Wojciech Jaruzelski

Synonimy:
Jaruzelski,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wojciech Jaruzelski (316)

Filmy - Wojciech Jaruzelski (9)

 • Kukiz w Porannej rozmowie RMF (15.12.16)

  "Obniżenie emerytur esbekom jest przywracaniem sprawiedliwości - ale tym esbekom, którzy nie zostali zweryfikowani (…). Od tego jest IPN, by badać jednostkowe przypadki, czy ktoś oszukał, czy nie oszukał, czy ‘naciągana’ była ta weryfikacja itd. Natomiast nie wolno na drodze ustawy generalizować, wrzucać wszystkich do jednego worka" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Paweł Kukiz. Pytany o odebranie stopni generalskich Wojciechowi Jaruzelskiemu i Czesławowi Kiszczakowi, stwierdził zaś: "Nigdy nie jest za późno, pewne sprawy się nie przedawniają. (...) Ubolewam, że za życia tych panów nie doszło do jakiegoś rozliczenia".
 • Rulewski: Rozumiem gwizdy na pogrzebie Jaruzelskiego

  Dziś ludzie boją się. Boją się zakładać związki zawodowe. Boją się należeć do partii. Mamy wolność, ale nie korzystamy z przywilejów sprawiedliwości i godności. Naszą wolność trzeba uzupełnić - mówi były opozycjonista, dziś senator PO Jan Rulewski. Gość Kontrwywiadu RMF FM podkreśla, że rozumie tych którzy gwizdali na pogrzebie generała Jaruzelskiego. - Organizatorzy uroczystości powinni policzyć racje tych, którzy z rąk generała doświadczali katuszy i śmierci. Generałowi nie przysługiwały honory dla głowy państwa i wybitnego Polaka - mówi.
 • Olejniczak: Kwaśniewski i Miller nie dają rady

  To, co dzieje się ostatnio, to trochę kabaret. Dla lewicy dobrze by było, gdyby ten tydzień już się skończył. W tym stylu nie dojedziemy do wyborów. W takim stylu nie osiągniemy dobrego wyniku. To pokolenie trochę nie daje rady - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Wojciech Olejniczak, europoseł SLD.
 • Miller: Jaruzelski, Wałęsa i Kwaśniewski na Kongresie Lewicy

  Dziś spotkam się z generałem Wojciechem Jaruzelskim; zaproszę go na Kongres Lewicy. Będę zabiegał o to, żeby na Kongresie spotkali się wszyscy byli prezydenci: Jaruzelski, Kwaśniewski i Wałęsa - mówi Leszek Miller w Kontrwywiadzie RMF FM. - Dziwię się Oleksemu protestującemu przeciwko zapraszaniu Wałęsy. Znów postanowił być ostry jak brzytwa, a pamiętamy, jak to się ostatnio skończyło. W życiu nie można kierować się uprzedzeniami. Gdybym ja tak robił, to z domu bym nie wyszedł - dodaje szef SLD.