Władca pierścieni

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Władca pierścieni (Film (1978)[Lord of the Rings] Reż.Ralph Bakshi) ,

Artykuły - Władca pierścieni (393)

 • Twórcy kontynuacji "Avatara" i serialu "Władca pierścieni" mogą wrócić do pracy

  Twórcy kontynuacji "Avatara" i serialu "Władca pierścieni" mogą wrócić do pracy

  9 maja to dzień, w którym w Nowej Zelandii nie zanotowano ani jednego przypadku zarażenia koronawirusem. To dobra wiadomość dla twórców sequeli „Avatara” oraz serialu „The Lord of the Rings”. To właśnie w Nowej Zelandii trwały zdjęcia do obydwu produkcji, zanim został wstrzymane z powodu pandemii.
 • Odtwórca roli Golluma przeczyta "na żywo" całego "Hobbita"

  Odtwórca roli Golluma przeczyta "na żywo" całego "Hobbita"

  Aktor i reżyser Andy Serkis, znany z roli jaskiniowego stwora w filmowym cyklu Petera Jacksona "Władca Pierścieni", będzie w piątek, 9 maja, czytał na żywo książkę "The Hobbit or There and Back Again". Czyli tę, od której zaczęła się fantastyczna kariera pisarska Johna Ronalda Reuela Tolkiena. Serkis zaczyna publiczne czytanie o godz. 11.00 czasu polskiego. Zaplanowaną na około 10 godzin transmisję można śledzić w internecie
 • Zdjęcia do serialu "Władca pierścieni" zostały przerwane

  Zdjęcia do serialu "Władca pierścieni" zostały przerwane

  Pandemia koronawirusa uderzyła w przemysł filmowy i telewizyjny. Każdy dzień przynosi informacje o nowych produkcjach, nad którymi prace zostały wstrzymane. Przymusowej przerwy w nagraniach nie uniknęła także ekipa powstającego właśnie w Nowej Zelandii serialu "Władca pierścieni".
 • Powstaje darmowe MMO w świecie „Władcy Pierścieni”

  Powstaje darmowe MMO w świecie „Władcy Pierścieni”

  ​Amazon Game Studios ogłosiło, że we współpracy z firmą Leyou z Hongkong pracuje nad darmową produkcją MMO w świecie "Władcy Pierścieni". To pierwsze studio posiada licencję ze względu na prace nad serialem telewizyjnym, lecz obie te produkcje nie są w żaden sposób powiązane - dodano.
 • "Hobbit" czy "Władca Pierścieni"? Wybieramy najlepszą piosenkę

  "Hobbit" czy "Władca Pierścieni"? Wybieramy najlepszą piosenkę

  "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii" kończy trylogię Petera Jacksona. Z tej okazji przypominamy najważniejsze piosenki towarzyszące przygodom bohaterom w jego filmach "Władca Pierścieni" i "Hobbit" (w sumie sześć tytułów, które na ekranach kin pojawiały się w latach 2001-03 i 2012-14).
 • Frodo już tutaj nie mieszka

  Frodo już tutaj nie mieszka

  Elijah Wood jest wam doskonale znany jako dobroduszny hobbit Frodo Baggins, cichy bohater, wokół którego koncentruje się akcja "Władcy Pierścieni". Poznajcie jego nowe wcielenie - mało rozgarniętego, tchórzliwego Ryana, neurotycznego singla. To postać, w którą Elijah wciela się w swoim pierwszym telewizyjnym serialu, osobliwym sitcomie "Wilfred", który w czerwcu debiutuje na amerykańskim kanale rozrywkowym FX.
 • Powraca do roli z "Władcy Pierścieni"

  Powraca do roli z "Władcy Pierścieni"

  Ogłoszono nowych członków obsady "Hobbita" Petera Jacksona . Potwierdzono m.in., że Cate Blanchett ponownie wcieli się w znaną z "Władcy pierścieni" Galadrielę.
 • Umożliwią produkcję "Hobbita"

  Umożliwią produkcję "Hobbita"

  Rząd Nowej Zelandii przyjął ustawę, która umożliwi nakręcenie w tym kraju dwóch filmów "Hobbit". Premier John Key powiedział, że jego rząd osiągnął porozumienie z Warner Bros. i warta 500 mln dolarów superprodukcja nakręcona zostanie w jego kraju.
 • Władca Pierścieni za darmo!

  Władca Pierścieni za darmo!

  Firma Codemasters Online ogłosiła, że gra The Lord of the Rings Online (LOTRO) będzie dostępna za darmo (model Free to Play) w całej Europie od wtorku, 2 listopada 2010.
 • Władca Pierścieni odniósł sukces

  Władca Pierścieni odniósł sukces

  Chodzi oczywiście o zmianę modelu biznesowego Lord of the Rings Online na bezpłatny.