właściwości

Artykuły - Właściwości (5)

 • Niebezpieczne właściwości The Fuse

  Niebezpieczne właściwości The Fuse

  The Fuse to nowa, krakowska formacja założona przez muzyków współpracujących z m.in.: Marcinem Świetlickim, Gienkiem Loską i Michałem Zabłockim. W serwisie Muzzo.pl możecie przedpremierowo posłuchać pierwszej EP-ki zespołu zatytułowanej "The Fuse".
 • Posypują ulice żrącą, radioaktywną substancją...

  Ulice Moskwy posypywane są żrącą substancją, która ma właściwości radioaktywne. Ustalili to ekolodzy i eksperci Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego. Informację opublikował portal Rambler.ru.
 • Skutki wysłania pisma do niewłaściwego urzędu

  Skutki wysłania pisma do niewłaściwego urzędu

  Podanie, które podatnik błędnie zaadresował, przekierowywane jest do organu podatkowego kompetentnego do jego rozpatrzenia. Organy podatkowe muszą bowiem z urzędu przestrzegać swojej właściwości miejscowej, rzeczowej i instancyjnej. Podatnik otrzyma jednak z powrotem pismo, które powinno trafić do sądu oraz którego odbiorcy nie można ustalić.
 • Odpowiedzialność sprzedawcy za wady towaru

  Sprzedana rzecz może być towarem pełnowartościowym z punktu widzenia jej podstawowych właściwości użytkowych, a mimo to zostać uznana za wadliwą. Będzie tak wtedy, gdy sprzedawca zapewniał kupującego, że rzecz ma wskazane właściwości lub nadaje się do wykorzystania w określony sposób, a zapewnienia te okazały się nieprawdziwe.
 • Przeprowadzka może wpłynąć na zmianę urzędu dla rozliczeń VAT-u

  Przeprowadzka może wpłynąć na zmianę urzędu dla rozliczeń VAT-u

  Zmiana adresu przedsiębiorcy prowadzącego działalność gospodarczą może, ale nie musi, pociągać za sobą zmianę właściwości miejscowej urzędu skarbowego właściwego dla rozliczeń VAT-u. Wszystko zależy od tego w ilu miejscach i na jakim obszarze dokonywane są czynności podlegające opodatkowaniu.

Filmy - Właściwości (13)

 • Szczeniak zaskoczony właściwościami kostki lodu

  Ten szczeniak był bardzo zaskoczony właściwościami kostki lodu. Jak zareagował na zimną niespodziankę znalezioną na dywanie? (STORYFUL/x-news)
 • Szczeniak zaskoczony właściwościami kostki lodu

  Ten szczeniak był bardzo zaskoczony właściwościami kostki lodu. Jak zareagował na zimną niespodziankę znalezioną na dywanie? (STORYFUL/x-news)
 • Siemię lniane – leczy i upiększa

  Siemię lniane to prawdziwa kapsuła składników odżywczych. Słynie z tego, że wpływa kojąco na przewód pokarmowy, dlatego też powinny je spożywać osoby cierpiące na wszelkiego rodzaju problemy gastryczne, np. na wrzody żołądka. Po zalaniu wrzątkiem wydziela śluzowatą substancję, która nie tylko działa kojąco na żołądek, ale też – przechodząc przez jelita – wspomaga trawienie, zasysając dodatkowo złogi, metale ciężkie, zły cholesterol i tłuszcze. Siemię lniane to również bogactwo witaminy E, zwanej witaminą młodości. Napar na bazie siemienia lnianego regeneruje paznokcie; zastosowany na twarz poprawia zaś kondycję cery (na skórę można też nakładać papkę z siemienia lnianego). O zdrowotnych zaletach nasionek lnu opowiada dietetyk Agnieszka Piskała. Specjalistka wyjaśnia, że wystarczą już 3 łyżeczki siemienia spożywane dziennie, byśmy mogli w pełni odczuć jego dobroczynne działanie.
 • Jedz kasze! Będziesz zdrowy i schudniesz

  Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kasz - od jaglanej przez gryczaną aż po kuskus. Bardzo często nie wiemy, która kasza jest dla nas najlepsza - i czy w ogóle powinniśmy ją spożywać. Wątpliwości w tym zakresie rozwiewa dietetyk kliniczny, Aneta Korzeniecka. I tak, okazuje się, że kasza zawiera w sobie więcej wartościowych substancji niż ryż, ziemniaki czy makaron. Jest bogatym źródłem węglowodanów złożonych, które stabilizują poziom glukozy oraz insuliny we krwi. Dostarcza błonnika, białka, składników mineralnych oraz witamin z grupy B. - Kaszę powinniśmy spożywać jak najczęściej: 3-4 razy w tygodniu wystarczy, ale idealnie byłoby, gdybyśmy jedli ją codziennie - mówi specjalistka. - Spore ilości kasz powinny spożywać te osoby, które dbają o sylwetkę bądź zmagają się z nadwagą, a to dlatego, że kasza wspomaga metabolizm i spalanie tłuszczu. Pamiętajmy jednak, by nie jeść kasz wieczorem, bo energia uwalniana z takiego posiłku jest wtedy zbędna: nadmiar węglowodanów może odłożyć się w postaci tkanki tłuszczowej. Na koniec warto podkreślić, że kasza przed ugotowaniem powinna zostać dobrze przepłukana. Zabieg ten podniesie jej smak.