Włochy

Synonimy:
wlochy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Włochy (7412)

 • Włochy rozesłały notę dyplomatyczną w sprawie relokacji 450 migrantów

  Włochy rozesłały notę dyplomatyczną w sprawie relokacji 450 migrantów

  MSZ Włoch rozesłał noty dyplomatyczne do ambasad wszystkich państw członkowskich UE z apelem do ich rządów o wyrażenie gotowości przyjęcia części z 450 migrantów przybyłych z Libii w rejon Sycylii. Władze w Rzymie proszą o ich rozlokowanie w krajach Unii.
 • ​Włochy: Rząd wprowadza zakaz reklamy gier hazardowych

  ​Włochy: Rząd wprowadza zakaz reklamy gier hazardowych

  Rząd Włoch jako pierwszy w Unii Europejskiej wprowadza zakaz reklamowania gier hazardowych. Ogłosił to po poniedziałkowym, wieczornym posiedzeniu gabinetu Giuseppe Contego wicepremier Luigi Di Maio. To reakcja na masowe zjawisko uzależnienia od hazardu.
 • Angela Merkel przekonała premiera Włoch

  Angela Merkel przekonała premiera Włoch

  Premier Włoch Giuseppe Conte ogłosił, że pojedzie na nieformalne spotkanie przywódców kilku krajów UE w sprawie migracji w niedzielę w Brukseli. Do udziału w obradach przekonała go w czwartek kanclerz Niemiec Angela Merkel.
 • Włochy: 36 tys. euro podrzucone do konfesjonału

  Włochy: 36 tys. euro podrzucone do konfesjonału

  36 tysięcy euro w gotówce znaleźli karabinierzy w torbach zostawionych w konfesjonale w kościele w Rzymie. Funkcjonariusze zostali wezwani przez księdza zaniepokojonego odkryciem podejrzanej paczki.
 • Włochy: Ważny sygnał dla strefy euro

  Włochy: Ważny sygnał dla strefy euro

  Ustępujący w piątek premier Włoch Paolo Gentiloni w pożegnalnych słowach na Twitterze napisał, że rząd centrolewicy zostawia kraj w lepszym stanie niż pięć lat wcześniej, gdy przejął władzę. Wiadomość zamieścił tuż przed zaprzysiężeniem rządu Giuseppe Conte.
 • Włoska zaraza będzie trudna do zatrzymania

  Włoska zaraza będzie trudna do zatrzymania

  Panika na rynku obligacji. Koszty emisji włoskiego długu w porównaniu z początkiem maja wzrosły półtorakrotnie. W tym samym czasie inwestorzy tracą kilkanaście procent kapitału, posiadając obligacje Włoch.
 • Włochy budzą demony rozpadu strefy euro

  Włochy budzą demony rozpadu strefy euro

  Kilka dni temu wydawało się, że Włochy może czekać poważny kryzys fiskalny i ryzyko dalszego zwiększenia się długu. Dziś mamy już do czynienia ze znacznie poważniejszym zagrożeniem - opuszczeniem przez Włochy strefy euro - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • ​Włochy: Kolejna próba powołania rządu. Coraz bliżej nowych wyborów

  ​Włochy: Kolejna próba powołania rządu. Coraz bliżej nowych wyborów

  Ekonomista Carlo Cottarelli otrzymał w poniedziałek od prezydenta Włoch Sergia Mattarelli misję powołania rządu. Szef państwa chce utworzyć rząd techniczny, który będzie pracował - jak się przypuszcza - do następnych przyspieszonych wyborów.
 • Włochy: Misja Contego nie powiodła się!

  Włochy: Misja Contego nie powiodła się!

  Włoska prasa pisze, że kraj po fiasku misji tworzenia rządu przez prof. Contego znalazł się w chaosie i głębokim kryzysie instytucjonalnym. Zdaniem wielu komentatorów do nowych wyborów może dojść już we wrześniu.
 • Równoległa waluta sprowadzi na Włochy śmieciowy rating

  Równoległa waluta sprowadzi na Włochy śmieciowy rating

  Włochy po wyborach zachowują się jakby złowiły złotą rybkę, albo przynajmniej odkryły roponośne złoża równe tym w Zatoce Perskiej. Nagle na wszystko mają znaleźć się pieniądze. Niższy wiek emerytalny - proszę bardzo. Dochód gwarantowany w wysokości 760 euro miesięcznie - nie ma problemu. Skoro już zagościł powszechny dobrobyt, to jeszcze obniżymy podatki - 15 lub 20 proc. liniowej daniny od gospodarstw domowych oraz przedsiębiorstw. Bogaci nie muszą przecież płacić wysokich podatków...

Filmy - Włochy (61)

 • Tusk na szczycie G7: Miałem bardzo obiecujące spotkanie z premierem Włoch Giuseppe Conte

  Tusk na szczycie G7: Miałem bardzo obiecujące spotkanie z premierem Włoch Giuseppe Conte.
 • Włochy będą miały nowy rząd. Porozumienie Ruchu Pięciu Gwiazd i Ligi Północnej kończy 88 dniowy impas

  Profesor Giuseppe Conte zostanie nowym premierem Włoch. Misję utworzenia rządu powierzył mu prezydent Włoch Sergio Mattarella. - Będziemy ciężko pracować nad osiągnięciem naszych politycznych celów, których wszyscy oczekiwaliśmy po rządowym porozumieniu. Będziemy zdeterminowani, by poprawić jakość życia wszystkich Włochów. – powiedział po spotkaniu z prezydentem profesor Giuseppe Conte. Zaprzysiężenie nowego rządu odbędzie się 1 czerwca. Wśród ministrów nowego rządu znajdzie się m.in. Luigi Di Maio, lider Ruchu Pięciu Gwiazd, który obejmie tekę ministra gospodarki oraz Matteo Salvini, przewodniczący Ligi Północnej, który zostanie ministrem spraw wewnętrznych. Powołanie rządu Giuseppe Contego kończy 88 dniowy impas, do którego doszło po ostatnich wyborach parlamentarnych. Nowy rząd udało się powołać dzięki porozumieniu pomiędzy dwiema zwycięskimi partiami Ruchowi Pięciu Gwiazd oraz Ligi Północnej.
 • Kasia Smutniak wizytówką polski?

  Kasia Smutniak jest jedną z najpiękniejszych Polek. Poza wyglądem atutem aktorki jest także międzynarodowa popularność. Smutniak od wielu lat mieszka i pracuje we Włoszech. W przeszłości została twarzą projektanta Giorgio Armaniego.
 • Kasia Smutniak wizytówką polski?

  Kasia Smutniak jest jedną z najpiękniejszych Polek. Poza wyglądem atutem aktorki jest także międzynarodowa popularność. Smutniak od wielu lat mieszka i pracuje we Włoszech. W przeszłości została twarzą projektanta Giorgio Armaniego.