Władimir Putin

Synonimy:
putin, putina
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Władimir Putin (3904)

 • Rosja wzbogaci się o 26 okrętów wojennych

  Rosja wzbogaci się o 26 okrętów wojennych

  W tym roku rosyjska marynarka wzbogaci się o 26 nowych okrętów wojennych, w tym cztery przewożące rakiety Kalibr - powiedział prezydent Władimir Putin podczas obchodów Dnia Marynarki w Petersburgu.
 • W oczekiwaniu na krach

  W oczekiwaniu na krach

  Trzy wydarzenia z ostatnich tygodni najlepiej charakteryzują stan rosyjskiego systemu bankowego oraz zagrożenia, z którymi będzie się mierzył w najbliższym czasie.
 • Donald Trump: Z niecierpliwością czekam na kolejne spotkanie z Władimirem Putinem

  Donald Trump: Z niecierpliwością czekam na kolejne spotkanie z Władimirem Putinem

  Prezydent Donald Trump napisał w czwartek na Twitterze, że spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem "było wielkim sukcesem, z wyłączeniem prawdziwego wroga ludu - Fake News Media". "Czekam z niecierpliwością na nasze drugie spotkanie" - dodał.
 • Władimir Putin odmówił przyjęcia dokumentów od dziennikarza Fox News

  Władimir Putin odmówił przyjęcia dokumentów od dziennikarza Fox News

  "Rosja jako państwo nigdy nie mieszała się w wewnętrzne sprawy Stanów Zjednoczone" - powiedział prezydent Władimir Putin amerykańskiej stacji Fox News, w wywiadzie, który został nagrany w poniedziałek po zakończeniu szczytu w Helsinkach.
 • Mundial: Władimir Putin triumfuje

  Mundial: Władimir Putin triumfuje

  Prezydent Rosji Władimir Putin zapowiedział na uroczystym koncercie w Teatrze Bolszoj z okazji finału piłkarskich mistrzostw świata rozważenie "maksymalnie dogodnego reżimu wizowego dla kibiców, którzy pokochali Rosję". Ocenił, że mundial rozwiał mity o jego kraju.
 • Mundial 2018. Stanisław Czerczesow: Nie wiem, czy pozostanę trenerem Rosji

  Mundial 2018. Stanisław Czerczesow: Nie wiem, czy pozostanę trenerem Rosji

  Piłkarze reprezentacji Rosji odpadli z mundialu, ale kibice "Sbornej" są zachwyceni grą zespołu i faktem, że dobrnął aż do ćwierćfinału. Selekcjoner Stanisław Czerczesow mimo odpadnięcia z turnieju otrzymał gratulacje od prezydenta Rosji Władimira Putina, ale powiedział, że jeszcze nie wie, czy pozostanie na stanowisku.
 • Mundial 2018. Władimir Putin pogratulował prezydentowi Senegalu wygranej z Polską

  Mundial 2018. Władimir Putin pogratulował prezydentowi Senegalu wygranej z Polską

  Prezydent Rosji Władimir Putin przyjmując w środę prezydenta Senegalu Macky Salla złożył mu gratulacje z okazji zwycięstwa reprezentacji jego kraju w meczu z Polską na piłkarskich mistrzostwach świata. Sall ocenił organizację mundialu w Rosji jako "wspaniałą".
 • ​"NYT": Głodujący reżyser psuje święto Putinowi

  ​"NYT": Głodujący reżyser psuje święto Putinowi

  Podczas mundialu ostatnią rzeczą, jakiej Władimir Putin pragnie, jest wypominanie mu łamania praw człowieka, a także Krym i Ukrainę. To dobry powód, by poruszyć sprawę ukraińskiego reżysera Ołeha Sencowa, który prowadzi głodówkę w kolonii karnej w Rosji - pisze we wtorek "NYT".
 • Mundial 2018. Sepp Blatter obejrzy dwa mecze i spotka się z Putinem

  Mundial 2018. Sepp Blatter obejrzy dwa mecze i spotka się z Putinem

  Były prezydent FIFA, zawieszony przez tę organizację 82-letni Joseph Blatter, będzie w środę w Moskwie na stadionie Łużniki oglądał spotkanie grupy B Maroko - Portugalia, a następnie spotka się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem - poinformował rzecznik Kremla.
 • Donald Trump zaprosił Władimira Putina do Białego Domu

  Donald Trump zaprosił Władimira Putina do Białego Domu

  Doradca prezydenta Rosji Władimira Putina Jurij Uszakow poinformował w poniedziałek na briefingu w Moskwie, że podczas rozmowy telefonicznej 20 marca prezydent USA Donald Trump zaproponował Putinowi odbycie dwustronnego spotkania w Waszyngtonie.

Filmy - Władimir Putin (42)

 • Putin: Prezydent Trump otrzymał od nas zaproszenie do Moskwy

  Prezydent Rosji Władimir Putin stwierdził, że jest gotów zaprosić prezydenta Donalda Trumpa do Moskwy. Zadeklarował także, że mógłby również udać się z wizytą do Waszyngtonu. (RUPTLY/x-news)
 • Gen. Jarosław Stróżyk: Władimir Putin wygrał mundial i dogrywkę w Helsinkach

  „Tam (w Helsinkach) na pewno nie wydarzyło się dla Polski nic dobrego - a jeżeli nie wydarzyło się nic dobrego, to musimy zakładać, że wydarzyło się coś złego. Jeżeli następuje zbliżenie USA z Rosją, to musi następować czyimś kosztem” – tak poniedziałkowe rozmowy Donalda Trumpa i Władimira Putina podsumował w Rozmowie w samo południe w RMF FM gen. Jarosław Stróżyk, były wiceszef wywiadu NATO, a obecnie ekspert fundacji Stratpoints. Odnosząc się do wypowiedzi prezydenta USA, stwierdził wprost, że „trudno mieć zaufanie do Trumpa, który potrafi zmieniać zdanie co godzinę”. Dopytywany zaś przez Marcina Zaborskiego o to, w co gra Trump, odparł: „Myślę, że chce uchodzić za bardzo dobrego biznesmena, który przedkłada sprawy gospodarcze nad polityczne – a to trudno pogodzić długofalowo”. Gen. Stróżyk ocenił również, że Władimir „Putin wygrał MŚ i wygrał dogrywkę w Helsinkach”. „Nie wiem, czy ‘strach się bać’, trzeba obserwować – ale nie zauważyłem niczego dobrego dla Polski” – dodał. Pytany, czy należy spodziewać się ze strony Rosji następnych akcji militarnych, ekspert przyznał: „Należy obserwować ruchy wojsk rosyjskich i ćwiczenia w najbliższym czasie”. „Ja niczego nie wykluczam. Pamiętajmy, że wszystkie decyzje w Rosji zapadają jednoosobowo (…), więc nie wykluczam drobnych wydarzeń, które miałyby zdestabilizować inne kraje. Prezydent Putin gra tak od lat. (…) Należy się ostrożnie bać” – podsumował.
 • "Wielka Brytania nie udostępniła Rosji substancji do analizy". S. Ławrow zarzuca Londynowi brak współpracy ws. wyjaśnienia otrucia S. Skripala

  Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział w Moskwie, że Rosja nie stoi za otruciem swojego byłego szpiega Siergieja Skripala. Ławrow zarzucił Londynowi, że „członkowie brytyjskiego rządu rozsiewają plotki”, a Wielka Brytania nie udostępniła Rosji substancji do analizy. – Wystosowaliśmy oficjalny wniosek o dostęp do tej substancji, by eksperci przeprowadzili analizę zgodnie z konwencją o zakazie broni chemicznej. Poprosiliśmy także o udostępnienie nam wszelkich informacji na temat śledztwa, ponieważ jedną z ofiar jest obywatelka Rosji Julia Skripal. Otrzymaliśmy niezrozumiałą odpowiedź – powiedział Ławrow, dla którego jest to równoznaczne z odrzuceniem uzasadnionego roszczenia strony rosyjskiej. Premier Wielkiej Brytanii Theresa May powiedziała w poniedziałek (12 marca), że jej rząd "uznał za bardzo prawdopodobne, że to Rosja stoi za atakiem na Siergieja i Julię Skripalów”. Do otrucia doszło 4 marca w Salisbury.
 • Spotkanie Putina z Asadem w Sochi

  Sochi: Spotkanie Putina z Asadem.