Witold Gadowski

Artykuły - Witold Gadowski (1)

Filmy - Witold Gadowski (56)

 • Gadowski: Politycy kłamią w sposób gorszący

  „Politycy kłamią. To ani odkrycie nowe, ani specjalnie ciekawe, po prostu tak jest. Często kłamią w sposób gorszący. I tak jest na przykład z obietnicami, jakie Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich dawali politycy partii rządzącej odnośnie zniesienia słynnego paragrafu 212 Kodeksu karnego” – komentuje publicysta Witold Gadowski. --------------------------------------------------------- Z OSTATNIEJ CHWILI: Ziobro wycofuje zmianę w Kodeksie karnym
 • Gadowski: Przerabia się kościoły na speluny

  „Wydawało się nam, że wojna z chrześcijaństwem w takiej ostrej formie do Polski nie dotrze. Wydawała się nam ona w Polsce abstrakcją. Owszem czytaliśmy artykuły, mówiące o tym, że we Francji przerabia się kościoły na speluny, albo rozbiera się kościoły, że nawet w Irlandii, która do nie dawna była jeszcze katolicka, funkcjonują puby w kościołach i domy rozrywki (…). Ale wydawało się, że w Polsce jest to niemożliwe…” – komentuje publicysta Witold Gadowski.
 • Gadowski o aferze z powodu "sądu nad Judaszem" w Pruchniku

  „Zwykle tak jest, że kto trzyma z górą, z tym trzyma góra. I dopóki tak jest, to ten, kto trzyma z górą, jest nietykalny. Tak jest w Polsce, tak jest na całym świecie, tak prawdopodobnie było też w Wenezueli (…) a w Polsce, ‘kto nie z Mieciem, tego zmieciem’, tylko tym razem rolę ‘Miecia’ pełni Światowy Kongres Żydów” – komentuje publicysta Witold Gadowski.
 • Gadowski: To być może ostatnie takie wybory

  „Zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego dla polityków z reguły są wyścigiem po dobre pieniądze, po prestiż, po znaczenie… Ale dla ludzi, którzy starają się myśleć poważnie o przyszłości Polski, o przyszłości kontynentu, a mówiąc górnolotniej – o przyszłości świata, te wybory mają jednak pewne znaczenie. To być może już ostatnie takie wybory, kiedy dojdzie do konfrontacji dwóch wizji świata i dwóch sposobów patrzenia na rzeczy” – komentuje publicysta Witold Gadowski.