woj. mazowieckie

Artykuły - Woj. mazowieckie (11)

 • Struzik: Zajęcie kont samorządu mazowieckiego to zaprzeczenie prawa

  Struzik: Zajęcie kont samorządu mazowieckiego to zaprzeczenie prawa

  Marszałek Adam Struzik uważa, że zajęcie kont samorządu woj. mazowieckiego przez komornika z powodu niezapłaconego janosikowego to zaprzeczenie prawa. Zapowiedział, że będzie bronić województwa przed sądami, także europejskimi.
 • Mazowieckie: Trudne warunki na drogach w okolicach Płocka

  Mazowieckie: Trudne warunki na drogach w okolicach Płocka

  Z powodu zalegającego śniegu całkowicie lub częściowo nieprzejezdne są w czwartek niektóre drogi w okolicach Płocka (Mazowieckie), głównie drogi powiatowe. Do odśnieżania skierowano tam 52 jednostki sprzętu. Służby apelują o ograniczenie korzystania z samochodów.
 • Majszczyk: Nie ma możliwości zwolnienia woj. mazowieckiego z janosikowego

  Majszczyk: Nie ma możliwości zwolnienia woj. mazowieckiego z janosikowego

  W obecnym stanie prawnym nie ma możliwości zwolnienia województwa mazowieckiego z obowiązku wpłaty pozostałych rat tzw. janosikowego - poinformowała w środę PAP wiceminister finansów Hanna Majszczyk.
 • Zawarcie umowy dzierżawy gruntu pod budowę stacji paliw MOMO w woj. mazowieckim.

  Zarząd MOMO S.A. informuje, że w dniu dzisiejszym wpłynęła do Spółki podpisana umowa dzierżawy gruntu pod budowę stacji paliw MOMO w Zielonce k. Warszawy. Planowane oddanie stacji do użytkowania przewidziane jest po uzyskaniu pozwolenie na budowę z przewidywanym terminem na koniec 2014. O postępie prac związanych z budową stacji na nowych gruntach oraz o nowych lokalizacjach kolejnych automatycznych stacji paliw MOMO Spółka będzie informowała w kolejnych raportach bież
 • Trwają konsultacje aktualizacji strategii Mazowsza

  - Samorząd woj. mazowieckiego rozpoczął konsultacje w sprawie aktualizacji strategii rozwoju i planu zagospodarowania przestrzennego tego regionu. Oba dokumenty mają określić cele najważniejszych przedsięwzięć i inwestycji do 2020 r.
 • Wypadek Oddziału Zamkniętego

  Wypadek Oddziału Zamkniętego

  Członkowie zespołu Oddział Zamknięty, jadący w poniedziałek (29 sierpnia) wieczorem do Warszawy, mieli wypadek w miejscowości Kolonia Promna koło Białobrzegów (woj. mazowieckie).
 • Chińczyk uciekał 200 km/h

  1,5 tys. zł mandatu dostał obywatel Chin, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej w miejscowości Kostowiec (woj. mazowieckie).
 • Czy elektrownia jądrowa stanie w twojej okolicy?

  Czy elektrownia jądrowa stanie w twojej okolicy?

  Bełchatów w woj. łódzkim, Chełmno w woj. kujawsko-pomorskim, Warta-Klempicz i Pątnów w woj. wielkopolskim, Kozienice i Wyszków w woj. mazowieckim oraz Żarnowiec w Pomorskiem - to niektóre z 28 propozycji lokalizacji dla pierwszej elektrowni jądrowej, złożone przez województwa do resortu gospodarki.
 • Janosik złupi bogatsze samorządy

  Janosik złupi bogatsze samorządy

  Choć duże miasta oraz woj. mazowieckie próbują jeszcze walczyć, to jednak w przyszłym roku zapłacą tzw. janosikowe na starych zasadach, dowiedział się "Parkiet". Klamka właśnie zapadła; zmian przepisów nie będzie.
 • 9 miast z "feralnymi" jajami!

  9 miast z "feralnymi" jajami!

  Z lubuskich sklepów sieci Netto wycofano jaja z fermy w Karniszynie (woj. mazowieckie), gdzie wykryto ognisko ptasiej grypy. Jaja kupione wcześniej można zwrócić do sklepów.