Witold Bańka

Artykuły - Witold Bańka (186)

Filmy - Witold Bańka (48)

 • Minister Witold Bańka o umowie z Totalizatorem Sportowym. Wideo

  Te kontrakty mają zapewnić zawodnikom wolną głowę i spokojne przygotowania do igrzysk olimpijskich – tak, abyśmy cieszyli się ich sukcesami. Wiele lat było tak, że traciliśmy młode talenty z przyczyn finansowych – powiedział minister sportu Witold Bańka po tym, jak Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO został oficjalnym partnerem młodych polskich sportowców reprezentujących takie dyscypliny jak short track (Patrycja Maliszewska), łyżwiarstwo szybkie (Sebastian Kłosiński) oraz wioślarstwo (Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Springwald, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann).
 • Minister Bańka: Jesteśmy z was dumni. Wideo

  Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka skomentował sukces polskich lekkoatletów na mistrzostwach Europy w Berlinie.
 • Witold Bańka o kandydowaniu na szefa Światowej Agencji Antydopingowej. Wideo

  Minister sportu Witold Bańka potwierdził na środowym briefingu prasowym, że będzie kandydował na stanowisko przewodniczącego Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). - Jeśli zostanę wybrany, to zrezygnuję z funkcji szefa resortu - zaznaczył.
 • Bańka w Porannej rozmowie RMF (30.05.18)

  "Dobre spotkanie" – tak minister sportu Witold Bańka krótko podsumował okrągły stół ws. ograniczenia chuligaństwa na stadionach. Gość Porannej rozmowy w RMF FM mówił o zaostrzeniu kar, także finansowych, za wbiegnięcie na murawę boiska, czy maskowanie twarzy. "Propozycje są dyskutowane, są rozwiązania, które mają ograniczyć to zjawisko" - dodał. Minister mówił także o swoim pomyśle promowania Polski w świecie, także tym wirtualnym. "Youtuberzy są zakontraktowani, podpisane są z nimi umowy" – mówił Witold Bańka. Dodał, że jest "zakontraktowanych" ośmiu youtuberów, w tym Fun for Louise. "To jest jeden z 10 najciekawszych youtuberów z listy Forbesa" – zdradził nam minister Bańka. "Jestem przekonany, że projekt youtuberów chwyci" - mówił.