Władysław Bartoszewski

Artykuły - Władysław Bartoszewski (148)

 • Pierwsza rocznica śmierci prof. Władysława Bartoszewskiego

  Pierwsza rocznica śmierci prof. Władysława Bartoszewskiego

  Dziś przypada pierwsza rocznica śmierci prof. Władysława Bartoszewskiego, historyka, publicysty, działacza społecznego, polityka. Jako dyplomata Bartoszewski stał się symbolem pojednania i dialogu między narodami Polski, Niemiec i Izraela. Zmarł 24 kwietnia 2015 r. w Warszawie. Miał 93 lata.
 • Władysław Bartoszewski. Polak, który wybaczył Niemcom

  Władysław Bartoszewski. Polak, który wybaczył Niemcom

  Popularność Władysława Bartoszewskiego nad Renem była wynikiem jego gotowości do przebaczenia Niemcom i wystawienia im świadectwa moralności - mówi niemiecki politolog z Darmstadt, Dieter Bingen.
 • Łzy Ewy Kopacz: Profesor Bartoszewski będzie z nami

  Łzy Ewy Kopacz: Profesor Bartoszewski będzie z nami

  Premier Ewa Kopacz ze łzami w oczach wspominała zmarłego w piątek Władysława Bartoszewskiego.
 • Bartoszewski: Demokracja to pełna wolność, czyli pełna odpowiedzialność

  Bartoszewski: Demokracja to pełna wolność, czyli pełna odpowiedzialność

  - Był przelew krwi, a teraz nadszedł wyścig pracy - mówi Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM Władysław Bartoszewski pytany o to, jak powinien wyglądać współczesny patriotyzm. - Demokracja jest szalenie trudnym systemem. Ale co jest łatwe? Wszystko, co ambitne, jest trudne - podkreśla.
 • Najczęściej komentowane informacje tygodnia

  Najczęściej komentowane informacje tygodnia

  Burza po słowach Władysława Bartoszewskiego dot. obchodów powstania; propozycja, żeby zamiast abonamentu pobierać "opłatę audiowizualną"; mecz Śląska z FC Brugge i kryzys na rynku kursów na prawo jazdy - to były najczęściej komentowane tematy w serwisach informacyjnych INTERIA.PL w zeszłym tygodniu.
 • Kaczyński: Bartoszewski musi liczyć się z konsekwencjami swoich słów

  Kaczyński: Bartoszewski musi liczyć się z konsekwencjami swoich słów

  Nie milkną komentarze po wczorajszych uroczystościach pod pomnikiem Gloria Victis na Wojskowych Powązkach w Warszawie. PiS uważa za niedopuszczalne słowa Władysława Bartoszewskiego. Mówiąc o swoim udziale w obchodach rocznicowych, powiedział, że "motłoch nie będzie ograniczał jego swobody".
 • Bartoszewski: Motłoch nie będzie ograniczał mojej swobody

  Bartoszewski: Motłoch nie będzie ograniczał mojej swobody

  Motłoch nie będzie ograniczał mojej swobody - powiedział prof. Władysław Bartoszewski w TVP Info i oświadczył, że po namyśle, zdecydował się wziąć udział w uroczystościach przed pomnikiem Gloria Victis.
 • Władysław Bartoszewski uhonorowany w USA

  Władysław Bartoszewski uhonorowany w USA

  Władysław Bartoszewski otrzymał Nagrodę Elie Wesela, czyli najwyższe wyróżnienie Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie. Nagroda została przyznana podczas uroczystości z okazji dwudziestej rocznicy powstania muzeum.
 • Bartoszewski honorowym obywatelem Krakowa

  Bartoszewski honorowym obywatelem Krakowa

  Władysław Bartoszewski otrzymał w środę tytuł Honorowego Obywatela Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. - Dla mnie Kraków to nie jest tylko jedno z wielu ważnych miast - mówił laureat najwyższego wyróżnienia, nadawanego przez tamtejszą radę miasta.
 • Władysław Bartoszewski honorowym obywatelem gminy Oświęcim

  Władysław Bartoszewski honorowym obywatelem gminy Oświęcim

  Władysław Bartoszewski został honorowym obywatelem gminy wiejskiej Oświęcim. Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w tej sprawie podczas uroczystej sesji w piątek wieczorem.

Filmy - Władysław Bartoszewski (5)

 • „Opowieść o Żegocie”: Ostatni film z udziałem prof. Bartoszewskiego

  Film dokumentalny Zofii Kunert pt."Opowieść o "Żegocie" Jedynka pokaże premierowo w paśmie "Oto historia". To ostatni film z udziałem Prof. Władysława Bartoszewskiego, który zostanie wyemitowany w dniu jego pogrzebu 4 maja, o godz. 22:10.
 • Optymista, któremu chce się chcieć

  Czy optymistą człowiek się rodzi, czy można się tego nauczyć? Na to pytanie odpowiedział nam prof. Władysław Bartoszewski - optymista, któremu chce się chcieć.
 • Prof. Bartoszewski o "budowaniu mostów"

  Chcę opisywać raczej rzeczy pozytywne - zdradza nam prof. Władysław Bartoszewski i opowiada o swojej najnowszej książce. - Teraz opisuję doświadczenia oparte o dobro w ludziach - mówi profesor.
 • Po co politykom uśmiech?

  Uśmiech jest jak biały strój u kelnera - mówi prof. Władysław Bartoszewski. - Polityce potrzebny jest dialog, a do dialogu potrzebny jest uśmiech - dodaje.