właściciel

Artykuły - Właściciel (636)

 • "Nasz Dziennik": Grunt to własność

  "Nasz Dziennik": Grunt to własność

  Rosną szanse, że od przyszłego roku użytkownicy wieczyści staną się właścicielami gruntów - podaje w sobotę "Nasz Dziennik".
 • Zimowe obowiązki właściciela nieruchomości

  Zimowe obowiązki właściciela nieruchomości

  Do 500 zł mandatu od straży miejskiej lub gminnej może zapłacić właściciel nieruchomości za nieodśnieżenie chodnika lub niestrącenie sopli lodu zagrażających przechodniom - informuje Marcin Krasoń z Home Brokera. Warto znać swoje obowiązki, bo w niektórych przypadkach mandat może okazać się najmniejszym problemem.
 • Jest projekt: Użytkownik wieczysty będzie właścicielem

  Jest projekt: Użytkownik wieczysty będzie właścicielem

  "Z dniem 1 stycznia 2017 r. współużytkowania wieczyste gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe związane z prawem odrębnej własności lokalu albo z udziałem we własności budynku przekształcają się we współwłasność tych gruntów" - tak ma brzmieć pierwszy artykuł ustawy, która - w zamyśle rządzących - rozwiąże problemy użytkowników wieczystych. Chodzi o właścicieli mieszkań w blokach czy kamienicach, którzy chcieliby uwłaszczyć się na gruntach pod tymi budynkami.
 • Niski podatek od nieruchomości będzie płatny jednorazowo, a nie w ratach

  Niski podatek od nieruchomości będzie płatny jednorazowo, a nie w ratach

  Resort finansów planuje, by podatek od nieruchomości, który nie przekracza 100 zł, był płatny jednorazowo, a nie - jak obecnie - w ratach. A gdy jego wysokość będzie niższa niż koszty doręczenia decyzji o wymiarze tego podatku, nie będzie on pobierany. Zmiany mają wejść w życie od stycznia 2015 roku.
 • Związki zawodowe niechętnie widziane w firmie

  Właściciele i menedżerowie małych i średnich firm nie mają najlepszej opinii o związkach zawodowych. Tylko co piąty (19 proc.) na 600 pytanych zgadza się, by działały one we wszystkich przedsiębiorstwach - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • W. Brytania: Podatek dla zagranicznych właścicieli domów

  W. Brytania: Podatek dla zagranicznych właścicieli domów

  Brytyjski rząd rozważa wprowadzenie podatku od zysków kapitałowych dla cudzoziemców inwestujących w nieruchomości, co miałoby ograniczyć wzrost cen domów w Londynie - poinformowała w czwartek telewizja Sky News powołując się na anonimowe źródła.
 • Portugalia: Nietrzeźwym właścicielom psów na spacerze grozi więzienie

  Portugalia: Nietrzeźwym właścicielom psów na spacerze grozi więzienie

  W Portugali opublikowano nowe przepisy dotyczące wyprowadzania zwierząt na spacery w miejscach publicznych. Wynika z nich, że nietrzeźwemu właścicielowi spacerującemu z psem grozić będzie do roku więzienia.
 • Właściciel prywatnego zoo rozszarpany przez tygrysy

  Właściciel prywatnego zoo rozszarpany przez tygrysy

  Właściciel prywatnego ogrodu zoologicznego z okolic Turynu na północy Włoch zginął we wtorek rozszarpany przez 3 tygrysy. Małe zoo zostało zamknięte dla zwiedzających przez władze sanitarne, ale 72-letni mężczyzna wciąż zajmował się rosnącym stadem zwierząt.
 • Rewolucja śmieciowa nie zwolni właścicieli i zarządców ze sprzątania

  Rewolucja śmieciowa nie zwolni właścicieli i zarządców ze sprzątania

  Rewolucja śmieciowa nie zwolni właścicieli prywatnych posesji z obowiązku sprzątania na swojej działce czy polu, a zarządców dróg - z obowiązku utrzymywania czystości na drogach - poinformowała PAP Monika Kita z biura prasowego Ministerstwa Środowiska.
 • Uwaga! Wyciekły tajemnice 16 milionów hipotek

  Uwaga! Wyciekły tajemnice 16 milionów hipotek

  Chociaż dane o właścicielach hipotecznych i o ich ewentualnych kredytach są objęte tajemnicą, udostępnia je portal z Seszeli. Według polskiego prawa nie jest to przestępstwem, ale stwarza pole do oszustw - informuje "Rzeczpospolita".

Filmy - Właściciel (7)

 • Sznaucer przerwał szaleństwo w basenie, kiedy w oknie zobaczył swojego pana

  Baxter to sprytny sznaucer. Doskonale wie, kiedy może sobie pozwolić na chwilę harców z dala od właściciela. Pewnie dlatego wyglądał na wyjątkowo zaskoczonego, gdy podczas pluskania się w oknie zobaczył… swojego pana. Ta mina mówi wszystko! (STORYFUL/x-news)
 • Po długim czasie wrócił do domu. Jak zareaguje pupil?

  Właściciele mieli dla swojego pupila niespodziankę, której się nie spodziewał. Po długim czasie do domu powrócił mężczyzna za którym pies bardzo tęsknił. Jak zareaguje? Zobaczcie sami.
 • Ten kociak dba o swojego właściciela

  Ten kociak dba o swojego właściciela, przy czym wykazuje się ogromnym sprytem. Masując jego nogi, wyleguje się na kolanach. To jest prawdziwe połączenie przyjemnego z pożytecznym. (STORYFUL/x-news)
 • Czy właściciel zaimponuje pupilowi?

  Właściciel chciał zaimponować swojemu pupilowi najprostszą sztuczką polegającą na znikającej zabawce w dłoni. Niestety, kot mimo, że sprawiał wrażenie zmęczonego, celnie wskazywał rękę, w której jest jego zabawka. Czy w końcu mężczyzna odniesie sukces? Oglądajcie do końca, aby się przekonać.