Władimir Kliczko

Artykuły - Władimir Kliczko (720)

 • Władimir Kliczko będzie walczył z Shannonem Briggsem?

  Władimir Kliczko będzie walczył z Shannonem Briggsem?

  ​Pojawiające się pogłoski o możliwym powrocie Władimira Kliczki (64-5, 53 KO) podsycił inny dawny mistrz - Shannon Briggs (60-6-1, 53 KO), sugerując, iż wkrótce dojdzie do ich walki.
 • Boks. Władymir Kliczko szykuje się do powrotu? "On cały czas sparuje"

  Boks. Władymir Kliczko szykuje się do powrotu? "On cały czas sparuje"

  Nieaktywny od czterech lat Władymir Kliczko (64-5, 53 KO) zasugerował, że może wrócić na ring, co natychmiast rozpoczęło lawinę komentarzy. Wielki mistrz wagi ciężkiej już wcześniej mówił o tym, że mógłby wrócić tylko po to, by pobić rekord George'a Foremana jako najstarszego mistrza wszechwag.
 • Boks. Władimir Kliczko, Floyd Mayweather i Andre Ward w Galerii Sław

  Boks. Władimir Kliczko, Floyd Mayweather i Andre Ward w Galerii Sław

  Międzynarodowa Bokserska Galeria Sław (International Boxing Hall of Fame) została wzbogacona o trzech kolejnych wybitnych pięściarzy. Niestety, w tym elitarnym gronie wciąż bez Polaka. Jedyny nominowany - Darek Michalczewski, będzie musiał poczekać przynajmniej rok dłużej.
 • Boks. Były promotor Kliczki: On wciąż mógłby wrócić i zostać mistrzem

  Boks. Były promotor Kliczki: On wciąż mógłby wrócić i zostać mistrzem

  Tom Loeffler - były promotor ukraińskich braci, jest przekonany, że 44-letni Władymir Kliczko (64-5, 53 KO) wciąż mógłby wrócić i rywalizować z najlepszymi w wadze ciężkiej, z mistrzami świata włącznie.
 • Boks. Sauerland: Władymir Kliczko jest miększy niż Filip Hrgović

  Boks. Sauerland: Władymir Kliczko jest miększy niż Filip Hrgović

  Filip Hrgović (10-0, 8 KO) to jeden z najciekawszych prospektów wagi ciężkiej w ostatnich latach. Jego promotor, Nisse Sauerland twierdzi, że Chorwat to urodzony wojownik i że ma pod tym względem przewagę nad samym Władimirem Kliczką, który swego czasu namaścił Hrgovicia na przyszłego mistrza świata.
 • Boks. Derek Chisora: Kliczko wciąż mógłby namieszac w wadze ciężkiej

  Boks. Derek Chisora: Kliczko wciąż mógłby namieszac w wadze ciężkiej

  W lipcu mieliśmy zobaczyć planowane pierwotnie na 23 maja starcie Aleksandra Usyka (17-0, 13 KO) z Dereckiem Chisorą (32-9, 23 KO). Jednak oficjalnie nadal nie znamy nowej daty. Tymczasem Chisora pozostaje skupiony na Usyku i nie martwi się sparingami Ukraińca z jego rodakiem - byłym czempionem Władimirem Kliczką.
 • Kliczko o sparingach z Usykiem przed jego walką z Chisorą

  Kliczko o sparingach z Usykiem przed jego walką z Chisorą

  ​Jeden z najlepszych obecnie bokserów na świecie bez podziału na kategorie, Ołeksandr Usyk (17-0, 13 KO) szykuje się do walki z Dereckiem Chisorą (32-9, 23 KO), która miała się odbyć 23 maja, lecz z powodu pandemii koronawirusa została przełożona na nieokreślony termin. Tymczasem w przygotowaniach Ukraińcowi pomaga jego legendarny rodak, pozostający w świetnej formie bokserski emeryt - Władimir Kliczko.
 • Boks. Kliczko w rocznicę: Było mi żal Joshuy, pozwoliłem mu wygrać

  Boks. Kliczko w rocznicę: Było mi żal Joshuy, pozwoliłem mu wygrać

  W środę była trzecia rocznica walki Anthony Joshua vs Władymir Kliczko, która od razu została otoczona kultem i w pełni na to zasłużyła. Mimo porażki dawny król z radością wspomina ten wieczór i chwali Joshuę (obecnego mistrza IBF, WBA i WBO), który stał się w pewnym sensie następcą Ukraińca.
 • Boks. George Foreman odradza Władimirowi Kliczce powrót na ring

  Boks. George Foreman odradza Władimirowi Kliczce powrót na ring

  Pod koniec poprzedniego roku były mistrz świata wagi ciężkiej Ukrainiec Władimir Kliczko zasugerował kibicom, że mógłby wrócić na ring. Teraz stanowczo odradził mu to inny słynny pięściarz królewskiej kategorii Amerykanin George Foreman.
 • Pojedynek w saunie. Tyson Fury: Kliczko po prostu wyszedł

  Pojedynek w saunie. Tyson Fury: Kliczko po prostu wyszedł

  ​Mistrz świata WBC wagi ciężkiej, Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) wciąż wraca do pojedynku w saunie, jaki miał za młodu stoczyć z Władimirem Kliczką podczas jednego z obozów Ukraińca - ówczesnego czempiona, który zapraszał na sparingi prospektów, m.in. Fury'ego. W 2015 roku Brytyjczyk zdetronizował Kliczkę, tuż przed walką opowiedział historię o saunie. Ukrainiec zaprzeczał, a teraz reaguje na kolejną wersję opowieści.

Filmy - Władimir Kliczko (4)

 • Fury i Kliczko po walce o MŚ. Wideo

  Tyson Fury i Władimir Kliczko po walce w Duessoldorfie.
 • Kliczko i Fury podczas ceremonii ważenia. Wideo

  Władymir Kliczko i Tyson Fury stanęli na wadze przed walką o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej. O pół kilograma cięższy był Fury.
 • Kliczko: Fury jest całkowitym klaunem. Wideo

  - Mój rywal Tyson Fury jest całkowitym klaunem i nie ma w tym nic złego. Tak przecież określasz osobę, która doprowadza ludzi do śmiechu - powiedział Władimir Kliczko.
 • Witalij Kliczko z żoną jak gwiazdy rewolucji

  W nocy z wtorku na środę demonstrantów zgromadzonych na Majdanie Niepodległości w Kijowie wspierał Witalij Kliczko - lider opozycyjnej partii UDAR i bokserski mistrz wagi ciężkiej. Kliczko zjawił się na Majdanie w towarzystwie swojego brata Władimira i swojej żony Natalii. "Jeśli nie podpiszemy umowy z Unią Europejską, następne wybory w naszym kraju znów odbędą się pod znakiem fałszerstw i korupcji, tak jak wcześniej" - mówił Kliczko. Jego żona postanowiła dodać protestującym otuchy śpiewem... Zamieszki na Ukrainie - zobacz raport