Włochy

Synonimy:
wlochy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Włochy (7426)

 • KE potwierdziła porozumienie z Włochami w sprawie budżetu

  KE potwierdziła porozumienie z Włochami w sprawie budżetu

  Komisja Europejska potwierdziła w środę zawarcie porozumienia z Włochami w sprawie budżetu tego kraju na 2019 rok. Na razie Włochy unikną uruchomienia procedury nadmiernego deficytu, ale Bruksela będzie uważnie śledzić poczynania tamtejszych władz.
 • Będą kolejne referenda w sprawie opuszczenia UE

  Będą kolejne referenda w sprawie opuszczenia UE

  Nie Polska czy Węgry, ale Włochy i Grecja są najbliższej wyjścia z Unii Europejskiej. Londyński bukmacher Unibet typuje, który kolejny kraj przeprowadzi referendum w sprawie wyjścia ze Wspólnoty przed 1 stycznia 2022 roku.
 • KE otworzyła drogę do objęcia Włoch procedurą nadmiernego deficytu

  Komisja Europejska oceniła w środę, że Włochy nie spełniają unijnego kryterium długu, otwierając tym samym drogę do objęcia tego kraju procedurą nadmiernego deficytu.
 • Budżet UE: Włochy w centrum uwagi

  Budżet UE: Włochy w centrum uwagi

  Rządząca we Włoszech koalicja prawdopodobnie nie zmieni propozycji w sprawie przyszłorocznego budżetu, czego oczekuje Komisja Europejska - pisze AFP we wtorek. Dziś upływa termin, w którym Rzym ma przedstawić zmodyfikowany plan budżetowy na 2019 r.
 • TSUE - Włochy muszą odzyskać podatek od Kościoła

  TSUE - Włochy muszą odzyskać podatek od Kościoła

  Państwo włoskie musi odzyskać gminny podatek od nieruchomości, niezapłacony przez Kościół katolicki i organizacje non-profit - orzekł we wtorek Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, uchylając w ten sposób decyzję KE i własne orzeczenie z 2016 r.
 • Włochy bez gotowości do ustępstw ws. budżetu

  Włochy bez gotowości do ustępstw ws. budżetu

  KE oczekuje, że Włochy przedstawią nowy, zmieniony projekt budżetu na przyszły rok - oświadczył w poniedziałek unijny komisarz ds. gospodarczych Pierre Moscovici. Szef resortu finansów tego kraju nie zasygnalizował na spotkaniu eurogrupy gotowości do ustępstw.
 • Włochy: Bezpłatna ziemia dla rodzin, w których urodzi się trzecie dziecko

  Włochy: Bezpłatna ziemia dla rodzin, w których urodzi się trzecie dziecko

  Rząd Włoch w projekcie budżetu na 2019 r. zamierza zapisać plan bezpłatnego oddawania gruntów na południu kraju rodzinom, w których w najbliższych trzech latach urodzi się trzecie dziecko. Jak wyjaśnia, ma to być bodziec, by sprzyjać wzrostowi demograficznemu.
 • Agencja S&P potwierdziła ranking Włoch i obniżyła prognozę

  Agencja S&P potwierdziła ranking Włoch i obniżyła prognozę

  Agencja Standard&Poor's potwierdziła w piątek ranking Włoch na poziomie BBB i zarazem obniżyła prognozę ze stabilnej na negatywną. Według agencji ratingowej polityka rządu w Rzymie obciąży wyniki gospodarcze i finansowe i może zagrozić stopniowemu ożywieniu.
 • Dolar utrzymuje pozycje, czeka na PKB

  Dzisiaj decyzji agencji S&P w temacie ratingu Włoch, która pojawi się wieczorem. Nie oczekuje się, aby S&P zdecydowała się na zejście o 2 poziomy do "śmieciowego", ale patrząc na scenariusz po ruchu Moody's w zeszły piątek, to tym razem rynek może nie "nabrać" się na odbicie euro i spadek rentowności włoskich obligacji.
 • Włochy będą blokować te produkty

  Włochy będą blokować te produkty

  Włoska organizacja rolników Coldiretti zaprezentowała "stół wstydu", na którym ustawiła próbki żywności, którą z punktu widzenia przepisów, jakie obowiązują we Włoszech, można uznać za niezgodną z prawem. Ich zdaniem 20 proc. żywności z importu wyprodukowane jest z naruszeniem norm.

Filmy - Włochy (91)

 • Wicepremier Włoch: Polska i Włochy będą bohaterami nowej europejskiej wiosny

  Warszawa. Wicepremier, szef MSW Włoch Matteo Salvini spotkał się z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Joachimem Brudzińskim. Szef MSWiA mówił, że „Polska i Włochy zgadzają się, że w kontekście działań poza Unią Europejską należy wzmocnić ochronę granicy zewnętrznej Wspólnoty i pogłębić współpracę z państwami pochodzenia i tranzytu migrantów”. Włoski wicepremier stwierdził po spotkaniu, że przez lata w Europie dominowała „oś francusko-niemiecka” i teraz nadszedł czas na zmiany. - W tym sensie Polska i Włochy będą bohaterami tej nowej wiosny europejskiej, tego renesansu odrodzenia prawdziwych europejskich wartości. Będzie mniej finansów, mniej demokracji, więcej pracy, więcej rodziny, a przede wszystkim bezpieczeństwa – mówił Matteo Salvini. Następnie, o godzinie 13. włoski wicepremier złożył kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Towarzyszył mu minister Brudziński oraz senator Anna Maria Anders, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw dialogu międzynarodowego. O godzinie 15 Salvini ma rozmawiać z Jarosławem Kaczyńskim w siedzibie PiS przy ulicy Nowogrodzkiej.
 • Załamanie pogody we Włoszech

  Do 12 wzrosła we Włoszech liczba śmiertelnych ofiar gwałtownych wiatrów i burz przechodzących nad całym krajem oraz powodzi. W Rapallo położonym w Ligurii sztorm zniszczył przystań jachtową. Włoska straż opublikowała nagranie pokazujące spustoszenie, jakiego dokonała nawałnica w tym regionie. Wiele dróg zostało zapadło się do morza, a łodzie zostały poprzewracane. (STORYFUL/x-news)
 • Powódź w północnych Włoszech. Zniszczone mosty i drogi

  Ulewne deszcze wywołały powodzie i osunięcia ziemi w miejscowości Ovaro położonej w północno-wschodnich Włoszech. Zalane zostały domy, rwące potoki naruszyły konstrukcję mostów, a osunięcia ziemi pod drogami spowodowały uszkodzenia nawierzchni. (US CBS/x-news)
 • Powódź w północnych Włoszech. Zniszczone mosty i drogi

  Ulewne deszcze wywołały powodzie i osunięcia ziemi w miejscowości Ovaro położonej w północno-wschodnich Włoszech. Zalane zostały domy, rwące potoki naruszyły konstrukcję mostów, a osunięcia ziemi pod drogami spowodowały uszkodzenia nawierzchni. (US CBS/x-news)