wizy do USA

Artykuły - Wizy do USA (76)

 • KE w przyszłym tygodniu będzie rozmawiać o ewentualnych wizach dla Amerykanów

  KE w przyszłym tygodniu będzie rozmawiać o ewentualnych wizach dla Amerykanów

  W przyszłym tygodniu Komisja Europejska będzie rozmawiać o ewentualnym wprowadzeniu wiz dla obywateli Stanów Zjednoczonych i Kanady. Ma to związek z utrzymaniem obowiązku wizowego przez te kraje dla niektórych Europejczyków. W przypadku Kanady są to Bułgarzy i Rumuni, w przypadku Stanów Zjednoczonych także Polacy, Cypryjczycy i Chorwaci.
 • ​USA: McCain obiecuje wizy dla Polaków

  ​USA: McCain obiecuje wizy dla Polaków

  Szef senackiej komisji ds. sił zbrojnych John McCain obiecał w środę, że osobiście zaangażuje się na rzecz zniesienia wiz do USA dla Polaków. Zapowiedział, że odpowiednie zapisy w tej sprawie zgłosi do ustawy o przyszłorocznym budżecie obronnym.
 • Wizy do USA: Służba wojskowa da status rezydenta?

  Wizy do USA: Służba wojskowa da status rezydenta?

  Część republikańskich Kongresmenów deklaruje poparcie dla młodych mieszkańców Stanów Zjednoczonych, którzy nie mają uregulowanego statusu imigracyjnego. Politycy chcą dać im szansę jego zalegalizowania poprzez służbę w amerykańskiej armii.
 • Komisarz UE za zniesieniem wiz do USA dla obywateli UE

  Komisarz UE za zniesieniem wiz do USA dla obywateli UE

  - Częścią umowy o wolnym handlu między Unią Europejską a USA powinno być zniesienie wiz do USA dla wszystkich obywateli Wspólnoty - ocenił w środowej rozmowie z dziennikarzami komisarz UE ds. handlu Karel De Gucht.
 • Polska powiadomiła KE, że USA nie respektują zasady wzajemności ws. wiz

  Polska powiadomiła Komisję Europejską, że USA utrzymują wizy dla obywateli polskich wbrew zasadzie wzajemności dotyczącej ruchu bezwizowego z UE. Na razie KE nie zamierza interweniować w tej sprawie - poinformował rzecznik KE ds. wewnętrznych Michele Cercone.
 • Zniesienie wiz do USA dla Polaków coraz mniej realne

  Zniesienie wiz do USA dla Polaków coraz mniej realne

  Kwestia zniesienia wiz do USA dla Polaków niestety coraz bardziej się oddala. W dalszym ciągu nasi rodacy będą musieli się o nie ubiegać w ambasadzie amerykańskiej.
 • USA: Reforma prawa imigracyjnego i zniesienia wiz opóźni się?

  USA: Reforma prawa imigracyjnego i zniesienia wiz opóźni się?

  Republikanie w Izbie Reprezentantów skłaniają się ku głosowaniu reformy imigracji w osobnych aktach, a nie w jednym pakiecie, jak to uczynił Senat. To grozi opóźnieniami i wymagałoby zmiany strategii w zabiegach o zniesienie wiz dla Polaków - mówi ambasador Ryszard Schnepf.
 • MSZ: Jest światło w tunelu ws. zniesienia wiz do USA

  MSZ: Jest światło w tunelu ws. zniesienia wiz do USA

  Wydaje się, że mamy światło w tunelu ws. zniesienia wiz dla Polaków podróżujących do USA - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Bogusław Winid w środę w Sejmie. Według niego taką szansę stworzyło rozpoczęcie przez Senat USA prac nad ustawą imigracyjną.
 • USA: Przyjęto ustawę imigracyjną korzystną dla Polski

  USA: Przyjęto ustawę imigracyjną korzystną dla Polski

  Komisja Senatu USA przyjęła we wtorek ustawę imigracyjną, która umożliwi milionom nielegalnych imigrantów w Ameryce starania o obywatelstwo. To dobra wiadomość dla Polski, bo ustawa zawiera zapisy przewidujące zniesienie wiz dla polskich turystów.
 • USA: Szanse na postęp w sprawie polskich wiz przy reformie imigracji

  USA: Szanse na postęp w sprawie polskich wiz przy reformie imigracji

  Możliwe, że już w przyszłym tygodniu ponadpartyjna grupa ośmiu senatorów USA przedstawi projekt reformy imigracyjnej. Czołowy członek grupy, Demokrata Charles Schumer, obiecuje, że będzie zabiegał, by przy okazji rozwiązać kwestię zniesienia wiz dla Polaków.

Filmy - Wizy do USA (6)

 • Dlaczego Polacy ciągle potrzebują wiz do Stanów Zjednoczonych?

  Od lat kwestia zniesienia wiz dla Polaków wiąże się nierozerwalnie z wizytą kolejnych prezydentów Stanów Zjednoczonych w Polsce. - Decyzja o wizach wymaga zmianę prawa w Kongresie. Teraz w Stanach toczy się dyskusja o prawie emigracyjnym, więc inne grupy mogłyby chcieć podobnych udogodnień - mówi w rozmowie z MarketNews24 Tony Housh, przewodniczący rady dyrektorów Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.
 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: O wiz zniesienie!

  Do rekordowo niskiego poziomu zmalał odsetek odmów dla Polaków ubiegających się o wizy do USA. Czy wobec tego grozi nam ich zniesienie? Odpowiedź zna Tomasz Olbratowski!
 • Na co komu wizy do USA?

  Po atakach w Bostonie szanse Polski na objęcie jej programem ruchu bezwizowego z USA znów są bliskie zeru. Max Kolonko w kolejnym odcinku cyklu "Mówię jak jest" tłumaczy, dlaczego amerykańscy politycy i amerykańskie społeczeństwo negatywnie zapatrują się na sprawy imigracyjne. - Polska granica wschodnia jest granicą bardzo otwartą; wpuszczamy przez nią olbrzymie masy ludzi bez jakiejkolwiek kontroli - tłumaczy dziennikarz. To ma wpływ na obraz Polski jako kraju "bezpiecznego wizowo".
 • Przełom w sprawie wiz? UE wstawia się za Polską

  Traktuje się nas jak obywateli drugiej kategorii! - oburzają się Bułgarzy, którzy nie mogą wjechać bez wiz do USA. Ten problem dotyczy jednak nie tylko ich: spośród krajów członkowskich UE, w identycznej sytuacji znajdują się Polska i Rumunia. Z ruchu bezwizowego z Unią Europejską korzysta obecnie 37 państw świata. Są wśród nich Stany Zjednoczone i Kanada, które jednak... wymagają wiz od obywateli trzech krajów członkowskich UE. Europosłowie chcą to zmienić i planują wspólną akcję rządów UE w tej sprawie. Czy solidarny głos całej Unii przyczyni się do szybszego zniesienia wiz dla Polaków podróżujących do USA?