wladz

Artykuły - Wladz (138)

 • PO krytykuje działania władz Polskiego Radia dotyczące Trójki

  PO krytykuje działania władz Polskiego Radia dotyczące Trójki

  - PO krytykuje działania władz Polskiego Radia w związku z ostatnimi odejściami dziennikarzy z programu Trzeciego PR. Zniszczenie Trójki to zniszczenie dorobku najlepszych pokoleń dziennikarskich - oceniła w czwartek posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska.
 • Władze reaktywują "hotele miłości"

  Władze reaktywują "hotele miłości"

  Kubańskie władze postanowiły reaktywować sieć tzw. "hoteli miłości" w Hawanie i innych miastach, które będą oferować zakochanym parom wynajem pokoi na godziny - poinformował tygodnik związków zawodowych "Trabajadores".
 • Grecja - władze wyspy Milos żądają oddania Wenus

  Grecja - władze wyspy Milos żądają oddania Wenus

  Władze greckiej wyspy Milos rozpoczęły kampanię na rzecz powrotu w rodzinne strony słynnej rzeźby znanej jako Wenus z Milo, która jest jedną z głównych atrakcji paryskiego Luwru. Podał wczoraj dziennik "Le Figaro". Władze Francji są sceptyczne.
 • Władze GPW nie znajdują uzasadnienia dla decyzji kadrowych

  Władze GPW nie znajdują uzasadnienia dla decyzji kadrowych

  Władze GPW nie znajdują uzasadnienia dla decyzji kadrowych podejmowanych od II półrocza 2016 roku do 14 marca 2017 roku - podało Ministerstwo Rozwoju, powołując się na informacje uzyskane w spółce.
 • Władze zapowiadają zaostrzenie kontroli internetu w Chinach

  Władze zapowiadają zaostrzenie kontroli internetu w Chinach

  Komunistyczna Partia Chin opublikowała nowe wytyczne dotyczące zaostrzenia kontroli nad internetem przez władze państwowe. Plan rozpisany na pięć lat wzywa do "doprowadzenia do perfekcji" regulacji pozwalających na "pozytywną propagandę" w sieci.
 • Władze Kaszmiru zablokowały sieci społecznościowe

  Władze Kaszmiru zablokowały sieci społecznościowe

  Władze indyjskiego stanu Dżammu i Kaszmir nakazały w środę zablokowanie na miesiąc sieci społecznościowych, dokonując bezprecedensowego posunięcia w tym wstrząsanym przemocą regionie. Zakaz dotyczy m.in. Facebooka, Twittera i sieci WhatsApp.
 • Granice ingerencji władz w prywatną działkę

  Granice ingerencji władz w prywatną działkę

  Kiedy gmina przekracza swoje uprawnienia planistyczne, czyli gdzie w praktyce leżą granice ingerencji władz w prywatne działki?
 • Władze zakazują produkcji, importu i sprzedaży burek w Maroku

  Władze zakazują produkcji, importu i sprzedaży burek w Maroku

  Władze Maroka zabroniły produkcji, importu i sprzedaży w kraju burek, czyli strojów zasłaniających całe ciało muzułmanek. Powodem są kwestie bezpieczeństwa - poinformowała we wtorek miejscowa prasa.
 • Likwidacja OFE zwiększy władzę polityków

  Likwidacja OFE zwiększy władzę polityków

  Pomysł Ministerstwa Pracy, Polityki Społecznej i Rodziny, aby aktywa OFE przekazać do ZUS, zwiększy władzę polityków nad wieloma spółkami notowanymi na giełdzie.
 • Podzielona władza supermocarstwa

  Podzielona władza supermocarstwa

  Ameryka wybrała nie tylko prezydenta, ale także Kongres. Amerykański wpływ na gospodarkę i politykę świata może być pozytywny lub negatywny.Globalna Wielka Depresja - nazywana również Wielkim Kryzysem - zaczęła się w Nowym Jorku w 1929 r., a globalna Wielka Recesja w tym samym Nowym Jorku w 2008 r. Kryzys rozpoczęty na Wall Street w 1929 r. zniszczył nie tylko finanse, a potem realną gospodarkę świata - także system społeczny i polityczny wielu krajów i międzynarodowy system bezpieczeństwa, na końcu przyczyniając się do wybuchu drugiej wojny światowej. Również teraz i w przyszłości Ameryka źle rządzona mogłaby wywołać światową katastrofę.