Sport - Witold Bańka

Artykuły - Witold Bańka (140)

 • WADA: Od 2021 roku łagodniejsze kary za narkotyki rekreacyjne poza zawodami

  WADA: Od 2021 roku łagodniejsze kary za narkotyki rekreacyjne poza zawodami

  Sportowcy, u których zostanie potwierdzone stosowanie tzw. narkotyków rekreacyjnych poza zawodami, od 2021 roku zostaną zawieszeni na okres od miesiąca do trzech - poinformowała Światowa Agencja Antydopingowa (WADA). Obecnie obowiązuje za to dwuletnia dyskwalifikacja.
 • Witold Bańka: Nie pozwolę, aby WADA stała się częścią politycznej gry

  Witold Bańka: Nie pozwolę, aby WADA stała się częścią politycznej gry

  - Nie pozwolę, aby WADA stała się częścią politycznej gry - podkreślił szef Światowej Agencji Antydopingowej Witold Bańka. Pod koniec czerwca do amerykańskiego Kongresu trafił raport krytykujący WADA m.in. za opieszałość działań wobec Rosji.
 • WADA domaga się sprostowania raportu dla amerykańskiego Kongresu

  WADA domaga się sprostowania raportu dla amerykańskiego Kongresu

  Światowa Agencja Antydopingowa (WADA), kierowana przez Witolda Bańkę, uważa, że raport przygotowany na potrzeby amerykańskiego Kongresu przez ONDCP - organ Białego Domu zajmujący się m.in. kwestiami narkotyków i dopingu - pełen jest błędów, nieścisłości i domaga się jego sprostowania.
 • WADA: Antydopingiem nie mogą zarządzać wyłącznie najbogatsi

  WADA: Antydopingiem nie mogą zarządzać wyłącznie najbogatsi

  Ś​wiatową Agencją Antydopingową nie mogą zarządzać wyłącznie kraje, która w największym stopniu dokładają się do jej budżetu - podkreśliła WADA w odpowiedzi na krytyczny raport dotyczący jej funkcjonowania, przedłożony kongresowi USA.
 • Witold Bańka: Koronawirus nie zatrzymał walki z dopingiem

  Witold Bańka: Koronawirus nie zatrzymał walki z dopingiem

  - Jeśli komuś się wydaje, że może oszukiwać w czasie pandemii, to srogo się zawiedzie w najbliższym czasie” – powiedział we wtorek szef Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) Witold Bańka podczas konferencji prasowej na Stadionie Śląskim w Chorzowie.
 • Szef WADA Witold Bańka: Jesteśmy przerażeni faktami ujawnionymi w ciężarach

  Szef WADA Witold Bańka: Jesteśmy przerażeni faktami ujawnionymi w ciężarach

  WADA jest przerażona faktami ujawnionymi w federacji podnoszenia ciężarów przez zespół śledczy Richarda McLarena - mówi szef Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) Witold Bańka cytowany na oficjalnej stronie agencji.
 • Prezydent WADA Witold Bańka dla Interii: Skala dopingu w Rosji jest bardzo duża

  Prezydent WADA Witold Bańka dla Interii: Skala dopingu w Rosji jest bardzo duża

  - Dzięki przywróceniu do systemu RUSADA (Rosyjskiej Agencji Antydopingowej), warunkowanemu dostarczeniem danych laboratoryjnych do WADA, odkryliśmy już 57 przypadków sportowców, którzy są podejrzewani o stosowanie środków dopingujących. W ramach tylko jednego projektu. Zatem skala jest bardzo duża - alarmuje w rozmowie z Interią prezydent WADA Witold Bańka.
 • Bańka: Mimo pandemii budżet Światowej Agencji Antydopingowej jest stabilny

  Bańka: Mimo pandemii budżet Światowej Agencji Antydopingowej jest stabilny

  Szef Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) Witold Bańka zapewnił, że budżet organizacji jest stabilny mimo paraliżującej światowy sport pandemii koronawirusa. - Nie wpłynęło to na nas, jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji - podkreślił były minister sportu.
 • WADA zakończyła analizę danych z moskiewskiego laboratorium

  WADA zakończyła analizę danych z moskiewskiego laboratorium

  Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) zakończyła analizę danych 298 rosyjskich sportowców, które pozyskała z moskiewskiego laboratorium. Wyniki dochodzenia przekaże międzynarodowym federacjom poszczególnych dyscyplin, aby zdecydowały o ewentualnych karach.
 • Anita Włodarczyk i Witold Bańka czytają bajki po śląsku

  Anita Włodarczyk i Witold Bańka czytają bajki po śląsku

  Dwukrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk i szef Światowej Agencji Antydopingowej Witold Bańka wzięli udział w zorganizowanej przez Stadion Śląski, którego oboje są ambasadorami, akcji czytania bajek dla dzieci po śląsku w internecie.

Filmy - Witold Bańka (72)