Włosi

Artykuły - Włosi (414)

 • Młodzi Włosi w pogoni za pracą

  Młodzi Włosi w pogoni za pracą

  Tysiące młodych Włochów pokonują setki kilometrów z południa na północ kraju w poszukiwaniu pracy. Biorą udział w żenującym wyścigu po nieliczne posady, oferowane w ramach konkursów i targów pracy.
 • Młodzi Włosi wyjeżdżają z kraju: Budżet traci miliardy

  Młodzi Włosi wyjeżdżają z kraju: Budżet traci miliardy

  14 miliardów euro rocznie kosztuje Włochy wyjazd tysięcy osób za granicę w poszukiwaniu pracy i nowego życia. Jak wynika z najnowszych badań, kiedyś młodzi ludzie jeździli, żeby pomagać rodzinie w kraju. Teraz rodzice wspierają finansowo dzieci, które wyjechały. Zjawisko masowych wyjazdów Włochów, zwłaszcza młodych, do Wielkiej Brytanii i innych państw monitoruje Ośrodek Włoskich Migracji Altreitalie.
 • Włosi nie chcą podhalańskiej jagnięciny

  Włosi nie chcą podhalańskiej jagnięciny

  Hodowcom owiec z Podhala nie uda się w tym roku sprzedać nawet połowy deklarowanych jagniąt na rynek włoski, gdzie jagnięcina to obowiązkowe danie na wielkanocnym stole.
 • Stosunek Polaków do innych narodów. Kogo lubimy najbardziej?

  Stosunek Polaków do innych narodów. Kogo lubimy najbardziej?

  Polacy największą sympatią darzą Włochów, Hiszpanów, Czechów, Słowaków, Szwedów, Węgrów, Szwajcarów i Holendrów. Z niechęcią podchodzą do Turków, Palestyńczyków, Rumunów i Rosjan. Od ponad 20 lat CBOS bada nasz stosunek do innych narodów.
 • Włosi chcieli nam wcisnąć uszkodzone pendolino

  Włosi chcieli nam wcisnąć uszkodzone pendolino

  PKP wstrzymały odbiór techniczny kolejnych pociągów pendolino z fabryki we Włoszech. Były one uszkodzone i miały zamontowane używane części. Kolejarze po raz pierwszy oficjalnie przyznają, że regularne kursowanie składów od grudnia jest coraz mniej realne.
 • Wyjechało już czterysta tysięcy emerytów!

  Wyjechało już czterysta tysięcy emerytów!

  ​Już czterysta tysięcy włoskich emerytów wyjechało z kraju, by osiedlić się tam, gdzie jest taniej. A przede wszystkim, gdzie tańsza jest opieka lekarska.
 • Włosi wracają z wakacji, czyli wielokilometrowe korki

  Włosi wracają z wakacji, czyli wielokilometrowe korki

  Ostatni weekend sierpnia okazał się zmorą dla włoskich kierowców. Powrót z wakacji znów oznaczał wielokilometrowe korki; podobnie ma być także w niedzielę.
 • Wzrost emigracji zarobkowej młodych Włochów

  Wzrost emigracji zarobkowej młodych Włochów

  Coraz więcej młodych Włochów opuszcza kraj w poszukiwaniu pracy, a zjawisko to osiąga rozmiary nienotowane od dekad - wynika ze statystyk. W zeszłym roku wyemigrowało z Italii prawie 80 tysięcy osób, czyli o 30 procent więcej niż w poprzednim.
 • Włosi ufają Montiemu, ale nie chcą, by kandydował

  W ostatnich dniach nastąpił wzrost społecznego zaufania do ustępującego wkrótce premiera Włoch Mario Montiego - wynika z zaprezentowanego w piątek sondażu. Mimo to 60 procent Włochów nie chce, by Monti był ponownie kandydatem na szefa rządu.
 • Wino odblokowuje seksualnie kobiety

  Wino odblokowuje seksualnie kobiety

  Czy wiesz, że kobiety chętniej sięgają po alkohol przed ... intymnym zbliżeniem? Tak wynika z najnowszej ankiety przeprowadzonej na zlecenie C-Date.pl, największego w Polsce serwisu typu casual dating.

Filmy - Włosi (2)