wydarzenia - wlosy

Artykuły - Wlosy (29)

 • Włos za włos. W USA zapadł niezwykły wyrok

  Oko za oko, ząb za ząb... włos za włos? Ciekawy wyrok zapadł w jednym z sądów w amerykańskim stanie Utah.
 • Dane o włosach pomogą rozwiązać niewyjaśnione dochodzenia

  Naukowcy tworzą bazę danych o chemicznym składzie włosów mieszkańców Kanady. Może ona pomóc rozwikłać sprawy, które na wiele lat trafiły do policyjnych "archiwów X".
 • Ukradł kobiecie... włosy. Ściął je nożem na przystanku

  Złodziej ściął i ukradł długie włosy młodej kobiety czekającej na przystanku autobusowym w mieście Goiania (środkowa Brazylia) - poinformowała w sobotę lokalna policja.
 • Atak serca przewidziany z ludzkiego włosa

  Jak informuje University of Western Ontario (Kanada) na swojej stronie internetowej tamtejsi naukowcy opracowali metodę pomiaru poziomu stresu z ludzkiego włosa. Mierzyli w nim stężenie kortyzolu i sprawdzali wpływ jego ilości we włosie na wystąpienie ataku serca.
 • Zwycięstwo o włos

  Gratuluję zwycięzcy, gratuluję Bronisławowi Komorowskiemu - stwierdził Jarosław Kaczyński kilka minut po dwudziestej, ucinając wszelkie spekulacje na temat swojej prezydenckiej elekcji.
 • Włosy z królewskimi obowiązkami

  Włosy z królewskimi obowiązkami

  2 czerwca 84-letnia monarchini Elżbieta II obchodziła 58. rocznicę objęcia brytyjskiego tronu. Oficjalne urodziny królowej odbędą się, jak co roku, 12 czerwca. Świat się zmienia, mody ulegają zmianom, a królowa stylu nie zmienia. Do uroczystego przyjęcia korony brytyjskiej fryzurą przyszłej królowej zajmował się Polak, Antoine de Paris - Antek Cierplikowski z Sieradza. Twórca "haute coiffure", czyli "wysokiego fryzjerstwa".
 • Zagadka włosów premiera Berlusconiego

  Zagadka włosów premiera Berlusconiego

  O "zagadce" włosów premiera Silvio Berlusconiego piszą włoskie gazety publikując jego trzy zdjęcia z pięciu ostatnich dni. Widać na nich wyraźnie, jak różnie prezentuje się szef rządu, gdy ma ufarbowane i uzupełnione nad czołem włosy i kiedy nie stosuje żadnej charakteryzacji.
 • Suszarką do włosów podpalił samochód

  Próba ogrzania suszarką do włosów zamarzniętego zbiornika spryskiwacza w samochodzie, podjęta przez 77-letniego mieszkańca Dolnej Saksonii, skończyła się eksplozją i pożarem. Po samochodzie pozostał wypalony wrak - poinformowała we wtorek policja.
 • Bateria słoneczna z włosów

  Pochodzący z Nepalu 18-letni Milan Karki opracował z czterema kolegami z klasy nowy typ baterii słonecznej z ludzkich włosów. Wg niego, to doskonałe rozwiązanie problemu energetycznego krajów rozwijających się. Włosy miałyby być łatwo dostępnym przewodnikiem.
 • Zbyt częste czesanie prowadzi do wypadania włosów

  Zbyt częste czesanie prowadzi do wypadania włosów

  Zbyt częste czesanie prowadzi do wypadania włosów. Odkrycie o tyle zaskakujące, że dotąd dermatolodzy myśleli, iż jest dokładnie na odwrót - szczotkowanie poprawia krążenie i zmniejsza utratę włosów - podaje "Journal of Dermatological Treatment".