Władysław Bartoszewski

Artykuły - Władysław Bartoszewski (74)

 • Pierwsza rocznica śmierci prof. Władysława Bartoszewskiego

  Pierwsza rocznica śmierci prof. Władysława Bartoszewskiego

  Dziś przypada pierwsza rocznica śmierci prof. Władysława Bartoszewskiego, historyka, publicysty, działacza społecznego, polityka. Jako dyplomata Bartoszewski stał się symbolem pojednania i dialogu między narodami Polski, Niemiec i Izraela. Zmarł 24 kwietnia 2015 r. w Warszawie. Miał 93 lata.
 • Władysław Bartoszewski. Polak, który wybaczył Niemcom

  Władysław Bartoszewski. Polak, który wybaczył Niemcom

  Popularność Władysława Bartoszewskiego nad Renem była wynikiem jego gotowości do przebaczenia Niemcom i wystawienia im świadectwa moralności - mówi niemiecki politolog z Darmstadt, Dieter Bingen.
 • Łzy Ewy Kopacz: Profesor Bartoszewski będzie z nami

  Łzy Ewy Kopacz: Profesor Bartoszewski będzie z nami

  Premier Ewa Kopacz ze łzami w oczach wspominała zmarłego w piątek Władysława Bartoszewskiego.
 • Bartoszewski: Demokracja to pełna wolność, czyli pełna odpowiedzialność

  Bartoszewski: Demokracja to pełna wolność, czyli pełna odpowiedzialność

  - Był przelew krwi, a teraz nadszedł wyścig pracy - mówi Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM Władysław Bartoszewski pytany o to, jak powinien wyglądać współczesny patriotyzm. - Demokracja jest szalenie trudnym systemem. Ale co jest łatwe? Wszystko, co ambitne, jest trudne - podkreśla.
 • Najczęściej komentowane informacje tygodnia

  Najczęściej komentowane informacje tygodnia

  Burza po słowach Władysława Bartoszewskiego dot. obchodów powstania; propozycja, żeby zamiast abonamentu pobierać "opłatę audiowizualną"; mecz Śląska z FC Brugge i kryzys na rynku kursów na prawo jazdy - to były najczęściej komentowane tematy w serwisach informacyjnych INTERIA.PL w zeszłym tygodniu.
 • Kaczyński: Bartoszewski musi liczyć się z konsekwencjami swoich słów

  Kaczyński: Bartoszewski musi liczyć się z konsekwencjami swoich słów

  Nie milkną komentarze po wczorajszych uroczystościach pod pomnikiem Gloria Victis na Wojskowych Powązkach w Warszawie. PiS uważa za niedopuszczalne słowa Władysława Bartoszewskiego. Mówiąc o swoim udziale w obchodach rocznicowych, powiedział, że "motłoch nie będzie ograniczał jego swobody".
 • Bartoszewski: Motłoch nie będzie ograniczał mojej swobody

  Bartoszewski: Motłoch nie będzie ograniczał mojej swobody

  Motłoch nie będzie ograniczał mojej swobody - powiedział prof. Władysław Bartoszewski w TVP Info i oświadczył, że po namyśle, zdecydował się wziąć udział w uroczystościach przed pomnikiem Gloria Victis.
 • Władysław Bartoszewski uhonorowany w USA

  Władysław Bartoszewski uhonorowany w USA

  Władysław Bartoszewski otrzymał Nagrodę Elie Wesela, czyli najwyższe wyróżnienie Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie. Nagroda została przyznana podczas uroczystości z okazji dwudziestej rocznicy powstania muzeum.
 • Romek, lat 41, pisze pozwy dla Radka

  Romek, lat 41, pisze pozwy dla Radka

  "Nie doczekałem się przeprosin od rp.pl i GPC za sugerowanie jakobym okłamał ministra Władysława Bartoszewskiego w sprawie b. ambasady PRL. Romek pisze pozwy" - napisał na Twitterze szef dyplomacji.
 • Bartoszewski: To horrendalna nieprawda

  Bartoszewski: To horrendalna nieprawda

  Władysław Bartoszewski zaprzecza jakoby interweniował u szefa MSZ Radosława Sikorskiego ws. planowanej sprzedaży budynku polskiego konsulatu w Kolonii. MSZ potwierdza, że planuje sprzedaż siedziby; liczy na 1,5 mln zł oszczędności rocznie.

Filmy - Władysław Bartoszewski (6)

 • Sprawa Piebiaka. "Jeśli Ziobrze podobał się ten hejt, to jego pozycja jest nie do utrzymania"

  "W normalnym kraju, jeżeli ktoś jest o coś oskarżony, to ma prawo do obrony i należy go wysłuchać. Te rzeczy, które czytałem na temat pana ministra Piebiaka były bulwersujące" - mówi w Rozmowie w samo południe w RMF FM kandydat PSL do Sejmu z okręgu warszawskiego Władysław Teofil Bartoszewski komentując doniesienia Onetu w sprawie Łukasza Piebiaka, który miał sterować internetową nagonką na sędziów sprzeciwiających się zmianom w wymiarze sprawiedliwości. "Pan premier Morawiecki musi sam ocenić, kto był zwierzchnikiem pana ministra, któremu się ta akcja hejtowania mogła podobać. (...) Jeśli okaże się, że tym szefem, któremu mogło się to podobać jest minister Zbigniew Ziobro, to pozycja pana ministra Ziobry jest nie do utrzymania" – stwierdza gość Pawła Balinowskiego. Jeśli istnieje podejrzenie, to Zbigniew Ziobro powinien zabezpieczyć wszystkie nośniki elektroniczne pana ministra, a potem wysłuchać ministra Piebiaka - dodaje Władysław Teofil Bartoszewski komentując doniesienia w sprawie Łukasza Piebiaka. I stwierdza: Jak można się spodziewać, że minister sprawiedliwości, kontrolujący sądy powie: Rzeczywiście, mój współpracownik zorganizował sobie grupę trollów hejtujących sędziów, którzy powinni być niezawiśli i to działo się w moim gmachu, wykorzystując moje komputery i moje przyzwolenie. Gość Pawła Balinowskiego przypomina, że "cały czas pojawiają się w mediach informacje, że głównym konkurentem premiera Morawieckiego w rządzie jest minister Ziobro". Czy sprawa Piebiaka nie stanowi więc dla szefa rządu okazji, by głównego konkurenta obalić? - pyta dziennikarz RMF FM. Tylko, że tym krajem nie rządzi premier Morawiecki, tylko szeregowy poseł - Jarosław Kaczyński. Premier nie może wyrzucić ministra bez zgody szefa partii. Nie bardzo widzę, że pan Morawiecki mówi Ziobrze: "Panu już dziękujemy", bo przyjdzie telefon z Nowogrodzkiej i usłyszy -"'Mateuszku, nie wygłupiaj się".
 • „Opowieść o Żegocie”: Ostatni film z udziałem prof. Bartoszewskiego

  Film dokumentalny Zofii Kunert pt."Opowieść o "Żegocie" Jedynka pokaże premierowo w paśmie "Oto historia". To ostatni film z udziałem Prof. Władysława Bartoszewskiego, który zostanie wyemitowany w dniu jego pogrzebu 4 maja, o godz. 22:10.
 • Optymista, któremu chce się chcieć

  Czy optymistą człowiek się rodzi, czy można się tego nauczyć? Na to pytanie odpowiedział nam prof. Władysław Bartoszewski - optymista, któremu chce się chcieć.
 • Prof. Bartoszewski o "budowaniu mostów"

  Chcę opisywać raczej rzeczy pozytywne - zdradza nam prof. Władysław Bartoszewski i opowiada o swojej najnowszej książce. - Teraz opisuję doświadczenia oparte o dobro w ludziach - mówi profesor.