książki "Mistrz. Absolutnie. O Wojciechu Młynarskim opowiadają Artur Andrus, Jerzy Bralczyk, Krzysztof Daukszewicz, Michał Ogórek, Irena Santor i inni" (premiera 25 października).
 • Odsłonięto nagrobek Wojciecha Młynarskiego

  Odsłonięto nagrobek Wojciecha Młynarskiego

  Po siedmiu miesięcy od śmierci Wojciecha Młynarskiego odsłonięto jego nagrobny pomnik na Starych Powązkach w Warszawie.
 • Maciej Maleńczuk śpiewa Wojciecha Młynarskiego (nowa płyta)

  Maciej Maleńczuk śpiewa Wojciecha Młynarskiego (nowa płyta)

  "To album zdecydowanie na dzisiejsze czasy" - mówi Maciej Maleńczuk, którego płyta "Maleńczuk gra Młynarskiego" ukaże się 13 października.
 • "Milionerzy": Pytanie o przebój Wojciecha Młynarskiego za 20 tys. zł

  "Milionerzy": Pytanie o przebój Wojciecha Młynarskiego za 20 tys. zł

  "To mi się podoba coraz bardziej" - cieszyła się Maria Kosieradzka w "Milionerach", odpowiadając na muzyczne pytanie warte 20 tys. zł.
 • "Milionerzy": Pytanie o przebój Wojciecha Młynarskiego za 40 tys. zł

  "Milionerzy": Pytanie o przebój Wojciecha Młynarskiego za 40 tys. zł

  Rafał Augusiewicz z Rudy Śląskiej mógł zdobyć gwarantowane 40 tys. zł, gdyby znał odpowiedź na pytanie o tekst przeboju "Jesteśmy na wczasach" Wojciecha Młynarskiego.
 • Pogrzeb Wojciecha Młynarskiego

  Pogrzeb Wojciecha Młynarskiego

  Urna z prochami autora i wykonawcy piosenek, poety i artysty kabaretowego Wojciecha Młynarskiego została złożona w Alei Zasłużonych na warszawskich Starych Powązkach. Piątkowym uroczystościom na cmentarzu towarzyszyła muzyka kapeli góralskiej. Licznie przybyli na nie przyjaciele zmarłego i mieszkańcy stolicy.
 • Pogrzeb Wojciecha Młynarskiego: Artysta zostanie pochowany na Powązkach 24 marca

  Pogrzeb Wojciecha Młynarskiego: Artysta zostanie pochowany na Powązkach 24 marca

  Uroczystości pogrzebowe Wojciecha Młynarskiego odbędą się w piątek, 24 marca, w kościele św. Karola Boromeusza w Warszawie - poinformowało PAP, w imieniu rodziny zmarłego w środę artysty, wydawnictwo Prószyński i s-ka.
 • Senat uczcił pamięć Wojciecha Młynarskiego minutą ciszy

  Senat uczcił pamięć Wojciecha Młynarskiego minutą ciszy

  Senat uczcił w czwartek (16 marca) minutą ciszy pamięć zmarłego w środę Wojciecha Młynarskiego - barda, poety, artysty kabaretowego, autora piosenek i librett, dramaturga i scenarzysty.
 • Michał ​Żebrowski o Wojciechu Młynarskim: Wychowywałem się na jego twórczości

  Michał ​Żebrowski o Wojciechu Młynarskim: Wychowywałem się na jego twórczości

  - Młynarski był zakorzeniony w komunistycznej Polsce, w tych czasach przyszło mu tworzyć, ale wiele jego utworów znajdzie odbiorców w każdym pokoleniu - powiedział Michał Żebrowski, aktor i dyrektor Teatru 6. Piętro w Warszawie, wspominając Wojciecha Młynarskiego.
 • Dymna o Młynarskim: Był niezwykłym człowiekiem

  Dymna o Młynarskim: Był niezwykłym człowiekiem

  Robił coś takiego, że człowiek się nie załamywał. Pomagał nam wszystkim nabrać dystansu do świata, do problemów. Będzie go brakowało - powiedziała Anna Dymna o zmarłym w środę, 15 marca, Wojciechu Młynarskim.

Filmy - Wojciech Młynarski (2)

 • "MP4", czyli znane melodie w nowych aranżacjach

  "MP4" to muzyczny spektakl sięgający po repertuar m.in. Jacquesa Brela, Édith Piaf, Wojciecha Młynarskiego, Marka Grechuty, Michała Bajora, Stanisława Soyki, Kabaretu Starszych Panów i wielu innych wybitnych artystów. Spektakl można zobaczyć w warszawskim Teatrze Powszechnym.
 • Wojciech Młynarski na nowo

  "Młynarski plays Młynarski" to wyjątkowy projekt koncertowo-płytowy Jana Młynarskiego, w którym uczestniczy m.in Gaba Kulka.