menway - wody

Artykuły - Wody (44)

 • Jedzenie jest dla słabych

  Jedzenie jest dla słabych

  Breatharianizm (ang. breath znaczy oddech) zakłada, że człowiek może żyć odżywiając się wyłącznie światłem kosmicznym lub praną (w hinduizmie prana to siła, która utrzymuje przy życiu wszystkie istoty). Spożywanie pokarmów i picie wody uważa się za całkowicie zbędne.
 • Pogody nie da się przewidzieć

  Pogody nie da się przewidzieć

  Wcale nie jestem pewien, czy kiedykolwiek poznamy system meteorologiczny w całości - mówi prof. Tadeusz Niedźwiedź, kierownik Katedry Klimatologii na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego.
 • Dieta mistrzów

  Dieta mistrzów

  Żywienie w sporcie jest proste tylko w kreskówkach. Weźmy potężnie umięśnionego marynarza Popeye'a - wystarczy mu puszka szpinaku, żeby wyrzucić kulę do kręgli na orbitę okołoziemską. Ty nie dasz rady, choćbyś zjadł cały wagon szpinaku.
 • Suplementacja dla piłkarza

  Suplementacja dla piłkarza

  Wszyscy doskonale wiemy, jak ważna jest dobrze zbilansowana dieta oraz pełne zaangażowanie na treningach, niezależnie od dyscypliny którą trenujemy. Prawidłowe odżywianie gwarantuje nam dostarczenie składników potrzebnych do rozwoju naszego organizmu, a co za tym idzie do poprawy naszych umiejętności.
 • Ogólnoświatowa wojna o... wodę

  Ogólnoświatowa wojna o... wodę

  Rzeki przecinają granice wielu krajów, stając się przyczyną konfliktów. To dlatego, że popyt na wodę rośnie błyskawicznie, a tej nie przybywa.
 • Powrót złego boga

  Powrót złego boga

  Pół wieku temu w południowym Chile zanotowano najsilniejszy wstrząs sejsmiczny na Ziemi. Żyjący tu od tysięcy lat Indianie Mapuche wierzą, że tego dnia zwarły się ze sobą zły bóg oceanu Kai-Kai i dobry bóg lądu Tren-Tren. Nie pierwszy raz i nie ostatni...
 • Powódź: To musisz wiedzieć!

  Powódź: To musisz wiedzieć!

  Jeżeli mieszkasz w pobliżu strumienia, rzeki czy poniżej zapory wodnej - koniecznie zapoznaj się z poniższymi radami. Straż pożarna i wojsko radzą, jak zachować się, kiedy wielkiej wody jeszcze nie widać oraz w sytuacji, gdy zalewa ci dobytek całego życia.
 • Likwidatorzy piekielnego niebezpieczeństwa

  Likwidatorzy piekielnego niebezpieczeństwa

  Dokładnie 24 lata temu, 26 kwietnia 1986 r. o godzinie 1.24, eksplodował reaktor nr 4 w elektrowni atomowej w Czarnobylu. Na skutek wielu ludzkich błędów do atmosfery dostało się wtedy 10 razy więcej materiału radioaktywnego, niż to miało miejsce podczas ataku na Hiroszimę i Nagasaki. By zapanować nad atomowym pogorzeliskiem zaangażowano setki tysięcy ludzi...
 • Dlaczego Ziemia nie zamarzła?

  Dlaczego Ziemia nie zamarzła?

  Naukowcom udało się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Ziemia nie zamarzła, kiedy nasze Słońce świeciło znacznie słabiej niż obecnie.
 • Ostatni incydent zimnej wojny

  Ostatni incydent zimnej wojny

  Dokładnie 22 lata temu, 12 lutego 1988 r., dwa amerykańskie okręty wojenne wtargnęły na wody terytorialne ZSRR. Radzieccy marynarze otrzymali rozkaz staranowania wrogich jednostek...