Władysław Kosiniak-Kamysz

Synonimy:
kosiniak-kamysz, WŁADYSŁAW-KOSINIAK KAMYSZ
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Władysław Kosiniak-Kamysz (167)

Filmy - Władysław Kosiniak-Kamysz (92)

 • Marek Sawicki o Władysławie Kosiniaku-Kamyszu: Jest lekko podłamany, wykonał kawał roboty

  „Jest lekko podłamany” – przyznał w Popołudniowej rozmowie w RMF FM poseł PSL Marek Sawicki, nawiązując do wyniku wyborczego prezesa Stronnictwa Władysława Kosiniaka-Kamysza. Ten w niedzielnych wyborach uzyskał 2,37 proc. głosów. „Napracował się od listopada bardzo ciężko. Dzień w dzień w terenie. Dzień w dzień w kampanii. Praca ze sztabem, praca z ludźmi. Wykonał kawał dobrej roboty” – stwierdził. Mimo niskiego wyniku w głosowaniu, Sawicki broni swojego szefa. „Pokazał, że jest politykiem z koncepcją, z programem, z propozycją dla Polaków” - mówił.
 • Wybory 2020. Nowy spot PSL. Nagrali wyborczą piosenkę

  "Droga Polko i Polaku, postaw wpis przy Kosiniaku" - słyszymy w refrenie wyborczej piosenki Polskiego Stronnictwa Ludowego. W nowym spocie sztabowcy Władysława Kosiniaka-Kamysza sięgnęli po stary zwyczaj nagrywania wyborczych piosenek. W spocie widzimy kandydata ludowców podczas spotkań z wyborcami, a w tle słyszymy utwór chwalący dokonania i pomysły Kosiniaka-Kamysza. "To jest piosenka, która jasno pokazuje – i tekstem i obrazem – że Władysław Kosiniak-Kamysz jest kandydatem kompromisu, który jest w stanie porozmawiać z każdym, że będzie prezydentem wszystkich i dla wszystkich Polaków. Nie czas dzisiaj na POPiSy zwalczających się stron, tylko na kandydata, który zjednoczy Polskę, który łączy a nie dzieli" - komentuje rzecznik PSL Miłosz Motyka.
 • Kosiniak-Kamysz: Ci, którzy są w grze, mają zawsze szanse

  Ci, którzy są w grze, mają zawsze szanse. Ci, którzy już się mienią "królami podwóra" mogą za chwilę wylądować zupełnie gdzie indziej – mówił kandydat PSL-Koalicji Polskiej na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz, pytany przez Krzysztofa Ziemca o swoje spadki w sondażach wyborczych. „W maratonie nie da się biec cały czas na przodzie stawki, bo wtedy może być ciężko, a ja w maratonie jestem od listopada, najdłużej ze wszystkich” – dodał. Pytany o Rafała Trzaskowskiego przyznał, że nowy kandydat KO zmienił sytuację. „To jest naturalne. Nie obrażamy się, tylko robimy swoje” – mówił. „Najważniejsze są dzisiaj te postulaty, z którymi ja niezmiennie idę. U innych są zawirowania, zamieszania, chaos, a my idziemy jako Koalicja Polska: obudowa wspólnoty, silna Polska, pomoc przedsiębiorcom” – mówił szef ludowców.
 • Kosiniak-Kamysz: Nie ma dyskusji o stanowisku marszałka Sejmu dla Jarosława Gowina

  „Jedyne co oferujemy (Jarosławowi Gowinowi) to przystąpienie do frakcji zdrowego rozsądku, która zagłosuje za przesunięciem terminu wyborów 10 maja, żeby odbyły się w terminie bezpiecznym, w którym będzie można rzetelnie przeprowadzić wybory” – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, pytany o propozycje, jakie opozycja rzekomo składa szefowi Porozumienia. „Nie ma dyskusji o marszałku Sejmu, o listach wyborczych (dla Jarosława Gowina i posłów Porozumienia – przyp. RMF), bo one są jeszcze przedwczesne” – zaznaczył. “Wszystkie dywagacje, również prowadzone przez moich kolegów, nie mają dzisiaj sensu. Dla bezpieczeństwa naszych rodaków i procesu wyborczego liczy się głosowanie nad przyjęciem uchwały Senatu dotyczących korespondencyjnego głosowania. I to będzie rozstrzygające” – powiedział szef ludowców. "Wezmę udział w wyborach korespondencyjnych i proszę moich rodaków, wyborców, o wsparcie w obronie Polski. Nie możemy oddać Polski walkowerem" - zadeklarował w Porannej rozmowie w RMF FM Władysław Kosiniak-Kamysz. Kandydat Koalicji Polskiej na prezydenta podkreślał, że "gdy zło się szerzy, tym bardziej trzeba walczyć o dobro" i dlatego zamierza oddać swój głos 10 maja. Robert Mazurek pytał swojego gościa również o kwestie światopoglądowe. "Przez ostatnie lata doświadczyłem, że nie ma w Polsce szans na poważną debatę o ochronie życia" - ocenił prezes PSL. "Nie da się na ten temat normalnie rozmawiać i dzisiaj gwarancją ochrony życia jest zachowanie kompromisu aborcyjnego" - przekonywał.