InteriaTV - włochy koronawirus

Filmy - Włochy koronawirus (5)

 • Czy Polska jest przygotowana na koronawirusa?

  Szumowski zapewnił też w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM, że Polska jest przygotowana na koronawirusa i wirus prędzej czy później dotrze do naszego kraju. Jestem przekonany, że będzie i gdzieś pojawią się ogniska, pacjenci będą trafiali na oddziały zakaźne. Szpitale otrzymały procedury postępowania, uzupełniamy zapasy ochrony osobistej dla szpitali. Jest to wirus, który nie jest obarczony wysokim ryzykiem śmierci - powiedział Szumowski. Minister zaapelował też, żeby nie demonizować pochodzącego z Chin wirusa. W Polsce w tym sezonie zmarło 28 osób na grypę, hospitalizowanych było 11 tys. osób - powiedział.
 • Wracasz z Włoch? Sprawdź, jak się zachować po powrocie?

  "80 proc. zachorowań przebiega w sposób łagodny lub bezobjawowy. Podobnie jak w grypie, chorują poważnie osoby starsze, chore, osoby, które mają inne choroby - onkologiczne, dializy, powyżej 80 roku życia" - stwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM minister zdrowia Łukasz Szumowski pytany o rozprzestrzeniającego się w kolejnych krajach koronawirusa. "Maseczki nie pomagają, nie zabezpieczają przed wirusem. Nie zabezpieczają przed zachorowaniem" - dodał. "Kiedyś w Chinach i całym świecie azjatyckim noszono je głównie z powodu smogu i pewnej kultury, która tam jest. WHO nie zaleca. Eksperci nie zalecają" - podkreślił. Naprawdę się przejmujemy koronawirusem. Grypę znamy - to jest różnica. Ryzyko śmierci jest podobne do grypy, owszem, tylko koronawirusa tego konkretnie my nie znamy jeszcze" - tłumaczył Szumowski. Łukasz Szumowski /Karolina Bereza /RMF FM Co powinni zrobić Polacy wracający z Włoch w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa? Jeżeli wracamy z tych północnych rejonów, one są przez ECDC określone jako ryzykowny teren, wtedy powinniśmy sprawdzić, czy się czujemy dobrze czy nie, czy mamy temperaturę czy nie. Jeżeli mamy temperaturę 38 stopni, kaszlemy, duszno nam, zgłaszamy się do oddziału zakaźnego. Nie na SOR, nie do POZ-u, nie na izbę przyjęć - do oddziału zakaźnego - tłumaczył w Porannej rozmowie w RMF FM minister zdrowia Łukasz Szumowski. Nie chodzi o kichnięcie dwa razy, tylko o grypowe objawy - dodał. Co powinni zrobić ci, którzy chcieliby w najbliższym czasie pojechać do Włoch na narty? Te rejony są w tej chwili uznane za ryzykowne. Nie zalecamy wyjazdów - oświadczył szef resortu zdrowia.
 • Puste półki sklepowe we Włoszech! Wszystko przez koronawirusa

  Sceny niczym z filmów apokaliptycznych… Tak obecnie wyglądają sklepy w Pioltello, mieście blisko Mediolanu. Wszystko spowodowane jest koronawirusem, który zaczyna siać spustoszenie w tym kraju. Ludzie w obawie przed zamknięciem sklepów robią zapasy żywności. Bary i restauracje w północnej części Włoch już zostały pozamykane. Czy Polskę czekają podobne sceny w najbliższym czasie?
 • "Wszyscy są przerażeni". Włoskie miasteczka zamierają

  Małe miasteczko Codogno w północnych Włoszech przypomina miasto-widmo. Większość mieszkańców w obawie przed koronawirusem postanowiła uciekać na południe kraju. Sklepy, bary, restauracje są pozamykane. Jedynie apteki muszą pozostać otwarte, aby ludzie mogli kupić lekarstwa.
 • Karnawał w Wenecji: Koronawirus i... maski

  Rosną obawy przed globalną pandemią koronawirusa. COVID-19 na dobre zagościł w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Z dnia na dzień przybywa chorych oraz ofiar śmiertelnych. Władze chińskie twierdzą, że rozprzestrzenianie się wirusa zostało spowolnione dzięki blokadom i kwarantannom w centrum epidemii lub w jej pobliżu. Niestety nowe ogniska zapalne pojawiły się w ostatnim tygodniu w Iranie, Korei Południowej i Włoszech. W Wenecji oficjalnie skrócono karnawałowe imprezy, a ludzie na ulicach noszą maski, ale… nie zawsze te karnawałowe, a coraz częściej – maski chirurgiczne.