woda oszczędzanie

Artykuły - Woda oszczędzanie (6)

 • ​Dopłaty dla mieszkańców gromadzących wodę opadową

  ​Dopłaty dla mieszkańców gromadzących wodę opadową

  Będą płacić 500 zł za łapanie deszczówki
 • Inwestycje mieszkańców w gromadzenie deszczówki

  Inwestycje mieszkańców w gromadzenie deszczówki

  Inwestycje mieszkańców związane z gromadzeniem wody deszczowej np. pod kątem podlewania zieleni będzie pilotażowo dofinansowywał w przyszłym roku samorząd Sosnowca. Na projekt pod nazwą "Podlej deszczem" miasto przeznaczy do 100 tys. zł.
 • Czy może zabraknąć nam wody?

  Czy może zabraknąć nam wody?

  Coraz częściej zmagamy się z problemem suszy i towarzyszących jej wysokich temperatur. Gwałtowne fale upałów, będące efektem globalnego ocieplenia klimatu, wzmagają proces parowania, co z kolei przekłada się na niskie stany wód. Konieczna jest zmiana podejścia, edukacja i programy rządowe i samorządowe zapobiegające narastaniu problemu. W przeciwnym razie zabraknie nam wody.
 • Będą łapać deszczówkę z miejskim dofinansowaniem

  Będą łapać deszczówkę z miejskim dofinansowaniem

  Od piątku wrocławianie będą mogli łapać deszczówkę z miejskim dofinansowaniem. Miasto uruchamia specjalne dopłaty
 • Polska ma ograniczone zasoby wodne

  Polska ma ograniczone zasoby wodne

  Na tle innych państw Europy polskie gospodarstwa domowe zużywają stosunkowo niewiele wody. Aż 70 proc. krajowego poboru wykorzystuje jednak przemysł, w szczególności energetyka i górnictwo. Ponieważ Polska ma ograniczone zasoby wodne, konieczne jest prowadzenie racjonalnej gospodarki w tym zakresie.
 • Woda najcenniejszym zasobem ludzkości

  Woda najcenniejszym zasobem ludzkości

  Zdaniem ekspertów już 2030 roku różnica pomiędzy popytem, a podażą zasobów wody na świecie może sięgnąć aż nawet 40 proc. Jak wynika z raportu "Water Tight 2.0. The top trends in the global water sector", opracowany przez firmę doradczą Deloitte, woda staje się najcenniejszych zasobów ludzkości.