wizja

Artykuły - Wizja (111)

 • Bardzo ostry konflikt w TVP

  Bardzo ostry konflikt w TVP

  - Przeniesienie pracowników twórczych TVP do Leasing Team było bezprawnie i miało na celu skłonienie ich do przejścia na samozatrudnienie - twierdzili związkowcy "Wizji" na piątkowej konferencji prasowej. TVP zaprzecza i zarzuca związkowcom populizm.
 • Zwolnią 7800 osób w ramach operacji Wizja 2020

  Zwolnią 7800 osób w ramach operacji Wizja 2020

  Niemiecki konglomerat przemysłowy Siemens zwolni 7800 osób (2 procent całej załogi), w tym, 3300 w Niemczech. Operację redukcji kosztów nazwano w firmie Wizja 2020.
 • Wizja i pasażerowie

  Wizja i pasażerowie

  - W domu powieszonego nie mówi się o sznurku. Ten konwenans towarzyski zakłada, że gdy gościmy w domu, w którym ktoś spośród domowników lub krewnych gospodarzy zdecydował się taką drogą odejść z tego świata lub co gorsza stało się to na skutek decyzji wymiaru sprawiedliwości, przez delikatność względem gospodarzy należy unikać tematów które niepotrzebnie przypominałyby smutne zdarzenie lub mogły być rozumiane jako aluzja albo złośliwość. Oczywiście rzecz dotyczy nie tylko powieszeń i powieszonych, ale także innych wydarzeń i osób, których wspominanie - choćby aluzyjne - mogłoby być gospodarzom niemiłe - pisze w felietonie dla "Rynku Kolejowego" Tadeusz Syryjczyk.
 • Josipović: Kryzys strategii, wizji i przywództwa

  Josipović: Kryzys strategii, wizji i przywództwa

  - Wydaje się, że kryzys, wobec którego stoimy w Europie i na świecie, nie ma jedynie gospodarczego czy politycznego charakteru, ale jest kryzysem strategii, wizji i przywództwa - powiedział prezydent Chorwacji Ivo Josipović podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.
 • Wizja czarnej przyszłości nad Sycylią

  Wizja czarnej przyszłości nad Sycylią

  Włochom nie grozi bankructwo, ale Sycylii tak. Wie o tym premier Mario Monti, dlatego domaga się od gubernatora tego regionu, by dotrzymał obietnicy i ustąpił 31 lipca.
 • Ubranie z aerozolu

  Ubranie z aerozolu

  Stanisław Lem w "Powrocie z gwiazd" opisuje natryskiwane ubrania w tubce. Literacka wizja z lat sześćdziesiątych okazała się sprawdzoną przepowiednią. Materiał, który może być rozpylony na ciele, by po chwili stanowić gotową odzież już istnieje.
 • Wizja Michaela Jacksona: Wszystkie klipy razem

  Wizja Michaela Jacksona: Wszystkie klipy razem

  "Michael Jackson's Vision" to zawierający ponad 4,5 godziny nagrań box z wszystkimi teledyskami Michaela Jacksona. Kolekcja ukaże się 22 listopada.
 • TVP może zostać drastycznie okrojona

  Warszawska prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa z doniesienia związku zawodowego "Wizja" z TVP dotyczącego nieuczciwych, zdaniem związkowców, zasad planowanych zwolnień - poinformowała PAP w poniedziałek Prokuratura Okręgowa w Warszawie.
 • Wizja głodowych emerytur

  Wizja głodowych emerytur

  Przedsiębiorcy nie mają złudzeń co do wysokości swoich emerytur - spodziewają się co najwyżej 20 proc. dotychczasowego dochodu. Ale robią niewiele, by to zmienić.
 • Przerażająca wizja Polski

  Przerażająca wizja Polski

  GUS bije na alarm. Dramatycznie rośnie i będzie rosnąć liczba gospodarstw domowych bez dzieci. Ich liczba wzrośnie z 9648 tys. w 2008 r. do 11192 tys. w 2035 r. (o ponad 1,5 mln, tj. o ponad 15%), a udział zwiększy się z 67,6% do 75,8% w 2035 r.

Filmy - Wizja (3)