Film - wody

Artykuły - Wody (8)

 • Cała Polska idzie na Fredrę

  Cała Polska idzie na Fredrę

  Kilka naprawdę interesujących filmów trafia dziś na ekrany naszych kin, m.in. horror "Pirania 3D", czy epickie "Wichry Kołymy" z polskimi akcentami. Można się jednak spodziewać, że największą widownię zdobędą "Śluby panieńskie" Filipa Bajona. Nie tylko z powodu szkolnych wycieczek...
 • Fontanna grająca muzykę z "Piratów..."

  Fontanna grająca muzykę z "Piratów..."

  Grająca fontanna z iluminacją, która stanęła na placu Szczepańskim w Krakowie, to nowa atrakcja miasta. Mieszkańcy i turyści zobaczą niezwykłe widowisko w środę wieczorem, 2 czerwca, podczas uroczystego otwarcia wyremontowanego placu.
 • EFeMKa 2009: Znamy zwycięzców!

  EFeMKa 2009: Znamy zwycięzców!

  "1000 wiader wody", sześciominutowa animacja w reżyserii Tomasza Popakula zdobyła Grand Prix 7. Europejskiego Festiwalu Młodego Kina, który zakończył się w Warszawie.
 • Matt Damon pomaga biednym

  Matt Damon pomaga biednym

  Gwiazdor Hollywood, Matt Damon ("Tożsamość Bourne'a", "Dobry agent", rozpoczął kampanię charytatywną, mającą na celu zapewnienie czystej wody pitnej milionom ludzi żyjących w ubóstwie .
 • Bond nie boi się wody

  Bond nie boi się wody

  Barbara Broccoli, producentka najnowszej części przygód agenta 007 "Casino Royale", wyśmiała doniesienia mediów o ciężkich zmaganiach Daniela Craiga ("Monachium", "Obłęd") z powierzoną mu rolą Jamesa Bonda. Pani Broccoli jest przekonana, iż aktor jest idealny w roli superszpiega.
 • Urodzinowy wywiad Allena

  Urodzinowy wywiad Allena

  Woody Allen kończy w grudniu 70 lat. Z tej okazji słynny reżyser udzielił wywiadu pismu "Vanity Fair", choć rzadko udziela wywiadów prasowych. "Nie nauczyłem się wiele z życia" - powiedział Allen.
 • Skolimowski: Krytyczny patriota

  Skolimowski: Krytyczny patriota

  W Kazimierzu Dolnym nad Wisłą trwa festiwal "Lato Filmów". W programie jest m.in. retrospektywa filmów Jerzego Skolimowskiego ("Fucha", "Ferdydurke", Wiosenne wody"), wybitnego polskiego twórcy od lat mieszkającego za granicą.
 • Najlepsze sceny plażowe w kinie

  Najlepsze sceny plażowe w kinie

  Sekwencja, w której Ursula Anderss, pierwsza dziewczyna Bonda, wychodzi z oceanu w filmie "Dr No", została uznana za najlepszą kinową plażową scenę wszech czasów. Drugie miejsce w zestawieniu zajęła Halle Berry, wyłaniająca się z wody w innym filmie o przygodach agenta 007, "Śmierć nadejdzie jutro".