woda

Artykuły - Woda (740)

 • Woda węgierska

  Woda węgierska

  L'eau de la reine d'Hongrie, cudowna woda królowej Elżbiety miała uczynić ją wizualnie dwadzieścia lat młodszą, niż była w istocie. Przepisów na ten prosty kosmetyk jest wiele, my prezentujemy jeden z najprostszych i najbardziej popularnych.
 • Globalne ocieplenie przyspieszy problem niedoboru wody

  Globalne ocieplenie przyspieszy problem niedoboru wody

  22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. To okazja, by zwrócić uwagę na problemy z niedoborem wody w wyniku globalnego ocieplenia. Rosnące średnie temperatury przekładają się na niskie stany wód i susze. I nie dotyczy to wyłącznie Afryki. Również Polska zmaga się z niedoborami wody. Jednym z rozwiązań jest zwiększenie retencji.
 • Rusza kolejna edycja programu "Moja woda"

  Rusza kolejna edycja programu "Moja woda"

  Nabór wniosków rozpocznie się 22 marca, w światowy dzień wody. Budżet tegorocznej edycji wyniesie, podobnie jak w ubiegłym roku, 100 mln zł. Gospodarstwa domowe będą mogły ubiegać się o wsparcie na budowę przydomowych instalacji zatrzymujących wodę w kwocie do 5 tys. zł.
 • Przełomowe osiągnięcie - uzyskano wodę prosto z powietrza

  Przełomowe osiągnięcie - uzyskano wodę prosto z powietrza

  ​Problem z dostępem do wody pitnej to coraz większy problem na całym świecie. Uczeni z Singapuru mają pomysł, jak mu zaradzić.
 • Polska jednym z państw najbardziej narażonych na kryzys wodny

  Polska jednym z państw najbardziej narażonych na kryzys wodny

  Przez ograniczone zasoby wody pitnej Polska jest jednym z państw najbardziej zagrożonych kryzysem wodnym, który postępuje wraz ze zmianami klimatycznymi. W największym stopniu cierpią na tym przemysł i rolnictwo. Aby przeciwdziałać skutkom suszy, konieczne jest m.in. pilne zwiększenie poziomu retencjonowania wód i przywracanie naturalnych meandrów rzek. - Musimy pochylać się nie tylko nad problemem ilości wody, ale również jej jakości - podkreśla Mateusz Grygoruk z warszawskiej SGGW.
 • Chcesz podejmować lepsze decyzje? Napij się!

  Chcesz podejmować lepsze decyzje? Napij się!

  Badania wskazują, że jeśli potrzebujemy szybkiego sposobu na rozjaśnienie umysłu, warto sięgnąć po szklankę wody. Bo tylko dobrze nawilżone ciało, a przede wszystkim mózg, gwarantuje kreatywność. Wystarczy, że poziom nawodnienia spadnie o 1 proc., a produktywność zmniejszy się aż o 12 proc.
 • Czy czekają nas wojny o wodę?

  Czy czekają nas wojny o wodę?

  Poziom wód gruntowych w Polsce obniżył się w ostatnich kilku latach o dwa metry. Zasoby nie odnawiają się w takim tempie, jak dawniej. Zmiana klimatu wpływa na wydłużenie okresu wegetacyjnego i zwiększone parowanie, co sprawia, że zapotrzebowanie na wodę jest coraz większe.
 • Osiem szklanek wody codziennie?

  Osiem szklanek wody codziennie?

  Z każdą rzeczą można przesadzić. Nawet z taką, która sprzyja naszemu zdrowiu.
 • ​Ogień z kranu. Niecodzienne zjawisko w Chinach

  ​Ogień z kranu. Niecodzienne zjawisko w Chinach

  Mieszkańców wioski Siying w północno-wschodnich Chinach spotkała ostatnimi laty niezbyt przyjemna sytuacja. Otóż woda w ich kranach stała się łatwopalna i niezbyt przyjemna w użyciu. Szczęśliwie obeszło się bez żadnych tragedii, a problem został już rozwiązany. Przyczyną okazał się gaz ziemny.

Filmy - Woda (75)

 • Przyroda pokazała swe piękno. Niesamowite

  Niezwykłe zjawisko udało się nagrać w okolicach izraelskiej Cezarei. Trąba powietrzna uformowała się nad powierzchnią morza, tworząc dziwny, ale jednocześnie piękny kształt. Zobaczcie
 • W wodzie czuje się jak ryba! Zabawny psiak

  Co prawda nie wszystkie psy uwielbiają wodę, ale niektórych wprost nie można z niej wyciągnąć! Czy bohater powyższego filmu należy do tej drugiej grupy? Zobaczcie jak ochoczo bawił się, pluskając wodą dookoła.
 • Kto by się spodziewał! W wodzie to bestia

  Jeśli żółw kojarzy się Wam z czymś powolnym i ociężałym, zobaczcie ten film. Gdy tylko maluch znalazł się w wodzie, wystrzelił niczym z katapulty. Zdumiewające
 • Plażowicz wymyślił nietypowy sposób na schłodzenie. Hit!

  Pewien wypoczywający na plaży mężczyzna był już tak zmęczony upałem, że poprosił kolegę o pomoc w schłodzeniu. Ów kolega, siedząc wygodnie w motorówce miał za zadanie siłą silnika wzbić w powietrze przyjemną, wodną bryzę, która jak po sznurku skierowałaby się w stronę plażowicza. I rzeczywiście tak się stało, tyle tylko, że zamiast przyjemnej bryzy w stronę mężczyzny popędził wodny żywioł, którego nie powstydziłby się żaden strażacki wąż! Zobaczcie to na własne oczy i oceńcie, czy było warto.