woda

Artykuły - Woda (711)

Filmy - Woda (144)

 • Weneckie kanały mają teraz czystą wodę. Pojawiły się nawet ryby

  Najstarsi wenecjanie nie pamiętają takiej sytuacji. W związku z epidemią koronawirusa we Włoszech i zerowym ruchem turystycznym, w weneckich kanałach popłynęła czysta woda. Pojawiły się nawet ryby, których na co dzień próżno tam szukać. Jak mówią mieszkańcy, ruch turystyczny, restauracje, hotele itp. generują ogromną ilość zanieczyszczeń, które później, ze względu na brak w mieście kanalizacji, trafiają bezpośrednio do wody. Chyba żaden z wenecjan nie spodziewał się, że po tylu latach coś go jeszcze w mieście kanałów zaskoczy.
 • Niesamowite fale. Co je powoduje?

  Swego czasu wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych nawiedził silny mróz i wiatr. Temperatura w okolicach -15 stopni spowodowała, że woda zaczęła zamarzać. Udało się to sfilmować Mikowi Buschowi. Niesamowite, jak plastyczne i zaskakujące rzeczy potrafi tworzyć przyroda.
 • Niezwykły wodny strumień. Potrzebna tylko chwila

  Pewien mężczyzna wpadł na ciekawy pomysł. Przy użyciu zwykłego balonu, wody i taśmy klejącej stworzył strumień wody, który wyglądał jak zamrożony w czasie. Po obejrzeniu prostej instrukcji możemy spróbować powtórzyć efekt we własnych domach.
 • Koty lubią psoty... i wodne zabawy

  Mały psikus od kolegi, któż z nas tego nie zna? Koty też lubią się bawić. Jeden z nich postanowił więc wyciąć mały numer koledze i popchnąć go do wanny pełnej wody. Zmoczonemu żart się chyba nie spodobał, bo szybko wyskoczył na suchy ląd. Jak mówi właścicielka, Scherzo, starszy kot, często ucieka się do tego typu sztuczek, a młodszy, Octave, jak na razie znosi je dzielnie.