własny biznes

Artykuły - Własny biznes (37)

 • Własny biznes w czasach pandemii? To wcale nie taki zły pomysł

  Własny biznes w czasach pandemii? To wcale nie taki zły pomysł

  Jest wiele powodów, dla których dzisiaj pomimo pandemii, warto założyć własną działalność gospodarczą.
 • "Gazeta Wyborcza": Maseczki pełne VAT

  "Gazeta Wyborcza": Maseczki pełne VAT

  Resort zdrowia musiał wiedzieć, że maseczki oferowane przez znajomego rodziny ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego nie są towarem medycznym - podaje na swoich łamach czwartkowa "Gazeta Wyborcza". Mimo to, jak podnosi, ich jakość skontrolowano dopiero 36 dni po zakupie.
 • Kononawirus na świecie: Rząd tworzy fundusz z opłat od banków

  Kononawirus na świecie: Rząd tworzy fundusz z opłat od banków

  - Rząd utworzył specjalny fundusz do walki z koronawirusem, na który złożą się m.in. opłaty nałożone na banki; powstanie też fundusz na zwalczanie skutków pandemii - podał minister kierujący kancelarią premiera Węgier Gerely Gulyas.
 • Własny biznes ze wsparciem na start od BGK

  Własny biznes ze wsparciem na start od BGK

  Podjęcie decyzji o własnej działalności z wielu powodów nie jest łatwe. Jeśli widzisz szansę na sukces, znalazłeś niszę na rynku, masz kompetencje i umiejętności, których inni potrzebują - warto spróbować. Obecnie dzięki takim programom jak "Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie" stawianie pierwszych kroków w biznesie może być o wiele prostsze.
 • Przedsiębiorcy zabierają firmę na wakacje

  Przedsiębiorcy zabierają firmę na wakacje

  Właściciele polskich firm nie przestają myśleć o interesach nawet podczas wypoczynku. Przedsiębiorcy załatwiają sprawy biznesowe na urlopie.
 • Firma taksówkowa - pomysł na własny biznes?

  Czy własna firma taksówkowa to dobry pomysł na biznes? Dowiedzmy się, jakie formalności musi dopełnić przyszły taksówkarz oraz jakie koszty musi ponieść - i czy to się opłaca.
 • Ubyło kandydatów na przedsiębiorców, ale nie samych mikrofirm

  Ubyło kandydatów na przedsiębiorców, ale nie samych mikrofirm

  Jednym ze sposobów na sprawdzenie, czy w Polsce przybywa bądź ubywa chętnych do rozkręcania własnego biznesu jest śledzenie danych, jakie gromadzi rejestr REGON. Jak z nich wynika, nadal więcej niż rezygnujących z prowadzenia działalności gospodarczej jest tych, którzy decydują się na otwarcie własnej firmy. Świeżo upieczonych przedsiębiorców jest jednak mniej niż w ostatnich miesiącach, na co może mieć wpływ sytuacja na rynku pracy.
 • Szkolny sklepik - biznes, na którym zarobisz 3000 złotych miesięcznie

  Szkolny sklepik - biznes, na którym zarobisz 3000 złotych miesięcznie

  Prowadzenie sklepiku szkolnego to biznes z misją. Można na nim zarobić nawet 3000 złotych miesięcznie.
 • Zakup lokalu pod własny biznes korzystniejszy od wynajmu

  Kupić czy wynająć? Takie pytania zadają sobie nie tylko potencjalni nabywcy mieszkań, ale też przedsiębiorcy szukający lokalu do prowadzenia działalności gospodarczej. Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Lion's Bank, zakup jest co prawda rozwiązaniem bardziej wymagającym, ale w dłuższym terminie optymalnym z punktu widzenia finansowego.
 • Nowoczesna komunikacja biznesowa

  Nowoczesna komunikacja biznesowa

  Tradycyjna poczta powoli odchodzi w zapomnienie. Najlepiej wiedzą o tym ci, którzy prowadzą własny biznes.

Filmy - Własny biznes (1)

 • Joanna Jabłczyńska jesienią otwiera kancelarię prawną

  Joanna Jabłczyńska ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Gwiazda pracowała już w kancelarii notarialnej, radcowskiej i adwokackiej, teraz chce założyć własną. – Skończyłam jeszcze studia podyplomowe związane z prawem, także działam prężnie. Szkolę się z różnych dziedzin prawa. W tym roku, jako że zdałam egzamin radcowski, postanowiłam założyć własną kancelarię i zacząć pracować na siebie. Razem ze wspólnikiem planujemy oficjalne otwarcie tej jesieni – mówi Joanna Jabłczyńska.