witamina d

Artykuły - Witamina d (66)

 • Witamina D zmniejsza ryzyko wystąpienia COVID-19

  Witamina D zmniejsza ryzyko wystąpienia COVID-19

  ​Naukowcy analizują potencjalną zdolność witaminy D do zmniejszania ryzyka wystąpienia COVID-19.
 • Amerykanie: Witamina D chroni przed śmiertelnymi powikłaniami COVID-19

  Amerykanie: Witamina D chroni przed śmiertelnymi powikłaniami COVID-19

  ​Naukowcy odkryli silną korelację między ciężkim niedoborem witaminy D a śmiertelnością osób zarażonych SARS-CoV-2.
 • Witamina D

  Witamina D

  Jest niezbędna do budowy układu kostnego. Pediatra powinien indywidualnie zlecić jej suplementację. Gdy nie możemy wychodzić na codzienne spacery, koniecznie skonsultujmy z lekarzem prowadzącym nasze dziecko, by określił, jaka dawka witaminy jest potrzebna maluszkowi.
 • Witamina D

  Witamina D

  Na internetowych forach witamina D od dawna budzi wiele kontrowersji. Zdezorientowani rodzice nie są pewni, od którego tygodnia życia dziecka należy ją podawać, ile kropelek wkraplać, by nie przedawkować i kiedy w ogóle z niej zrezygnować.
 • Witamina D w sprayu jest równie skuteczna co w tabletkach

  Witamina D w sprayu jest równie skuteczna co w tabletkach

  ​Naukowcy wykazali, że przyjmowanie witaminy D w aerozolu jest równie skuteczne, co zażywanie tabletek witaminowych.
 • Czym grozi niski poziom witaminy D przy urodzeniu?

  Czym grozi niski poziom witaminy D przy urodzeniu?

  Niski poziom witaminy D od narodzin do wczesnego dzieciństwa ma związek z wyższym ryzykiem podwyższonego skurczowego ciśnienia tętniczego w dzieciństwie oraz w okresie dorastania – informuje pismo „Hypertension”.
 • Witamina D. Dlaczego jest tak ważna?

  Witamina D. Dlaczego jest tak ważna?

  Wzmacnia kości i odporność, poprawia nastrój i chroni serce. Mowa o witaminie D, która będzie bohaterką cyklu Twoje Zdrowie w Faktach RMF FM. Jej niedobór może objawiać się zmęczeniem, wahaniami nastroju, problemami ze zdrowiem zębów i dziąseł, a nawet problemami ze snem. Z ekspertami podpowiemy, jak zadbać o jej odpowiedni poziom w organizmie.
 • Nie zablokuje jej żaden krem z filtrem

  Nie zablokuje jej żaden krem z filtrem

  Badania z udziałem ochotników spędzających urlop na Teneryfie pokazało, że kremy z filtrami przeciwsłonecznymi pozwalają na produkcję dużych ilości witaminy D. Więcej powstawało jej jednak przy użyciu filtra łatwiej przepuszczającego bardziej szkodliwe promienie UV-B.
 • Przedawkowanie witaminy D zniszczyło mu nerki

  Przedawkowanie witaminy D zniszczyło mu nerki

  ​Pewien mężczyzna doznał trwałego uszkodzenia nerek, po tym, jak zastosował się do zaleceń naturopaty i przedawkował witaminę D.
 • Witamina D chroni otyłe dzieci przed astmą

  Witamina D chroni otyłe dzieci przed astmą

  Zwiększenie poziomu witaminy D u otyłych dzieci narażonych na działanie zanieczyszczonego powietrza w domu może chronić je przed astmą - informuje "The Journal of Allergy and Clinical Immunology: In Practice".

Filmy - Witamina d (5)

 • Bezpieczne opalanie podczas kwarantanny. Agnieszka Cegielska o cudownej witaminie D

  Po zimie każdy z nas wyczekuje pierwszych cieplejszych dni, by w końcu móc z wygrzać się w promieniach słońca. Agnieszka Cegielska wyjaśniła, w jaki sposób bezpiecznie i zdrowo się opalać. W których godzinach najlepiej wychodzić na słońce, by nasz organizm wyprodukował wystarczające ilości witaminy D? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Witamina D - fakty i mity. Czy sprzyja odchudzaniu?

  Ilość wytwarzanej witaminy D zmienia się wraz z porą roku, a jej niedobór może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Czy jesienią warto ją suplementować? Czy to prawda, że wspomaga ona odchudzanie? Profesor Zbigniew Gaciong rozwiał wątpliwości i obalił mity na temat jej stosowania. - Jedyna skuteczna metoda to mniej jeść i więcej się ruszać - wyjaśnił internista. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Czy brakuje nam witaminy D?

  Witamina D dobrze rozpuszcza się w tłuszczach, a w nadmiarze odkłada się w wątrobie. Znajdziemy ją między innymi w tłustych rybach oraz jajkach. Czy samą dietą jesteśmy w stanie pokryć zapotrzebowanie na witaminę D? Co może powodować jej niedobór? W kolejnej odsłonie cyklu "Reakcja łańcuchowa" dietetyczka Aneta Łańcuchowska opowiedziała o właściwościach witaminy D. Przez ile miesięcy w roku powinniśmy ją suplementować? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Nowe odkrycie uchroni nas przed chorobami?

  Eksperci z Wielkiej Brytanii twierdzą, że dodawanie suplementów z witaminą D do jedzenia zapobiega przeziębieniom. Wiadomo, że ta witamina ma korzystny wpływ na kości i mięśnie, ale dopiero teraz dowiedziono, że chroni również przed zakażeniami dróg oddechowych.