Oni zawsze są najlepsi w łóżku...

Imperium Rzymskie nigdy nie upadło, czyli kto jest najlepszym kochankiem i dlaczego to zawsze południowcy?
  • Stosur i Schiavone zagrają w WTA Championships

Stosur i Schiavone zagrają w WTA Championships

Znanych jest już sześć uczestniczek kończącego sezon turnieju masters - WTA Championships (z pulą nagród 4,45 mln dol.) w Dausze (26-31 października). W czwartek zakwalifikowały się do niego Australijka Samantha Stosur i Włoszka Francesca Schiavone.
  • Włoszka Cagnotto najlepsza w skokach z trampoliny

Włoszka Cagnotto najlepsza w skokach z trampoliny

Włoszka Tania Cagnotto wygrała wtorkowy finał skoków z trampoliny (1 m) podczas pływackich mistrzostw Europy w Budapeszcie.
  • Schiavone najlepsza w Paryżu

Francesca Schiavone wygrała grę pojedynczą w wielkoszlemowym turnieju im. Rolanda Garrosa, który odbywa się w Paryżu. 29-letnia Włoszka pokonała w sobotnim finale Australijkę Samanthę Stosur 6:4, 7:6 (7-2). Mecz trwał godzinę i 38 minut.
  • Roland Garros: Schiavone z Stosur w finale

Roland Garros: Schiavone z Stosur w finale

Australijka Samantha Stosur i Włoszka Francesca Schiavone zagrają w sobotę o zwycięstwo w turnieju na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa w Paryżu (z pulą nagród 16,807 mln euro). Dla obu tenisistek będzie to pierwszy występ w wielkoszlemowym finale.
  • Trzeci tytuł Caroliny Kostner

Trzeci tytuł Caroliny Kostner

23-letnia Włoszka Carolina Kostner triumfowała w rywalizacji solistek w mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie figurowym w Tallinie. To jej trzeci tytuł w karierze. Poprzednio złote medale zdobyła w 2007 roku w Warszawie i 2008 w Zagrzebiu.
  • Australian Open: Radwańska przegrała ze Schiavone

Australian Open: Radwańska przegrała ze Schiavone

Rozstawiona z numerem dziesiątym Agnieszka Radwańska odpadła w trzeciej rundzie wielkoszlemowego turnieju Australian Open (z pulą nagród 22,14 mln dol. austral.). W sobotę polska tenisistka przegrała walkę o awans do 1/8 finału z Włoszka Francescą Schiavone (nr 17.) 2:6, 2:6.
  • Kowalczyk trzecia w biegu na dochodzenie

Kowalczyk trzecia w biegu na dochodzenie

Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce w biegu na dochodzenie na dystansie 16 km techniką dowolną, którego trasa prowadziła z Cortina d'Ampezzo do Dobiacco i stanowiła piąty etap cyklu Tour de Ski.
  • Tatiana Guderzo mistrzynią świata w kolarstwie

Tatiana Guderzo mistrzynią świata w kolarstwie

Włoszka Tatiana Guderzo została mistrzynią świata w wyścigu ze startu wspólnego na rozgrywanych w szwajcarskim Mendrisio kolarskich mistrzostwach świata.
  • ITF w Katowicach: Perwak i Giorgi w finale

18-letnia Rosjanka Ksenia Perwak i 17-letnia Włoszka Camila Giorgi zagrają w niedzielnym finale tenisowego turnieju ITF PKO BP Katowice Open (pula nagród 25 tys. dolarów).