właściciel

Artykuły - Właściciel (636)

 • Zimowe obowiązki właściciela nieruchomości

  Zimowe obowiązki właściciela nieruchomości

  Do 500 zł mandatu od straży miejskiej lub gminnej może zapłacić właściciel nieruchomości za nieodśnieżenie chodnika lub niestrącenie sopli lodu zagrażających przechodniom - informuje Marcin Krasoń z Home Brokera. Warto znać swoje obowiązki, bo w niektórych przypadkach mandat może okazać się najmniejszym problemem.
 • Jest projekt: Użytkownik wieczysty będzie właścicielem

  Jest projekt: Użytkownik wieczysty będzie właścicielem

  "Z dniem 1 stycznia 2017 r. współużytkowania wieczyste gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe związane z prawem odrębnej własności lokalu albo z udziałem we własności budynku przekształcają się we współwłasność tych gruntów" - tak ma brzmieć pierwszy artykuł ustawy, która - w zamyśle rządzących - rozwiąże problemy użytkowników wieczystych. Chodzi o właścicieli mieszkań w blokach czy kamienicach, którzy chcieliby uwłaszczyć się na gruntach pod tymi budynkami.
 • Niski podatek od nieruchomości będzie płatny jednorazowo, a nie w ratach

  Niski podatek od nieruchomości będzie płatny jednorazowo, a nie w ratach

  Resort finansów planuje, by podatek od nieruchomości, który nie przekracza 100 zł, był płatny jednorazowo, a nie - jak obecnie - w ratach. A gdy jego wysokość będzie niższa niż koszty doręczenia decyzji o wymiarze tego podatku, nie będzie on pobierany. Zmiany mają wejść w życie od stycznia 2015 roku.
 • Związki zawodowe niechętnie widziane w firmie

  Właściciele i menedżerowie małych i średnich firm nie mają najlepszej opinii o związkach zawodowych. Tylko co piąty (19 proc.) na 600 pytanych zgadza się, by działały one we wszystkich przedsiębiorstwach - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • W. Brytania: Podatek dla zagranicznych właścicieli domów

  W. Brytania: Podatek dla zagranicznych właścicieli domów

  Brytyjski rząd rozważa wprowadzenie podatku od zysków kapitałowych dla cudzoziemców inwestujących w nieruchomości, co miałoby ograniczyć wzrost cen domów w Londynie - poinformowała w czwartek telewizja Sky News powołując się na anonimowe źródła.
 • Portugalia: Nietrzeźwym właścicielom psów na spacerze grozi więzienie

  Portugalia: Nietrzeźwym właścicielom psów na spacerze grozi więzienie

  W Portugali opublikowano nowe przepisy dotyczące wyprowadzania zwierząt na spacery w miejscach publicznych. Wynika z nich, że nietrzeźwemu właścicielowi spacerującemu z psem grozić będzie do roku więzienia.
 • Właściciel prywatnego zoo rozszarpany przez tygrysy

  Właściciel prywatnego zoo rozszarpany przez tygrysy

  Właściciel prywatnego ogrodu zoologicznego z okolic Turynu na północy Włoch zginął we wtorek rozszarpany przez 3 tygrysy. Małe zoo zostało zamknięte dla zwiedzających przez władze sanitarne, ale 72-letni mężczyzna wciąż zajmował się rosnącym stadem zwierząt.
 • Rewolucja śmieciowa nie zwolni właścicieli i zarządców ze sprzątania

  Rewolucja śmieciowa nie zwolni właścicieli i zarządców ze sprzątania

  Rewolucja śmieciowa nie zwolni właścicieli prywatnych posesji z obowiązku sprzątania na swojej działce czy polu, a zarządców dróg - z obowiązku utrzymywania czystości na drogach - poinformowała PAP Monika Kita z biura prasowego Ministerstwa Środowiska.
 • Uwaga! Wyciekły tajemnice 16 milionów hipotek

  Uwaga! Wyciekły tajemnice 16 milionów hipotek

  Chociaż dane o właścicielach hipotecznych i o ich ewentualnych kredytach są objęte tajemnicą, udostępnia je portal z Seszeli. Według polskiego prawa nie jest to przestępstwem, ale stwarza pole do oszustw - informuje "Rzeczpospolita".
 • Kawał historii w kartonowych pudłach

  Kawał historii w kartonowych pudłach

  To tu Stanisław Władysław Reymont spędził najważniejsze lata swojego życia i tu znajduje się najwięcej pamiątek po nobliście. Mało kto wie, że Prażki (30 km od Piotrkowa) to miejscowość, w której razem z rodzicami mieszkał Reymont. Miejsce niszczeje, bo nie ma pieniędzy na zagospodarowanie. Nie ma ich ani właścicielka posiadłości, ani gmina, ani powiat. Jednym zdaniem: kawał historii leży w kartonowych pudłach.

Filmy - Właściciel (5)

 • Ten kociak dba o swojego właściciela

  Ten kociak dba o swojego właściciela, przy czym wykazuje się ogromnym sprytem. Masując jego nogi, wyleguje się na kolanach. To jest prawdziwe połączenie przyjemnego z pożytecznym. (STORYFUL/x-news)
 • Czy właściciel zaimponuje pupilowi?

  Właściciel chciał zaimponować swojemu pupilowi najprostszą sztuczką polegającą na znikającej zabawce w dłoni. Niestety, kot mimo, że sprawiał wrażenie zmęczonego, celnie wskazywał rękę, w której jest jego zabawka. Czy w końcu mężczyzna odniesie sukces? Oglądajcie do końca, aby się przekonać.
 • Nie widzieli się trzy miesiące. Jak będzie reakcja?

  Ten dzień, suka o imieniu Lola, zapamięta na długo. Właściciele przygotowali dla niej specjalną niespodziankę. Została ona zabrana do sypialni, w której czekał właściciel schowany pod kołdrą, z którym nie widziała się aż trzy miesiące. Zobaczcie jak zareagowała na jego widok.
 • Buldog przykrył śpiącego właściciela

  Buldog, widząc swojego właściciela podczas drzemki, postanowił wziąć swój koc i przykryć go, by ten nie zmarzł.