Włochy

Synonimy:
wlochy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Włochy (7404)

 • Włochy po wyborach skrajnie rozbite?

  Włochy po wyborach skrajnie rozbite?

  Matteo Salvini, przywódca prawicowej Ligi Północnej, najsilniejszego ugrupowania w bloku centroprawicy, oświadczył w poniedziałek, że to ten blok musi rządzić po niedzielnych wyborach parlamentarnych we Włoszech. Przywódca eurosceptycznej Ligi Północnej oświadczył, że "euro jest i pozostaje nieodpowiednią walutą i błędnym wyborem".
 • ​Włochy po wyborach. Co wiadomo, czego nie wiadomo

  ​Włochy po wyborach. Co wiadomo, czego nie wiadomo

  Po Polsce, Wielkiej Brytanii i USA przyszedł czas na antyestablishmentowy wstrząs we Włoszech. O ile kryzys gospodarczy został (chwilowo?) zażegnany, o tyle kryzys zaufania do dotychczasowych elit trwa w najlepsze.
 • Włoskie wybory przetestują siłę euro

  Włoskie wybory przetestują siłę euro

  W niedzielę we Włoszech odbędą się wybory. Główne siły polityczne we to obecnie: Ruch 5 Gwiazd (Movimento 5 Stelle), koalicja centro-prawicowa oraz koalicja centro-lewicowa. Najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem wg ankiety Bloomberga jest tzw. "zawieszony "parlament (bez partii ani koalicji większościowej Ruchu Pięciu Gwiazd. To najbardziej eurosceptyczna opcja.
 • Wybory we Włoszech, czyli karuzela komediantów

  Wybory we Włoszech, czyli karuzela komediantów

  Otwarcie na nowo burdeli, ocieplenie stosunków z Rosją, deportacja setek tysięcy nielegalnych imigrantów, wprowadzenie dochodu gwarantowanego dla każdego obywatela oraz drugiej, obok euro, waluty - to tylko niektóre z obietnic, jakie padły w kampanii wyborczej we Włoszech.
 • Włochy: Pierwsza taka kampania

  Włochy: Pierwsza taka kampania

  Po raz pierwszy w powojennej historii Włoch z pejzażu wielu miast zniknęły plakaty wyborcze. Na niecałe trzy tygodnie przed wyborami parlamentarnymi miejsca na plakaty partii i kandydatów są najczęściej puste. Znacznie zmniejszyła się też liczba wieców.
 • Włochy: 1100 euro za obiad w restauracji. Japońscy studenci oszukani

  Włochy: 1100 euro za obiad w restauracji. Japońscy studenci oszukani

  1100 euro zapłaciło czterech japońskich studentów za obiad w restauracji w Wenecji - podały włoskie media. Oszukani klienci zgłosili sprawę policji. Przypomina się, że to kolejny przypadek wyjątkowo słonego rachunku w tym mieście.
 • Włochy ogłosiły energetyczny stan wyjątkowy

  Włochy ogłosiły energetyczny stan wyjątkowy

  Po eksplozji i pożarze w terminalu gazowym pod Wiedniem, rosyjski gaz nie dociera do Włoch. W związku z władze tego kraju ogłosiły energetyczny stan wyjątkowy.
 • Imigranci opuszczają Włochy

  Imigranci opuszczają Włochy

  Coraz więcej imigrantów opuszcza Włochy - wynika z danych Instytutu Statystycznego Istat. Jak odnotowano, po raz pierwszy doszło do odwrócenia tendencji; spadł napływ migrantów i rośnie liczba imigrantów wyjeżdżających z kraju. Są wśród nich też Polacy.
 • Bartek Kieżun: Polska to Włochy tylko na północy

  Bartek Kieżun: Polska to Włochy tylko na północy

  Książkę Bartka Kieżuna chłonie się wszystkimi zmysłami. To Italia do zjedzenia, patrzenia i słuchania (fascynujących opowieści z podróży). Widać w niej rękę antropologa i pasjonata włoskiej kuchni. Estety i gawędziarza. Miłośnika sztuki i poszukiwacza oryginalnego smaku. Kucharza z żyłką bibliofila i ciekawskiego turysty.
 • We Włoszech powstanie Zgromadzenie Islamskie

  We Włoszech powstanie Zgromadzenie Islamskie

  ​Więcej meczetów i muzułmańskich cmentarzy, uznanie przez państwo mięsa z uboju halal - to postulaty przedstawione władzom Włoch przez wspólnoty wyznawców islamu. Postanowiły one powołać Zgromadzenie Islamskie do prowadzenia rozmów z państwem.

Filmy - Włochy (57)